تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

مرگ فجیع زرافه رسانه ای شد !+ عکس

مجموعه : مجله خبری
مرگ فجیع زرافه رسانه ای شد !+ عکس
  زرافه ویژگی‌های خاصی دارد برای مثال سر و گردن دراز این جانور بسیار خاص است. قد زرافه به ۶ متر نیز تجاوز می‌کند و وزن متوسط آن ۱۶۰۰ کیلوگرم برای جنس نر و ۸۳۰ کیلوگرم برای جنس ماده است. این جانور از خانوادهٔ زرافگان است.
 
 
مرگ فجیع یک زرافه در جاده ای در نزدیکی شهر ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی تبدیل به جنجالی خبری در آفریقای جنوبی شده است.

 

مرگ این  حیوان به دلیل برخورد گردن درازش با پل گروه های مدافع حقوق حیوانات را در آفریقای جنوبی به واکنش واداشته است.

سایت تکناز: این اتفاق نادر زمانی در 160 کیلومتری شهر ژوهانسبورگ حادث شد که یک کامیون حامل دو زرافه باغ وحش قصد عبور از زیر یک پل را داشت که در اثر برخورد گردن دراز زرافه با پل سیمانی، یکی از دو زرافه ها در دم کشته شد.

راننده این کامیون گفته است ارتفاع پایین این پل سبب حادثه بوده است، اما مدافعان حقوق حیوانات می گویند بی احتیاطی راننده و عدم رعایت استانداردهای جابجایی حیوانات  عامل این حادثه بوده است.

مرگ فجیع زرافه رسانه ای شد !+ عکس
هم اکنون این حادثه یکی از بحث های اصلی و مورد انتقاد شبکه های اجتماعی در آفریقای جنوبی است و کاربران به حمل این زرافه ها با کامیون رو باز و بدون توجه به موارد ایمنی انتقاد دارند.

یکی از این دو زرافه ها بر اثر برخورد شدید گردن درازش با پل در دم جان داده است و زرافه دیگر نیز به شدت زخمی شده است و تحت مدوا قرار دارد.

سخنگوی سازمان مدافع حقوق حیوانات در آفریقای جنوبی اعلام کرده است حمل این زرافه با کامیون روباز تخطی از قوانین ایمنی بوده است و این سازمان این موضوع را تا زمان مشخص شدن مسببان این حادثه با جدیت پیگری می کند.

 
 
عصر ایران
 
 

تبلیغات