تبلیغات

تبلیغات

نقش فرزندان هاشمی در جریانات پس از انتخابات بررسی شد

مجموعه : جامعه و سیاست
نقش فرزندان هاشمی در جریانات پس از انتخابات بررسی شد
خبرگزاری فارس: حمید رسایی و علی مطهری نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در برنامه رادیو گفت‌وگو با یگدیگر سخن گفته و به مناظره رادیویی پیرامون حوادث روز عاشورا، بیانیه شماره 17 موسوی و نقش فرزندان هاشمی در شعله ورسازی این جریانات پرداختند.
 
حمید رسایی و علی مطهری نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در برنامه رادیو گفت‌وگو با یگدیگر سخن گفته و به مناظره رادیویی پیرامون حوادث روز عاشورا، بیانیه شماره 17 موسوی و نقش فرزندان هاشمی در شعله ورسازی این جریانات پرداختند.
به گزارش گروه مجلس خبرگزاری فارس، رسایی در این مناظره در پاسخ به پرسش مجری رادیو مبنی بر اینكه تحلیل شما از آخرین بیانیه موسوی در مورد حوادث روز عاشورا چیست، گفت: با توجه به افتضاحاتی كه در روز عاشورا توسط یك عده‌ اندكی در تهران اتفاق افتاد و پس از آن حضور چند 10 میلیونی مردم ایران كه فقط در تهران حدود سه میلیون را پیش بینی می‌كنند، توقع این بود كه موسوی قدری سر عقل بیاید و در این موضوع حداقل صف خود را از صف اغتشاشگران جدا كند، اما در كمال ناباروری ما دیدیم كه موسوی با صدور بیانیه‌ای كسانی كه در روز عاشورا در خیابان‌های تهران شعار دادند، كف و سوت زدند، علیه اصل ولایت فقیه شعار دادند، به هیات‌های عزاداری حمله كردند، به جماعتی كه نماز جماعت می خواندند حمله كردند و افرادی كه به اموال عمومی آسیب زدند، این‌ها را مردم خداجو معرفی می‌كند.
نماینده مردم تهران افزود: موسوی در بیانیه خود پذیرفته كه افرادی كه در روز عاشورا این هتاكی‌ها را كردند طرفداران وی بودند، این یعنی مسئولیت حوادث آن روز را پذیرفته است.
رسایی خطاب به موسوی گفت: شما یك عده‌ای را جسور كردید تا بیایند و این خرابكاری‌ها را انجام دهند. شما گفتید در گذشته من بیانیه می دادم و این‌ها به خیابان می‌آمدند ولی الان كه حتی من بیانیه ندادم باز بیرون آمدند كه همه این‌ها نشان از این دارد كه خود نیز پذیرفتید كه عامل اصلی اغتشاشات این افراد و با تحریك شما بوده است.
مطهری در پاسخ رسایی با اشاره به این كه به عقیده وی احمدی نژاد خود از عوامل اصلی فتنه است، بیانیه اخیر موسوی را یك گام به جلو در پذیرش نتایج انتخابات 22 خرداد دانست و افزود: درست است كه در بیانیه موسوی از حیث اینكه حوادث روز عاشورا محكوم نشده و از این بابت قدری ضعف دارد اما به طور كلی من راه حل ایشان را مثبت ارزیابی می‌كنم.
مطهری با بیان اینكه این مشكل در یك شب قابل حل نیست، افزود: در اوضاع كنونی باید اگر حتی یك نكته مثبت در بیانیه موسوی دیدیم از آن استقبال كنیم.
وی با محفوظ دانستن رسیدگی به اتهام موسوی و دیگران در مورد حوادث اخیر، گفت: رسیدگی به اتهام طرف مقابل هم كه در مناظره‌ها خودش یك فضایی ایجاد كرد و زمینه ساز این فتنه‌ها شد، باید رسیدگی شود. ما نباید مسائل را باهم مخلوط كنیم و باید عدالت اجرا شود و تا زمانی كه یك طرفه قضاوت كنیم به نتیجه نخواهیم رسید و این فتنه ادامه پیدا می‌كند .
نماینده مردم تهران ادامه داد: بنده طرح خود را در قالب یك بند 7 ماده‌ای ارائه كردم و معتقدم باعث برون رفت از مشكلات كنونی خواهد بود: اول رهبران این حركت به قانونی بودن رئیس جمهور اعتراف كنند و دست از ادعای تقلب بردارند و راه و شعار‌های خود را از گروه غرب گرا كه در این جنبش سبز نفوذ كرده و در صدد تخریب این جنبش هستند جدا كنند دوم رئیس جمهور به اشتباه خود در اتهام زدن به مسئولان در مناظره‌ها اعتراف كند و از آنها عذرخواهی كند سوم آزادی بیان در جامعه حاكم شود چهارم مطبوعات توقیف شده رفع توقیف شود پنجم فضای امنیتی حاكم بر كشور رفع شود ششم دست از توهمات وقوع انقلاب مخملی و براندازی نرم در ایران برداریم هفتم بازداشت شدگان كه معمولا به دلایل واهی بازداشت شده اند، آزاد شوند مگر كسانی كه به اموال عمومی آسیب زده و اماكن عمومی را تخریب كردند.
رسایی نماینده مردم تهران نیز در پاسخ به طرح پیشنهادی مطهری، گفت: ایشان چیز جدیدی نگفتند و صحبت‌های آقای مطهری همان صحبت‌های رادیو اسراییل و آمریكاست. تنها تفاوت آن در این است كه ایشان می‌گوید باید رئیس جمهور را به رسمیت بشناسیم ولی آن‌ها این را نمی‌گویند.به اضافه این كه ایشان جنگ نرم و براندازی نرم را قبول ندارد ولی آن‌ها به این اقرار می‌كنند.
رسایی تاكید كرد: این تنها تفاوتی بود كه من در طرح ایشان دیدم. من تعجب می‌كنم كه برادری همچون مطهری متاسفانه هنوز هم این صحنه درگیری را صحنه درگیری انتخابات بین دو كاندیدا می‌داند.
وی افزود: امروز ما با صحبت‌های ایشان به صحت ادعاهای احمدی نژاد پی‌می‌بریم. من هم موافقم كه دادگاهی تشكیل شود و حتی احمدی نژاد هم در آن دادگاه حاضر شود و به ادعاهای او رسیدگی شود و طرف مقابل را هم بخواهند تا حاضر شود، چون ظاهرا به شكل عادی این اتفاق نمی‌افتد. من می‌پرسم چرا دادگاه مهدی هاشمی كه امروز در لندن است و 4 ماه قبل با بهانه رسیدگی به امورات دانشگاه آزاد به خارج از كشور رفته و پس از مطالبه از علت اصلی این همه تاخیر در بازگشت ایشان، آقای هاشمی می‌گوید مهدی برای گرفتن دكترا رفته و به این زودی برنمی گردد.
نماینده مردم تهران در ادامه اظهار داشت: فائزه هاشمی روز عاشورا زیر پل كالج بوده و به تحریك اغتشاشگران پرداخته است. نقشی كه این‌ها و سران فتنه در این اغتشاشات داشتند و بزرگ‌ترهای این‌ها باید بررسی شود. همه این اتفاقات صحت ادعاهای احمدی نژاد را ثابت می‌كند.
رسایی با بیان اینكه همه پول‌هایی كه در انتخابات خرج شد برای به میدان كشیدن اراذل و اوباش بعد از انتخابات توسط همین مهدی هاشمی داده می شد گفت: خب این‌ها كه همان ادعاهای احمدی نژاد را یك به یك ثابت كرد. من می‌پرسم وقتی كه این‌ها رسما اعلام كنند كه به دنبال براندازی هستند و تمام نسخه‌ها و مدل به مدل پروژه انقلاب مخملی اجرا می‌شود، آن وقت آقای مطهری چه می‌گویند و چه چیز را انكار می‌كند.
وی افزود: بله انقلاب مخملی در كشورما به دلیل وجود رهبری ممكن نیست. اگر سران فتنه می‌دانستند كه رهبری با یك خطبه نماز جمعه، با یك اشاره می‌تواند سی میلیون را در سراسر كشور و در تهران حدود 3 میلیون را به خیابان بیاورد، دست به این اقدام نمی‌زدند. عدم تحقق پروژه انقلاب مخملی در كشور به خاطر همین مسائل است، نه اینكه آنها قصد آن را نداشتند.
مطهری در پاسخ به صحبت‌های رسایی گفت: من معتقدم اتفاقا آقای رسایی و امثال وی از منشاهای فتنه هستند. یعنی همانطور كه رهبران جنبش سبز و خود احمدی نژاد را یك منشا فتنه می‌دانم، امثال رسایی و تندروهای طرف مقابل را هم از منشاهای فتنه می‌دانم.
نماینده تهران افزود: ببینید اینكه ما بگوییم میرحسین موسوی یا هاشمی بعد از انتخابات برای آشوب، پول خرج كرده اگر هم بوده، نتیجه عكس العمل نحوه مناظره‌ای بود كه احمدی نژاد انجام داد.
مطهری خطاب به رسایی گفت: اگر به خانواده شما بیایند و بگویند همه شما دزد هستید و از ابتدا تا الان دائما در حال اختلاس بودید چه می كردید؟ وقتی در مقابل چشم 50 میلیون نفر این را بگویند خب چه می شود؟ من خودم اولین كسی بودم كه در سال 80 خواستار شفاف سازی اموال خانواده هاشمی شدم. معتقدم باید دادگاهی تشكیل شود و همه اتهامات كروبی، موسوی و احمدی‌نژاد بررسی شود. و الا این تندروی‌هایی كه امثال رسایی می‌گویند و انجام می‌دهند و می‌خواهند پروژه انجام دهند، همان پروژه حذف هاشمی، موسوی و خاتمی است كه كشور را به پرتگاه می‌كشاند. اینها به صلاح كشور نیست.
وی افزود: اگر این‌ها از صحنه سیاسی كشور حذف شوند، شما مطمئن باشید كه این بحران به آسانی قابل حل نیست.
رسایی نماینده تهران در پاسخ به علی مطهری گفت: من از مطهری سوال می‌كنم كه اگر این ایرادات احمدی نژاد به فرزندان هاشمی وارد نبود، ‌پس چرا شما سال 80 نامه نوشتید و اعتراض كردید ؟! مگر آن روز هم اتفاقی افتاده بود؟
رسایی همچنین پرسید مهدی هاشمی از سال‌های 71 و 72 در وزارت اطلاعات پرونده داشته است، اما اجازه رسیدگی داده نشد و حتی مسئول رسیدگی به این پرونده از وزارت اطلاعات اخراج شد، آن روز هم كسی اتهام زده بود.
رسایی در پایان گفت كه تنها راه برون رفت برخی از فتنه‌ای كه ایجاد كرده‌اند، این است كه قانون اجرا شود و همه به آن تن دهند و با مسببان این فتنه برخورد شود و كسانی كه ضرر دیدند، چه اموال عمومی و چه اموال خصوصی، خسارت آنها پرداخت شود.
 
منبع : فارس نیوز

تبلیغات