تبلیغات

تبلیغات

همراهی مردم با نظام سبب خاموش شدن فتنه‌ها می‌شود

مجموعه : مجله خبری
همراهی مردم با نظام سبب خاموش شدن فتنه‌ها می‌شود

خبرگزاری فارس: یكی از مراجع تقلید قم گفت: آحاد جامعه باید در هر جریانی با نظام باشند چون در این‌ صورت فتنه‌ها خاموش می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله العظمی حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با جمعی از فرماندهان رده مقاومت بسیج با اشاره به ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: دهه فجر دهه بسیار مقدسی است چون در نتیجه قیام پیامبرگونه امام راحل، نور اسلام بر ظلمت طاغوت غالب شد.
وی بر شناخت انقلاب و دستاوردهای آن تاكید كرد و افزود: اطلاع جامعه به ‌ویژه نسل جوان از فرهنگ انقلاب كم است و ما وظیفه داریم، ضمن شناخت دستاوردها و بركات انقلاب، آنان را با فرهنگ انقلاب آشنا كنیم.
این مرجع تقلید با اشاره به وضعیت فرهنگی و اجتماعی مردم در زمان طاغوت بیان داشت: مردم در زمان طاغوت دچار حقارت و استبداد داخلی بودند و امام خمینی (ره) با قیام خود مردم را بیدار و نسبت به عیاشی‌ها و جنایات حكام و سلاطین هوشیار كرد.
وی با اشاره به فراگیر بودن انقلاب عنوان داشت: انقلاب علاوه بر اینكه در ایران سبب بیداری ملت و تحول در آنها شد، در جهان موجی ایجاد كرد و به سراسر جهان صادر شد و سبب شد تا مردم پی به چهره واقعی صهیونیست و جنایات او ببرند.
نوری همدانی به تحولات به وجود آمده در جامعه در نتیجه وقوع انقلاب اسلامی اشاره كرد و ابراز داشت: نخستین گام در تحول، تحول سیاسی بود كه در نتیجه آن مردم با پیروی از امام خمینی (ره)، نظام ولایی را به وجودآوردند و فردی فقیه، عادل، مدیر، مدبر، آشنا به اوضاع زمان و شجاع را در راس امور قرار دادند.
وی تصریح كرد: بعد از گذشت 20 سال از ارتحال امام خمینی (ره)، امروز آیت‌الله خامنه‌ای رهبری كشتی انقلاب را برعهده گرفته و به پیش می‌برند.
استاد حوزه با بیان اینكه اسلام باید در همه شئون زندگی حاكم باشد، ادامه داد: در گام بعدی باید مردم در صحنه حضور داشته و در سرنوشت كشور دخالت كنند.
وی انقلاب را دارای سه ركن اسلام، مردم و رهبری دانست و افزود: امام خمینی (ره) از سال 42 تا 57 با صدور بیانیه‌های متعدد مردم را روشن و آماده قیام علیه رژیم طاغوت كرد.
نوری همدانی با اشاره به حضور مردم در نهم دی‌ ماه بر همراهی مردم با نظام تاكید كرد و اظهار داشت: آحاد جامعه باید در هر جریانی با نظام باشند چون در این‌ صورت فتنه‌ها خاموش می‌شود و در مقابل نظام نیز باید اسلامیت خود را حفظ كند.
وی با اشاره به حدیثی از پیامبر اكرم (ص) گفت: مردم باید همواره در صحنه حضور داشته باشند و اگر كسی بی‌تفاوت باشد مسئول است.
این مرجع تقلید تحول فرهنگی را دومین دستاورد انقلاب اسلامی دانست و بیان داشت: انقلاب با وقوع خود در فرهنگ و تفكر مردم تغییر ایجاد كرد و در مردم خودباوری و خوداتكایی به وجود آورد.
وی خاطرنشان كرد: این نظام، نظام خدامحوری است و می‌بینیم كه ایران توانسته صنعت و فرهنگ خود را با اتكال به خدا صادر كند.
 

تبلیغات