تبلیغات

تبلیغات

علت سانحه قطار مشهد – تهران اعلام شد

مجموعه : مجله خبری
عضو كمیسیون بررسی سوانح راه‌آهن اعلام كرد: طبق بررسی‌های اولیه بالا بودن …
 
 

 

عضو كمیسیون بررسی سوانح راه‌آهن اعلام كرد: طبق بررسی‌های اولیه بالا بودن سرعت و عدم رعایت سرعت معین و مجاز برای ورود به ایستگاه، علت بروز سانحه‌ قطار مسافری مشهد ـ تهران در روز گذشته(شنبه 3 بهمن) بوده است.

غضنفر فولادی معاون اجرایی شركت‌ قطارهای مسافربری رجا با بیان این خبر در مصاحبه با ایسنا، گفت: ممكن است عوامل دیگری نیز در بروز سانحه قطار مسافری مشهد ـ تهران موثر بوده باشد كه این عوامل از سوی كمیسیون بررسی سوانح اعزام شده در محل حادثه در حال بررسی و جمع‌بندی است و به‌زودی طی یكی دو  روز آینده اعلام می‌شود.

غضنفری عامل فرسودگی ریل و بسته بودن سوزن‌های این خط را رد كرد و گفت: این موضوع از پیش‌بینی‌ها و فرضیات اولیه بوده است.

وی افزود: از ساعت 16 بعدازظهر روز شنبه خط آهن تهران ـ‌ مشهد بازگشایی شد و اولین قطار پس از حادثه ساعت 17.10 از تهران به مشهد از این خط عبور كرد.

معاون اجرایی شركت قطارهای مسافربری رجا با بیان اینكه در این حادثه 7 نفر (6 زن و یك كودك) كشته شده‌اند، گفت: 22 مجروح این حادثه با رسیدگی‌ به موقع گروه‌های محلی به بیمارستان‌های شهر‌های اطراف منتقل شدند كه همان روز گذشته سرپایی مداوا و مرخص شدند؛ تنها یك نفر از مجروحان در بخش ICU بیمارستان امداد سبزوار بستری است.

عضو كمیسیون بررسی سوانح راه‌آهن با اشاره به اینكه این قطار حدود 50 مسافر داشته است، گفت: مسافرانی كه آسیب ندیده بودند به وسیله قطارهای مسیر یا اتوبوس به مقصدهای مورد نظرشان منتقل شدند؛ همچنین بیماران ترخیص شده به میل خودشان به مسیرهای درخواستی منتقل شدند.

وی خاطرنشان كرد: لوكوموتیوران این قطار نیز مجروح شده است.
 
 
 

تبلیغات