تبلیغات

تبلیغات

امام خمینی احیا كننده دوباره اسلام بود

مجموعه : مجله خبری
امام خمینی احیا كننده دوباره اسلام بود
به گزارش خبرگزاری فارس از لنگرود، علی فضلی چهارشنبه شب در مراسم نكوداشت شهدا و رزمندگان گردان حمزه سیدالشهدا (ع) در مسجد جامع كومله با تبریك سی و یكمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: امام (ره) وارث همه خوبی‌ها و ارزش‌های والا بود و برای پیروزی انقلاب چند دهه مجاهدت كرد.
وی تصریح كرد: مجاهدت‌های فراوان امام (ره)، علما و مراجع و همچنین خون‌های مقدس شهیدان سبب پیروزی انقلاب اسلامی شد.
فضلی پیروزی انقلاب را احیای دوباره اسلام و تشیع دانست و افزود: مجاهدت مردم و ایثارگران باید برای مردم بیشتر بازگو شود.
جانشین بسیج مستضعفان كشور با بیان اینكه امام (ره) از همه تاریخ درس گرفته بود، گفت: امام (ره) همه تاریخ را مرور می‌كرد و اعمال ایشان دارای عقبه قرآنی، ائمه و انبیا بود.
به گفته وی امام خمینی (ره) از همه تجربه تاریخ بهره گرفت تا انقلاب به ثمر رسید.
فضلی به رحلت پیامبر (ص) و امامت علی (ع) اشاره كرد و اظهار داشت: فاطمه (س) برای دفاع و حمایت از ولایت تا پای شهادت ایستاد و با امام حسن و حسین (ع) برای دعوت بیعت با علی (ع) به در خانه خواص می‌رفتند كه پس از پنج روز تعداد 11 نفر خواص مدینه در میدان شهر اعلام بیعت با علی (ع) كردند.
جانشین بسیج مستضعفان كشور افزود: به مرور زمان برخی پیمان‌شكنی كردند و مقابل امامت ایستادند و جنگ‌هایی به امام (ع) تحمیل شد.
وی با بیان اینكه زبیر از جمله كسانی بود كه در ركاب معصوم 35 سال فداكاری و مجاهدت كرد، گفت: زبیر لقب شمشیر اسلام را داشت و نخستین سیلی برای امامت را خورده بود اما در نهایت مقابل امام حق ایستاد.
فضلی فتنه پس از انتخابات را چیزی جز تكرار تاریخ ندانست و تصریح كرد: فتنه كوی دانشگاه قابل قیاس با فتنه پس از انتخابات ریاست جمهوری نیست اما همان عناصر عقبه این فتنه عمیق شدند.
جانشین بسیج مستضعفان كشور با بیان اینكه در فتنه عمیق خودی و غیرخودی با هم ممزوج می‌شوند، خاطرنشان كرد: در فتنه عمیق تشخیص حق از باطل مشكل است.
وی بی‌بصیرتی برخی نخبگان در فتنه پس از انتخابات را سبب مردودی آنان عنوان كرد و افزود: گروهی در این فتنه تا جایی پیش رفتند كه مردود شدند.
فضلی با اشاره به فرمایش امام (ره) كه حال افراد مد نظر است، اظهار داشت: این امر را مردم به خوبی داوری می‌كنند و قابل درك است.
جانشین بسیج مستضعفان كشور با تاكید براینكه جامعه به دنبال حق است، گفت: مردم برای حق، عدالت و احیای همه ارزش‌های پایمال شده انقلاب كردند.
وی قیام مردم را برای قرآن و عترت توصیف كرد و افزود: هر كس با ارزش‌های انقلاب و ولایت فقیه باشد با او هستیم.
فضلی با اشاره به دوران دفاع مقدس خاطرنشان كرد: مردم با اتكال به خدا و به فرمان امام (ره) به جبهه‌ها رفتند و تكلیف خود را ادا كردند.
جانشین بسیج مستضعفان كشور امام (ره) را مردم‌شناس معرفی كرد و اظهار داشت: با آغاز جنگ همه آمدند تا به تكلیف خود عمل كنند و آن را نیز انجام دادند.
وی با بیان اینكه شكست و پیروزی در جنگ هر دو پیروزی بود، گفت: قدر جانبازان و خانواده شهدا را باید دانست زیرا آنها دارالشفا هستند.
 

تبلیغات