تبلیغات

تبلیغات

دختران از 3 سالگی نگران زیبایی و هیکلشان هستند!!

مجموعه : مجله خبری
دختران از 3 سالگی نگران زیبایی و هیکلشان هستند!!
تحقیقات جدید دانشمندان نشان می‌دهد نگرانی دختران در مورد شکل ظاهری و وزنشان از…

 
تحقیقات جدید دانشمندان نشان می‌دهد نگرانی دختران در مورد شکل ظاهری و وزنشان از سن 3 سالگی آغاز می‌شود.
بر اساس تحقیقی که روی دختران پیش دبستانی به انجام رسید محققان متوجه شدند نزدیک به 50درصد از این دختران به دلیل شکل ظاهری خود دچار ناامیدی شده‌اند و تقریبا یک سوم از آن‌ها تمایل دارند وزن خود را کم کرده یا رنگ موهای خود را تغییر دهند.
دانشمندان دانشگاه فلوریدای مرکزی از گروهی از دخترانی که بین 3 تا 6 سال سن داشتند سوالاتی در مورد شکل ظاهری و این که آن‌ها در مورد خود چه تصوری دارند پرسیدند.
در این تحقیقات مشخص شد شخصیت‌های زیبای کارتونی مانند شاهزاده‌ها باعث می‌شود دختران خردسال از همان سن کودکی نگرانی در مورد شکل ظاهری خود را آغاز کنند.
 
نزدیک به 31 درصد از دختران مورد تحقیق اعلام کردند که همیشه در مورد شکل ظاهری خود نگران هستند و 18 درصد دیگر هم اعلام کردند که شکل ظاهری آن‌ها گاهی اوقات باعث نگرانی و ناامیدیشان می‌شود.
هم‌چنین 30 درصد از این کودکان اعلام کردند که دوست دارند یکی از خصوصیات فیزیکی خود را تغییر دهند تا زیباتر به نظر برسند.
پروفسور استیسی تانتلف که این تحقیق را انجام داده است در این باره گفت : ما باید به کودکان خود کمک کنیم با این تصورات نادرست در مورد شکل ظاهری خود مقابله کنند.یکی از مهم‌ترین نگرانی‌های ما در این مورد تمایل شدید کودکان به لاغر شدن مفرط است که می‌تواند خطرهای زیادی برای سلامت آن‌ها داشته باشد.
این گرایش‌های نادرست باعث می‌شود بسیاری از مواد مورد نیاز کودکان در سنین حیاتی زندگی آن‌ها به بدنشان نرسد که این موضوع باعث می‌شود آن‌ها در آینده با بیماری‌های زیادی مانند پوکی استخوان، مشکلات گوارشی و مانند آن دچار شوند.
 
ما باید به کودکان خود کمک کنیم تا تصور مثبتی از شکل ظاهری خود پیدا کنند و این تصورات را تا آخر عمر با خود حفظ کنند.
این تحقیقات نشان می‌دهد نگرانی کودکان به خصوص دختران در مورد شکل ظاهریشان از سنین بسیار پایین‌تر از آن‌ چه قبلا تصور می‌شده است شروع می‌شود.
مطالعات قبلی که توسط Girl Guides انجام شده بود ده سالگی را به عنوان سن بحرانی برای دختران که بسیاری از مشکلات روحی آغاز می‌شود معین کرده بود.نزدیک به نیمی از دخترانی که در این مطالعه شرکت کرده بودند تمایل داشتند برای زیباتر شدن به زیر تیغ جراحی بروند و یک سوم کودکان به دنبال کاهش وزن خود بودند.
این بررسی‌ها نشان می‌دهد نسل بعدی جوانان به شدت دچار نگرانی و استرس خواهند بود که این موضوع می‌تواند خطرات زیادی برای آنان داشته باشد.
 

منبع: poolnews.ir

تبلیغات