تبلیغات

تبلیغات

برای فیلمهاتون زیرنویس بذارید

برای فیلمهاتون زیرنویس بذارید
 
با سلام.
در این تاپیك میخوام نحوه كذاشتن زیرنویس برای فیلمها (بجز فارسی)را اموزش بدم.
برای اینكار:
ابتدا برنامه vobsub را نصب كنید(لینك دانلود را در انتها ی مقاله گذاشتم.)
فیلم مورد نظر را از cd به كامپیوتر كپی كنید.سپس با كلیك راست بر روی فیلم؛از منوی properties به گزینه sumarry رفته و در انجا عددی كه مقابل frame rate نوشته شده را یادداشت كنید.
مرحله بعد گرفتن فایل زیرنویس از اینترنت است.پس وارد سایت
www.extratitles.to شده و در قسمت search نام دقیق فیلم را وارد كنبد و سپس از منوی پایین ان زبان مورد نظر را انتخاب كنید و بعد دكمه search را بزنید.
لینكهای متعددی ظاهر میشود.وارد منوی more Info از اولین لینك شویدو در انجا به frame rate و number of CDs دقت كنید.اگر هر دو گزینه با مشخصات فیلم شما مطابقت داشت گزینه download را بزنید تا شروع به دانلود فایل زیرنویس كند در غیر اینصورت وارد لینكهای بعدی شوید تا به نتیجه مورد نظر برسید.
فایلهای زیرنویس را به صورت zip یا rar دریافت خواهید كرد.
حالا محتوای فایل دانلود شده را در پوشه ای كه فایل فیلم را در انجا كپی كرده اید منتقل كنید.
كار مهمی كه باید انجام دهید اینست كه:
نام فایل زیرنویس را همنام فایل فیلم كنید.مثلا:
اگر نام فایل فیلم شما مثلا die hard1.AVI یا AVSEQ01 است باید نام فایل زیرنویس را به ترتیب به صورت die hard1.SRT یا AVSEQ01.SRT تغییر دهید.
حالا نوبت به پخش فیلم با برنامه دلخواه است.از دیدن فیلم با زیرنویس(با هر زبانی بجز فارسی لذت ببرید و هم زبان انگلیسی خود را تقویت كنید.)
تنظیمات این برنامه:

در هنگام پخش فیلم یك فلش سبز رنگ در system tray ظاهر میشود كه با كلیك راست روی ان میتوانید تغییرات خود را اعمال كنید.برای مثال:
پس از كلیك راست روی ایكون برنامه و وارد شدن به گزینه direct vobsub به منوی main رفته و نحوه نمایش زیرنویس (مثل فونت و محل نمایش نوشته ها)را تغییر دهید.
تنظیم مهم دیگر مربوط به گزینه timing میباشد .در قسمت Delay میزان تاخیر زیر نویس به میلی ثانیه مشخص است.مثلا اگر زیرنویس 2 ثانیه از فیلم عقبتر است عدد مقابل Delay را به
2000- تغییر دهید.
امیدوارم این امزش مفید ماقع بشه.
اینهم لینك دانلود برنامه vobsub:

http://www.softpedia.com/progDownloa…load-1698.html

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

تبلیغات