تبلیغات

تبلیغات

مادری که در هنگام زایمان ۵ سال داشت !

مجموعه : زنان
مادری که در هنگام زایمان  ۵ سال داشت !

 

 

یکى از عکس‌ها یی که تاریخ پزشکی را تغییر داد سابقه پزشکى لینا مدینا (  Lina Medina  ) است، او جوان‌ترین مادر جهان است که در در سن پنج سالگی زایمان کرد. این عکس در تاریخ ۱۹۳۹ میلادی گرفته شده است.

لینا متولد شده در پرو در ۱۹۳۳ میلادی است . 

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، لینا به دلیل بزرگ شدن شکمش که در حال افزایش بود به بیمارستان محلى برده شد.  پزشکان در ابتدا احتمال یک ورم و یا یک توده شکمی را مطرح کردند و در ادامه . پس از یک سرى آزمایشات دکترها تأئید کردند که او هفت ماهه حامله است.

یک ماه بعد پس از هشت ماه بارداری  لینا فرزند  پسر ی به دنیا آورد که او را جراردو  نام نهادند . به دلیل کوچک بودن لگن لینا زایمان به روش سزاربن انجام شد و نوزاد در هنگام تولد ۲۷۰۰ گرم وزن داشت .
 
 
لینا مدینا اولین آبستنى زود رس در سن ۵ سالگی بود که مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به مطالعات انجام شده و تاریخچه عنوان شده از طرف والدینش او یک عادت ماهیانه بسیار زودرس و پیشرفته در سن ۸ ماهگی داشته است ، ملینا پستانهاى اش در سن چهار سالگی رشد کرده بود و در سن ۵ سالگی رشد استخوانى اش کامل گشته بود .

علت بلوغ زودرس در اینا مدینا ناشناخته باقی  ماند .
 
 
پسر او جراردو در اوایل فکر می کرد که لینا خواهر او است اما نهایتاً جراردو  در سن ۱۰  سالگی فهمید لینا مادرش  می باشد .

در سال  ۱۹۷۲ میلادی ، لینا ازدواج کرد و و ۳۳ سال پس از تولد اولین فرزندش صاحب دومین پسر خود شد .

فرزند اول او یعنی جراردو هفت سال پس از تولد برادرش یعنی در سن ۴۰ سالگی، به خاطر بیمارى مغز استخوان  ( bone marrow disease ) درگذشت .

لینا کم سنترین زن باردار جهان بود ، و اکنون ۷۵ سال سن دارد . او اکنون با شوهرش در شیکاگو زندگى می کند،

 

برای این مادر مهربان که در سن ۴ سالگی مورد خشونت جنسی قرار گرفت آرزوی سلامتی و خوشبختی می کنیم .

 

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

تبلیغات