تبلیغات

تبلیغات

دستگیری تعدادی از مدیران سایت ها و وبلاگ های موثر در آشوب های پس از انتخابات

مجموعه : دنیای آنلاین

دستگیری تعدادی از مدیران سایت ها و وبلاگ های موثر در آشوب های پس از انتخابات


تعدادی از مدیران اصلی "فتنه عمیق " در فضای سایبر از سوی تیم رصد سایبری سپاه شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش فارس راه‌اندازی و مدیریت سایت‌های ضد امنیت كشور، ترویج و اشاعه اخبار دروغ و اكاذیب، تحریك احساسات كاربران با نشر اكاذیب و اخبار دروغین مبنی بر كشته شدن مردم، اهانت به رئیس جمهور و بسیج از طریق قرار دادن اخبار و مطالب توهین آمیز بخشی از جرایم مدیران این پایگاه‌های اینترنتی است.

 

* "حسن و علی.ب "

نام: علی و حسن.ب محل تولد: مشهد تحصیلات: دانشجوی اخراجی دانشگاه امیر كبیر، لیسانس متالوژی محل سكونت: تهران، مشهد

فعالیت‌های مجرمانه: راه‌اندازی و مدیریت سایت‌های ضد امنیت كشور، ترویج و اشاعه اخبار دروغ و اكاذیب، تحریك احساسات كاربران با نشر اكاذیب و اخبار دروغین مبنی بر كشته شدن مردم، اهانت به رئیس جمهور و بسیج از طریق قرار دادن اخبار و مطالب توهین آمیز در سایت، تغییر اخبار و نظرات مردم بنا به سلیقه و تفكر خود، اطلاع رسانی در مورد مراكز تجمع اغتشاشگران و شعارهایی كه باید سر بدهند، ایجاد فیلتر شكن برای ورود به سایر سایت‌های فیلتر شده، برنامه ریزی هدفمند در تهیه 84 دامین با پسوندهای مختلف و حمایت و پشتیبانی فنی و مالی آنها، دعوت به تجمعات غیرقانونی و ایجاد اغتشاش و آشوب.

 از جمله بخش‌هایی از جرایم "حسن و علی.ب " است كه در فضای اینترنت فعالیت گسترده‌ای داشته و مدیریت بزرگترین مجموعه از سایت‌های "م.م " در اینترنت را برعهده داشته‌اند.


متهمان "علی و حسن.ب " به ترتیب مدیریت دو سایت انتخاباتی را بر عهده داشته‌اند. این دو بردار كه در زمینه رایانه مشغول به فعالیت می‌باشند به همراه تعداد دیگری از افراد توسط مركز بررسی جرائم سازمان یافته انقلاب اسلامی به اتهام اقدام علیه امنیت كشور از طریق تبلیغ علیه نظام و تشویش اذهان عمومی شناسایی و دستگیر شده و سایت‌های آنان از دسترس خارج گردیده است.


متهمان "حسن و علی.ب " با نشر اكاذیب و سوء استفاده از احساسات مردم باعث ایجاد تنش و نا آرامی در جامعه شده‌اند كه از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

* "دیشب در مشهد فریاد الله اكبر با صدای گلوله پیوند خورد….(چهارشنبه 27 خرداد ماه 1388 ساعت 10 و 17 دقیقه و 9 ثانیه) "

* "اینجا قائمشهر همه خوابیدن نیروی انتظامی شهر رو زیر نظر داره موبایل بعضی‌ها كنترل می‌شه. به بن بست رسیدیم طبق خبرها دیشب یه دختر شیرازی در بابل هم به شهدای سبز پوش پیوست (چهارشنبه 27 خرداد ماه1388 ساعت 1 و 6 دقیقه و 31 ثانیه) "

* " آمار اصلی انتخابات و نامه ارسالی وزیر كشور به مقام عظمای ولایت: حضور مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بنا بر ابراز نگرانی جنابعالی مبنی بر نتیجه انتخابات….. جهت اطلاع نتیجه واقعی آرا اخذ شده را به عرض می‌رساند: مجموع آرا اخذ شده 42026078 میرحسین موسوی خامنه19075623 مهدی كروبی13387104 محمود احمدی نژاد5698417 محسن رضایی میرقاید3754218 آرا باطله38716 امضا: از طرف صادق محصولی(فرج الله كاظمی نژاد)(تصویر نامه رو سرچ كنین پیدا میشه ) (سه شنبه 26 خرداد ماه 1388 ساعت 23 و 51 دقیقه و 50 ثانیه) "

 

* "امید.ل "


سن: 22 محل تولد: كانادا تحصیلات: فارغ التحصیل مهندسی كامپیوتر با گرایش نرم افزار محل سكونت: تهران

ارسال ایمیل‌های انبوه به منظور دعوت به تجمعات غیرقانونی (ارسال 30هزار پیام اینترنتی برای تجمع در میدان بهارستان)، تشویش و تخریب اذهان عمومی با زیر سوال بردن انتخابات و القاء شبهه در آن، تشكیل و رهبری جنبش وبلاگی (كه علنا به حمایت از آشوبها پرداخته است)، دستكاری نمودارهای آماری مسائل اقتصادی و فرهنگی كشور جهت تمسخر دولت نهم، تراكت‌های تبلیغاتی تخریبی و توهینی در مورد دولت نهم، ارسال ایمیل‌های انبوه و تاكید بر تقلب در انتخابات از جمله بخش‌هایی از جرایم "امید.ل " است.

متهم كه دارای یك شركت رایانه‌ای است در اظهارات خود به دریافت مبالغی از مسئولین ستاد "م.م " جهت ایجاد انجام فعالیت‌های مجرمانه اعتراف نموده است نامبرده با صدور حكم قضایی دستگیر و به بازداشتگاه منتقل شده است.

 

 

 "علیرضا.ع "


سن: 34 محل تولد: تهران وضعیت تاهل: متاهل تحصیلات: دانشجوی رشته مكانیك دانشگاه تهران

متهم "علیرضا.ع " با فراخوان برای تجمع غیرقانونی در مقابل مجلس شورای اسلامی، ارسال و انتشار ایمیل‌های حاوی بیانیه و اطلاعیه تحریك آمیز، محتویات اینترنتی توهین آمیز نسبت به اسلام و رهبری، تشكیل جنبش وبلاگی سبز، كاریكاتورهای تخریبی علیه دولت، كاریكاتورها و مطالب تمسخر آمیز در مورد ریاست جمهوری، نامه جعلی منتسب به فرماندهی نیروی زمینی سپاه، تكنیك‌های تبلیغاتی یاد شده را در سایت مذكور پیاده كرده است متهم "علیرضا.ع " با صدور به حكم قضایی در محل كار خود دستگیر و به بازداشتگاه منتقل شد.

 

* "امیر.ا "

سن: 32 محل تولد: تهران تحصیلات: كارشناسی برق قدرت محل سكونت: تهران

اجرای طرح خاموشی سبز در 27،26و 28 مرداد، ارائه راهكارهای مقابله با اقدامات دولت در خصوص طرح خاموشی سبز، دیكتاتور خواندن ملت و دولت ایران، تبلیغ طرح خاموشی سبز، ارائه اطلاعاتی در خصوص وضعیت و نحوه كاركرد شبكه برقی كشور به جهت ایجاد خاموشی، ارسال اطلاعات مربوط به انرژی تولید شده نیروگاه‌های كشور برای طرح ریزی در خصوص طرح خاموشی سبز، پرداخت 200 دلار به سایت بالاترین برای درج لوگوی خاموشی سبز در بالای صفحه سایت، سازمان بندی و طراحی تیم ها و افراد مورد نیاز جهت تبلیغ و ارسال طرح به تعداد زیادی ایمیل برای جذب نیرو، ارائه نكات در خصوص عدم شناسایی توسط نیروهای امنیتی به دیگر سوژه‌ ها از جمله جرائم امیر. ا است.


متهم "امیر.ا " در روز انتخابات در تركیه بوده و پس از انتخابات عازم ایران می‌شود. بعد از چند روز با شدت گرفتن اغتشاشات متهم با دیدن یك آگهی در سایت بالاترین، در زمینه اعتراض به انتخابات از طریق افزایش مصرف برق، آنرا تكمیل و تبدیل به طرح قطع شبكه برق راس ساعت 9 شب مورخ 30 تیر(همزمان با قیام 30 تیر) می‌كند و جزئیات آن را از طریق ایمیل به سایت‌ها و افراد مختلف ارسال می‌كند.

 وقتی طرح پیشنهادی تاثیری در شبكه برق به وجود نمی‌آورد متهم با پرینت پیك مصرف برق و بررسی آن نواقص طرحش را رفع و آن را تبدیل به شبكه خاموشی سبز می‌كند سپس از طریق شخصی به نام "خ.ب " در سایت بالاترین شروع به تبلیغ طرحش می‌كند و با برقراری ارتباط اینترنتی با افراد علاقه‌مند اقدام به سازماندهی گروهی به نام هسته فنی خاموشی سبز می‌كند.


این هسته متشكل از 10 نفر بوده كه هر كدام وظیفه خاص خود را به عهده داشته‌اند. بر اساس این طرح، متهم به عنوان مسئول هسته فنی خاموشی سبز، پیشنهاد داده بود كه در روزهای27،26 و 28 مرداد با اجرای طرحی موجب افزایش ناگهانی مصرف برق در سراسر كشور شوند كه نتیجه آن ایجاد اختلال در سیستم توزیع شبكه برق كشور گردید.


بر اساس این طرح كه موارد آزمایشی آن در كشور اجرا شد به دلیل نواسانات برقی به وجود آمده، شمار زیادی از دستگاه‌های برقی شهروندان آسیب دید متهم همچنین در ایمیل‌های دیگرش به طراحان سایت khsabz.org از آنها می‌خواهد تا عكس میرحسین موسوی را از لوگوی وبلاگ حذف كنند.

 چراكه به زعم خودش مشكل اصلی آنها نظام است و برای مخالفت با نظام و اجرای طرح، كمك همه مخالفان نیاز است. تا بتوانند حركت منسجمی را برای سیستم مدیریت شهری دولتی در جهت ایجاد نارضایتی مردمی به وجود آورند.


نامبرده بر اساس حكم قضایی توسط نیروهای مركز بررسی جرائم سازمان یافته در تاریخ 17/5/88 دستگیر و به بازداشتگاه منتقل شده است


شایان ذكر است كه با توجه به اینكه روند رسیدگی به پرونده های سایر متهمین هنوز تكمیل نشده است، اطلاعات تكمیلی به مرور زمان در این بخش وارد خواهد شد

 پایگاه فرهنگی هنری تکناز

 

تبلیغات