تبلیغات

تبلیغات

تصاویر و حاشیه های درگیری و تظاهرات روز عاشورا در تهران

مجموعه : مجله خبری

به دنبال حضور برخی عناصر هتاک و ضد انقلاب در خیابانهای مرکزی شهر تهران و اهانت و هتک حرمت عزاداری سید و سالار شهیدان، حضور گسترده مردم و دانشجویان متدین آرامش را به تهران بازگرداند.

 از ظهر امروز تعدادی از اراذل و اوباش که در دسته های 30 الی 40 نفره سازماندهی شده بودند در خیابانهای مرکزی تهران اقدام به تخریب و آسیب رساندن به اموال عمومی و خودروهای شهروندان تهرانی کردند.

 

اراذل و اوباش که با همراه داشتن نمادهای سبز سعی داشتند خود را حامی موسوی نشان دهند در خیابان انقلاب بعد از پل کالج چندین موتور را سوزانده و سعی داشتند یکی از ساختمانهای بلند این خیابان را آتش بزنند بطوریکه نمای این ساختمان چند طبقه کاملاً سیاه شده است.

 

 

این اراذل و اوباش که به دلیل پراکنده بودن و سازماندهی شدن در دسته های مختلف نمی توان تخمین صحیحی از تعدادشان اعلام کرد با حمله به نیروی انتظامی در خیابان زرتشت حداقل یک نفر از پرسنل نیروی انتظامی را به شدت مجروح کردند.

به دنبال با خبر شدن نیروهای مردمی و حزب الهی از این تخریب و حرمت شکنی جمعیتی در حدود 10 الی 15 هزار نفر با حضور در میدان، اراذل و اوباش را فراری دادند.

بسیاری از مردم و رهگذران از عدم برخورد قاطع نیروی انتظامی با این اراذل و اوباش ناراضی و به آن اعتراض داشتند.

بنا بر مشاهده عینی خبرنگار جهان، یک ماشین پلیس به همراه چند موتور نیروی انتظامی به آتش کشیده شد.

 

تصاویر و حاشیه های درگیری و تظاهرات روز عاشورا در تهران

شعارهای خاصی از دسته های 40 نفره اراذل و اوباش به گوش نرسید و این تعداد فقط در برابر شعارهای مردم با مضامین انقلابی ضمن فحاشی با دیدن جمعیت متواری می شدند.

سنگ پرانی های گسترده این دسته ها در حوالی میدان انقلاب چندین نفر از مردم را به شدت مجروح کرد.

هنوز از تلفات احتمالی و تعداد بازداشت شدگان خبر قابل استنادی منتشر نشده هر چند که رسانه های غربی نظیر بی بی سی از احتمال کشته شدن سه یا چهار نفر خبر دادند.

هم اکنون وضعیت در تهران کاملاً آرام است. 

لازم به ذکر است تا لحظه مخابره این خبر موسوی و کروبی این اقدام وحشیانه را محکوم نکرده و از آن تبری نجسته اند

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

تبلیغات