تبلیغات

تبلیغات

توصیه های آیت‌الله مكارم شیرازی به فرماندهان نیروی انتظامی

مجموعه : مجله خبری

www.taknaz.ir | بزرگترین سایت تفریح و سرگرمی ایرانیان

 

یك مرجع تقلید خطاب به فرماندهان نیروی انتظامی گفت:با ارشاد ، امر به معروف و زبان خوب به دنبال اصلاح باشید
به گزارش ایلنا،آیت‌الله مكارم شیرازی در دیدار با فرماندهان ارشد نیروی انتظامی سراسر کشور با اشاره به راهپیمایی عظیم عاشوراییان در روز نهم دی ماه در سراسر کشور، گفت: این راهپیمایی بسیار باشکوه، پرشور، عظیم، پرجوش و پرخروش انجام شد و سه پیام داشت.
وی در تبیین پیام‌های راهپیمایی عاشورایی گفت: یکی از این پیام‌ها این بود که مردم ایران همیشه در صحنه هستند و اینکه برخی از آینده نگرانی داشتند بدانند پایه‌های نظام، قانون اساسی و ولایت در این کشور بسیار مستحکم است و جای هیچ نگرانی وجود ندارد.
این مرجع تقلید پیام دیگر این راهپیمایی را خطاب به فریب خوردگان دانست و اظهار داشت: کسانی که فریب خورده‌اند باید به آغوش ملت برگردند و اگر مشکلی دارند بیایند مشکلشان را از طرق مسالمت آمیز حل کنند.
وی پیام دیگر حضور مردم در راهپیمایی عاشوراییان را به دشمنان نظام در داخل و خارج دانست و تصریح کرد: دشمنان خارجی و عوامل آنها بدانند فعالیت برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران بیهوده است، خودتان را برای براندازی این نظام خسته نکنید، به جای مصرف پول‌های هنگفت برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران، آنها را به کارتن خواب‌های آمریکا و لندن بدهید تا سرپناهی برای خود درست کنند؛ زیرا مشاهده می‌کنید با گذشت سی سال از انقلاب اسلامی، هنوز پایه‌های نظام مستحکم و بدون تزلزل است.
این مرجع تقلید خطاب به حاضران گفت: جمهوری اسلامی برای نخستین بار به میدان آمده است اگر این راه را حفظ کنید الگویی برای تمام مردم می‌شود یقین بدانید کار شما عبادت مطلوب پروردگار است نسبت به مردم مهربانی کنید؛ زیرا گروهی از روی نادانی کارهائی انجام می‌دهند و شما فرماندهان پرتلاش نیروی انتظامی هم سعی کنید با ارشاد و امر به معروف با زبان خوب آن‌ها را اصلاح کنید.
این استاد درس خارج فقه حوزه همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با بیان حدیث اخلاقی از امام باقر (علیه السلام) به صفات شیعیان اشاره و اظهار كرد: مطابق این حدیث شریف شیعیان دوازده خصوصیت دارند: تواضع در برابر مردم، خشوع در مقابل پروردگار ، بسیار به یاد خدا بودن، نماز و روزه را به موقع و با آدابش انجام دادن، نیکی به پدر و مادر، سرکشی کردن از همسایگان، راستی در سخن، تلاوت قرآن، دوری از غیبت و تهمت برخی از این ویژگی‌هاست.
مکارم شیرازی، امانت داری را از دیگر ویژگی‌های شیعیان برشمرد و افزود: امانت در منطق اسلام معنای بسیار وسیعی دارد پُستی که شما عزیزان بر عهده دارید از امانات الهی است باید حق آن را به خوبی عطا کنید، نظام جمهوری اسلامی نیز امانتی است که خدا و شهدا به ما سپرده‌اند؛ باید به خوبی این امانت‌ها را نگهداری کنیم.

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

تبلیغات