تبلیغات

تبلیغات

تصاویر دلخراش زنانی که به دلایل متفاوت، چهره‌شان با اسید سوزانده شده است! (+18)

مجموعه : مجله خبری
تصاویر دلخراش زنانی که به دلایل متفاوت، چهره‌شان با اسید سوزانده شده است! (+18)
روش غیرانسانی و وحشتناک "اسید پاشی به زنان" یکی از آسیب های جدی برخی جوامع کشورهای جهان سوم است،این تصاویر ناگوار، چهره زنانی در پاکستان است که صورتشان توسط اسید مثله شده است، این کار روش عجیبی است برای حل مشکلات یا گرفتن انتقام که به "تروریسم اسید" معروف است.

نظر به دلخراش بودن تصاویر، از کودکان و بیماران قلبی تقاضا می شود ازدیدن این تصاویر خودداری کنند.

 

 

«آیروم سعید»، ۳۰ ساله این عکس را در دفتر خود در دانشگاه اردو در اسلام آباد در سال ۲۰۰۸ گرفته‌است. چهره، پشت و شانه‌های او ۱۲ سال پیش توسط پسری که بر روی او در وسط خیابان اسید پاشیده، سوزانده شده‌است. این اتفاق زمانی افتاد که او به درخواست ازدواج این پسر پاسخ منفی داده ‌بود. او به امید بهبودی تاکنون ۲۵ بار زیر تیع جراحان پلاستیک رفته ‌است.

 

 

«شمیم اختر»، ۱۸ ساله است و سه سال پیش توسط سه پسر ابتدا مورد تجاوز قرار گرفت سپس مورد حمله اسیدی آنان قرارگرفت. او نیز تاکنون ۱۰ بار مورد عمل جراحی پلاستیک قرار گرفته‌است.

 

«نجف سلطانه»، ۱۶ساله است و این عکس در خانه‌اش در لاهور گرفته شده‌است. او در سن پنج سالگی در خواب، توسط پدرش با اسید سوزانده شد.ظاهرن او نمی‌خواست دختر دیگری در خانواده داشته باشد. در نتیجه نجف کور شد و پس از آن که توسط هردو والدینش رها شد اکنون با بستگانش زندگی می‌کند. نجف نیز تاکنون ۱۵ بار عمل جراحی را برای بهبودی اش آزموده‌است.

 

 

«شهناز عثمان» ۳۶ساله ساکن لاهور، ۵ سال پیش توسط یکی از بستگانش به دلیل اختلاف خانوادگی با اسید سوزانده شد. او نیز تاکنون ۱۰ بار عمل جراحی پلاستیک انجام داده‌است.
«شهناز بی بی» ۳۵ ساله نیز ده سال پیش توسط یکی از بستگانش به علت اختلاف خانوادگی با اسید سوزانده شد. او هرگز تحت جراحی پلاستیک قرار نگرفته‌است.
«کانوال کایوم» ۲۶ ساله، اهل لاهور دوسال پیش با اسید توسط پسری که درخواست ازدواجش را رد کرده‌بود، سوزانده شد. او نیز هرگز تحت عمل جراحی پلاستیک قرار نگرفته‌ است.

«منیره آصف»، ۲۳ساله نیز پنج‌ سال پیش توسط یکی از خواستگارانش با اسید سوزانده شده ‌است. وی هفت بار عمل جراحی پلاستیک انجام داده تا شاید اندکی چهره‌اش تغییر یابد.

 

«بشری شاری» ۳۹ ساله، پنج سال پیش توسط شوهرش برای این که به طلاق رضایت دهد با اسید سوزانده شده است. او ۲۵ بار عمل جراحی پلاستیک انجام داده‌است.

 

«ممونا خان»، ۲۱ ساله ، ساکن کراچی توسط گروهی از پسران در یک اختلاف خانوادگی با اسید سوزانده شد و ۲۱ عمل جراحی پلاستیک روی چهره او صورت گرفته‌است.

 

«بی‌بی زینب»، ۱۷ساله، در اسلام آباد زندگی می‌کند، او نیز پنج سال پیش مورد حمله اسیدی پسری قرار گرفته که درخواست ازدواجش را ردکرده‌ است. او هم بارها مورد عمل جراحی پلاستیک قرار گرفته‌است.

 

«سیرا» ۲۶ ساله نیز که با پرتره خود قبل از اینکه با اسید سوزانده شود عکس انداخته است. وقتی پانزده ساله بود با یکی از بستگانش ازدواج کرد البته او نمی خواست تا قبل از این که مدرسه اش را تمام کند با او زندگی کند علیرغم آن که والدینش راضی بودند اما شوهر او اصرار داشت که او را به خانه خود ببرد و از این رو وقتی با مقاومت او روبرو شد بر روی صورت او اسید پاشید. او نیز ۹ بار مورد عمل جراحی پلاستیک قرار گرفته‌ است.

تبلیغات