تبلیغات

تبلیغات

امنیت جی‌میل ارتقاء یافت

مجموعه : دنیای آنلاین
ایسنا: گوگل به‌منظور افزایش امنیت جی میل، از رمزنگاری https به‌عنوان استاندارد پیش فرض در تمامی اشتراك‌های سرویس ایمیلش استفاده می‌كند.

این اقدام به‌منظور اطمینان از انتقال مطمئن اطلاعات میان رایانه كاربر و سرورهای ایمیل گوگل و برای جلوگیری از رخنه هكرها و خلافكاران اینترنتی به اشتراك‌های ایمیل در شبكه‌های بی‌سیم وای فای عمومی، انجام می‌گیرد.

طبق اعلام گوگل، همزمانی اعلام این خبر با اخبار هك شدن اشتراك‌های جی‌میل فعالان حقوق بشر در چین كه تجدیدنظر این شركت برای حضور اینترنتی در این كشور را در پی داشته، ربطی ندارد.

بنا بر اعلام این شركت، با وجود این حقیقت كه رمزنگاری https سرعت ارسال و دریافت ایمیل را برای كاربران جی‌میل اندكی كند می‌كند، مزایای امنیتی آن در برابر مشكلات كارآمدی كوچك، مهمتر است.

این رمزنگاری به صورت پیش فرض برای تمامی اشتراك‌های جی‌میل عرضه شده؛ با این همه اگر برخی از كاربران تصور می‌كنند شبكه مورد استفاده آن‌ها به اندازه كافی ایمن است یا مایلند به دلایل كارآمدی این امكان را غیرفعال كنند، می‌توانند به فهرست تنظیمات در جی‌میل مراجعه كنند.

زمانی كه جی‌میل در سال 2004 راه‌اندازی شد، به دلیل اینكه اكثر كاربران اتصال اینترنتی كندی داشتند و هزینه‌های كارآمدی نسبت به مزایای امنیتی مهمتر بود، رمزنگاری https به‌عنوان پیش‌فرض مورد استفاده قرار نگرفت.

 
 

تبلیغات