تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

عکس هایی از صحنه‌ های دلخراش فوتبال

مجموعه : اخبار ورزشی
عکس هایی از صحنه‌ های دلخراش فوتبال
فوتبال همیشه یکی از سخت ترین و پرهیجان ترین ورزش های جهان بوده است.
 
صحنه دلخراش مصدومیت فریدون زندی. این آخرین صحنه‌ای از وحشتناک‌ترین آسیب‌دیدگی‌های ورزشی است که در ذهن ما نشسته است.
 
چیزی شبیه به شکستی استخوان ساق زندی را قبل تر فقط در مورد “جبرئیل سیسه” دیده بودیم.
 
زندی در حالی که می‌توانست یکی از بازیکنان تاثیرگذار ما در جام جهانی 2014 باشد، مهر ماه سال گذشته و در شبی که با پیراهن سبز رنگ تیم الاهلی قطر در هفته سوم لیگ ستارگان این کشور به میدان می‌رفت، با چنان مصدومیتی روبه‌رو شد که حتی خودش هم توان دیدنش را نداشت.
 
آن روزها پزشکان گفتند زندی تا 9 ماه نمی‌تواند در فوتبال حضور پیدا کند اما حالا با گذشت ده ماه از آن شب تلخ، هنوز هم از زندی خبری نیست.

 

عکس هایی از صحنه‌ های دلخراش فوتبال

اما فوتبال از این صحنه‌ها زیاد به خود دیده است. صحنه‌هایی دلخراشی که حتی یادآوری آنها هم کام هواداران فوتبالی را تلخ می‌کند. آنچه در ادامه می‌آید اشاره‌ای است به برخی از وحشتناک‌ترین آسیب‌دیدگی‌های دنیای فوتبال:

1ـ وقتی شما با یک بازیکنی که کارنامه مستعدی در مصدوم شدن دارد قرارداد امضا می‌کنید، وقتی یکی از بازیکنان‌تان مصدوم شود نمی‌توانید خیلی شکایت کنید. “آلن کربیشلی” سرمربی وستهام هم همین شرایط را دارد. وقتی پای «کایرون دایر» از دو جا شکست، آن هم در جایی که فقط در دو مسابقه برای وستهام به میدان رفته بود، خودتان را جای کربیشلی بگذارید… یک سال گذشت تا او بتواند یک بار دیگر برای وستهام به میدان مسابقه برود.

 

عکس هایی از صحنه‌ های دلخراش فوتبال

2ـ گاهی اوقات مصدومیت‌هایی رخ می‌دهد که در آن بازیکن واقعاً بی گناه است. پای “آلن اسمیت” بازیکن منچستریونایتد جوری شکست که خودش نفهمید چطور این اتفاق افتاد. او فقط قصد داشت جلوی ضربه آزاد بازیکن حریف را بگیرد، اما نتیجه اش شکستن پایش بود، «وقتی به زانویم نگاه کردم پایم یک طرف بود و زانویم یک طرف دیگر، همان لحظه فهمیدم که به دردسر بدی افتادم.»

3ـ “هنریک لارسن” ستاره سلتیک چیزی حدود هشت ماه مجبور به دوری از میادین فوتبال شد. شکستن پایش از دو ناحیه همه چیز را برای سلتیک دشوار کرد، اما او بار دیگر توانست در سی و هفت سالگی به مسابقات برگردد.

 

عکس هایی از صحنه‌ های دلخراش فوتبال

4ـ سال 2004 فقط سه ماه از حضور “جبرئیل سیسه” در لیورپول نگذشته بود که در بازی مقابل بلکبرن استخوان پایش از دو ناحیه شکست، بهبودی او چیزی شبیه معجزه بود و پیش از اتمام فصل توانست به جمع لیورپولی‌ها برگردد.

 

عکس هایی از صحنه‌ های دلخراش فوتبال

5 ـ “اوالد لانین” هافبک آلمانی که در سال 1981 مصدوم شد، ثابت کرد که می‌تواند بدترین و وحشتناک‌ترین شکستگی استخوان ران پا در مورد او اتفاق بیفتد. یک تکل عمودی بد از مدافع وردربرمن ماهیچه پای لانین را شکافت، استخوان پایش دو تکه شد به شکلی که تماشاگرانی که نزدیک زمین بودند حالشان بد شد.

6 ـ «ریچارد پریور» یک‌بار گفته بود که درد سوختن در آتش از همه دردها بدتر است مخصوصا زمانی که نتوانید جلوی آینه به خودتان نگاه کنید. اما ماجرا این است که مصدومیت ورزشی و فوتبالی شرایط به مراتب بدتری دارد. “جاکوب اولن” مهاجم دانمارکی این وضعیت را خوب می‌فهمد. وقتی مچ پایش جوری پیچید که به گفته خودش از درد جلوی چشمانش سیاه شد، اما او هم به شکل معجزه آسایی بهبود یافت.

7ـ “ادواردو داسیلوا” بازیکن آرسنال با برخورد با “مارتین تیلور” بازیکن بیرمنگام استخوان پایش از ناحیه ساق و زانو شکست و فقط هشت دقیقه در زمین از هوش رفته بود تا به بیمارستان منتقل شود. “آرسن ونگر” سرمربی فرانسوی توپچی‌ها مدعی بود که تیلور باید برای همیشه از فوتبال خداحافظی می‌کرد.

 

عکس هایی از صحنه‌ های دلخراش فوتبال

8 ـ “جبرئیل سیسه” واقعاً مرد بدشانسی است. یک بار دیگر در سال 2006 پایش شکست، آن هم درست زمانی که باید برای تیم ملی فرانسه به میدان می‌رفت، اما با این مصدومیت جام جهانی را از دست داد.

 

عکس هایی از صحنه‌ های دلخراش فوتبال
9ـ “لوک نیلیس” مهاجم بلژیکی استون ویلا در سومین بازی پای راستش را به شکل بدی از دست داد. دروازه‌بان ایپسویچ، “ریچارد رایت”، برخورد خشنی با نیلیس داشت و باعث شد او چهار ماه تمام برای طی کردن دوران مصدومیتش به استراحت بپردازد.

10ـ وقتی به مصدومیت‌های ترسناک فوتبال فکر می‌کنید باید اولین کسی که به ذهن‌تان خطور کند «دیوید بامیت» باشد. در سال 1996 این مدافع کاونتری سیتی در بازی مقابل منچستریونایتد مصدوم شد و استخوان درشت نی ساق پایش به طرز بدی شکست. 12 دقیقه طول کشید تا خونریزی‌اش در زمین توسط نیروی امداد کنترل شود و در بیمارستان 26 جراحی روی پایش انجام شد.

 
 
 
 منبع:sport.jamejamonline.ir

تبلیغات