تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

عبور عروس و داماد فلسطینی از تونل های آزادی! +تصاویر

مجموعه : مجله خبری
عبور عروس و داماد فلسطینی از تونل های آزادی! +تصاویر

وقتی گلوله میان انسان‌ها حکم کند، تصویر ذهنی آدم‌ها از پدیده‌های اطرافشان تغییر می‌کند.

چنین است که نژادپرستی، درهای احساسات انسانی را روی ضجه‌های مادری داغدیده درحالی که پیکر بی​جان و غرق به خون فرزند چندماهه‌اش را در آغوش گرفته است، می‌بندد و صدای غرش مرگبار بمب‌های فرود آمده بر سر زنان و کودکان تنها چند کیلومتر آن سوتر، نه تنها باعث نگرانی نمی‌شود، که گاه موجی از خرسندی حیوان‌صفتانه را به بار می‌آورد.

عبور عروس و داماد فلسطینی از تونل های آزادی! +تصاویر

منطق گلوله، آنگاه که آلوده به تعصبات کور می شود، مجالی برای دیدن واقعیت، ورای شعارهای گوشخراش جنگ طلبان به دست نمی دهد و وجدان انسانی را در خوابی هراس آفرین گرفتار می کند تا به این ترتیب به جای گفت وگو و اندیشه انسانی، گلوله و سلاح های مرگبار ابزار ارتباط میان انسان ها شود! جنگ غزه، یکی از بارزترین مصادیق غلبه منطق گلوله و تعصبات نژادپرستانه بر خوی انسانی است که تحت تاثیر نعل وارونه رسانه ای، معانی پدیده های پیرامون را تغییر می دهد.
در این جنگ صهیونیست هایی که تاکنون حدود 2000 فلسطینی را به خاک و خون کشیده اند، جای مظلوم می نشینند و اسلحه به دست، کودکان به خون غلتیده را مقصر نشان می دهند. منطقی که بعید است در تاریخ هزاران ساله بشری، گزاره ای شبیه به این، چنین رسوا، خرد انسانی را زیرپا نهاده باشد.

عبور عروس و داماد فلسطینی از تونل های آزادی! +تصاویر

در این منطق گلوله و قتل و خشونت، قریب به دو میلیون فلسطینی به جرم فلسطینی بودن و تعلق داشتن به آب و خاکی که تاریخ نصیبشان ساخته، به حصری تحمیلی می روند، در بزرگ ترین زندان جهان محروم از ارتباط با دنیای خارج می شوند، از دستیابی به دارو، غذا و امکانات اولیه زندگی محروم می مانند و آنگاه زندانبانان صهیونیست درست به سان جلادان قرون وسطی، خود را بر سبیل حق پنداشته، هرگونه تلاش برای آزادی را مصداق تروریسم معرفی می کنند و چه طنز تلخی است جابه جا کردن مفهوم آزادی واهی و آدمکشی آنگاه که رسانه های وابسته به جریان نژادپرست صهیون گرا حکم به تروریست بودن رزمندگانی می دهند که تنها می خواهند در قرن بیست ویکم، از حق تعیین سرنوشت خود بهره مند باشند و در برابر مدعیان دموکراسی که این حق را دریغ می کنند، سر تسلیم فرود نیاورند.

منطق گلوله مدعیان مالکیت اورشلیم تونل های فلسطینی را جولانگاه تبادل سلاح نشان می دهد و در هیاهوی رسانه ای خودساخته، این تونل ها را عامل وحشت و ترور معرفی می کند و هدف از تجاوز شرم آور به غزه را ویرانی این تونل ها می خواند و حال آن​که این تونل ها، راه هایی انسانی برای برقراری ارتباط دو میلیون مسلمان زندانی در غزه با جهان خارج است. راهی برای عبور مسالمت آمیز از سیم های خاردار تحقیرآمیز صهیونیست ها و تن ندادن به خفت اسارت در سرزمین مادری.

این تونل ها شاهدان انسانی ترین نوع ارتباطات بوده اند. شاهدان عشق انسان ها، برگزاری جشن های عروسی، دیدار مادر و فرزندانی گرفتار در این سو و آنسوی مرزها، ابزاری برای نجات جان انسان های بیمار و فاقد امکانات درمانی و روزنه ای به سوی جهانی بیرون از غزه که گویی نمی خواهد بفهمد در بزرگ ترین زندان این جهان به ظاهر مدرن، چه ها می گذرد.

این عکس، تنها یکی از تصاویری است که معنای واقعی تونل های غزه را نشان می دهد؛ همان تونل هایی که امپراتوری رسانه ای صهیونیست ها می خواهد از آنها، ابزاری شیطانی در ذهن ها بسازد و حال آن که شیطان، همان ارتش مسلحی است که می خواهد تنها روزنه باقیمانده برای غزه را نیز ببندد تا جهان نداند دژخیمان مدعی میراث بنی اسرائیل، چگونه فلسطینیان را زنده زنده سوزانده و آنها را در خون خویش می غلتانند تا به هدف شوم خود برای سلطه بر «نیل تا فرات» دست یابند. تونل های فلسطینی امروز برای ما که بیرون از غزه نفس می کشیم، یک نماد است. نماد انسانیت، نماد امید.

عبور عروس و داماد فلسطینی از تونل های آزادی! +تصاویر

روشنایی ناچیزی در دل تاریکی و سندی برای آن که نسل های آینده ببینند چگونه جهانی سکوت کرد تا ارتشی بی رحم، یک به یک، تنفس گاه های غزه را بروی زندانیانی بیگناه ببندد و مانع از رسیدن انسان هایی عاشق به یکدیگر شود. این عکس اگرچه مربوط به یک سال پیش است اما یادآوری آن در این روزها که تونل های غزه، بهانه ای برای حمله اسرائیل به غزه شده تامل برانگیز است.


عروس مصری که در این عکس دست جوانی اهل غزه را گرفته است، به خاطر رسیدن به عشق خود، مجبور شده محاصره غزه را با استفاده از تونل های فلسطینی بشکند و حالا صهیونیست ها می خواهند همین راه های اندک باقیمانده را هم ویران کنند تا امید در دل فلسطین بخشکد.

غافل از آن​که خون هزاران فلسطینی، بی تردید امید صهیون گرایان را به یأس تبدیل ساخته و خواب آن​ها را آشفته تر خواهد کرد و هر وصلت عشاق فلسطینی خاری خواهد شد در چشمان آنانی که آزادی فلسطین را مرگ خود معنا می کنند.

 

 

منبع : pardad.ir

 

تبلیغات