تبلیغات

تبلیغات

برنامه های شبکه 3 به مناسبت ماه محرم

مجموعه : مجله خبری
مجموعه تلویزیونی داستانی " بانو " در 6 قسمت 45 دقیقه ای به کارگردانی فرید سجادی ساخته شده است و از نخستین روز ماه محرم ساعت 19 و 45 دقیقه هر شب روی آنتن این شبکه می رود.
نادر وحید فیلم نامه " بانو " را نوشته و درآن ماجرای کشف حجاب و ممنوعیت مجالس مذهبی را در دوران رضا خان به تصویر کشیده است .
" پیرغلامان امام حسین " عنوان برنامه ای از گروه فرهنگ و معارف اسلامی است که ساعت 18 روزهای محرم به مدت 20 دقیقه روی آنتن می رود.
نیما کرمی تهیه کننده این مجموعه است.
برنامه " پیرغلامان امام حسین " هفتمین همایش تجلیل از پیرغلامان امام حسین را که در حسینیه اعظم شهر زنجان برگزار شد به تصویر می کشد و شخصیت ، زندگی و نوع مداحی شماری از پیرغلامان امام حسین را معرفی می کند.
" فرهنگ سرخ ، فرهنگ پیشرو " عنوان برنامه ای به تهیه کنندگی مصطفی پورحامدی و کارگردانی هادی پورحامدی است و در 14 قسمت 35 دقیقه ای ساخته شده است.
این برنامه ساعت 18 و 30 دقیقه هر روز ماه محرم روی آنتن شبکه 3 می رود.
" فرهنگ سرخ ، فرهنگ پیشرو " به فرهنگ عاشورا یعنی بازگشت به اسلام ناب محمدی می پردازد.
" نینوا "میان برنامه ای در 13 قسمت 7 دقیقه ای است که به تهیه کنندگی ساسان انصاری تولید شد.
این برنامه مداحی های سنتی باگویش های گوناگونی چون شوشتری ، دزفولی ، لری و عربی و گروههای سینه زنی در بناهای تاریخی و مذهبی شهرهایی چون مسجد جامع شوشتر و مسجد جامع دزفول را به تصویر می کشد.
" آخرین منزل " برنامه دیگری از شبکه سه است که به تهیه کنندگی و کارگردانی سید مصطفی موسوی ساخته شده است.
این برنامه در 13 برنامه 25 دقیقه ای ساعت 16 هر روز در ماه محرم نمایش داده می شود.
" آخرین منزل " سیر حرکت سیدالشهدا و گذرایشان از منازلی مانند «عقبه» ، «شراف» و «ذوحسم» و اتفاقات رخ داده درمنزل را به تصویر کشیده است.
" سخنرانی مذهبی " نیز در 26 قسمت 30 دقیقه ای ساعت 6 و 30 دقیقه و 14 روزهای ماه محرم روی آنتن شبکه 3 می رود.
" آخرین منزل " سیره امام حسین (ع) و آثار گوناگون قیام عاشورا را بیان و بررسی می کند.
" سمت خدا " ویژه برنامه دیگر شبکه سه در ماه محرم است که در این ماه ساعت 12 و 25 دقیقه هر روز بجز پنجشنبه ها و جمعه ها روی آنتن می برد.
عبدالمجید رکنی و محمد رضا ماندگاران تهیه کنندگان این برنامه هستند.
موضوعاتی چون دین و خانواده ، دین و زندگی ، مسائل اعتقادی وراههای تدبر در قرآن باحضور کارشناسان در برنامه " سمت خدا " بیان و بررسی می شود.
شب های محرم امسال برنامه " مدیحه "‌ نیز در 30 قسمت 15 دقیقه ای به صورت میان برنامه پخش خواهد شد.
سید عبدالمجید رکنی ، مجید خواجه نژاد و هادی آشتیانی تهیه کنندگان و سید مهدی میرداماد ، سعید حدادیان و محمود کریمی مداحان این برنامه هستند.
گروه اجتماعی شبکه سه سیما همچنین مسابقه ای با عنوان " همسران " را برای پخش در ساعت 21 و 30 دقیقه شب های محرم امسال آماده کرده است.
این مسابقه ، در 50 قسمت 50 دقیقه ای به تهیه کنندگی محسن تقوی زنوز و غلامعباس قنبری ساخته شد.
روشنک عجمیان مجری این مسابقه است.
زوج های شرکت کننده در مسابقه علمی " همسران "باید به سوالاتی درباره ماه محرم ، قیام عاشورا ، سیره امام حسین و اطلاعات عمومی پاسخ دهند و در هر برنامه یک زوج برنده سفر عمره خواهد شد
 

تبلیغات