تبلیغات

تبلیغات

تخمین عمر،با نگاه کردن به عکس های خود

مجموعه : مجله خبری
تخمین عمر،با نگاه کردن به عکس های خود

تحقیقات جدید نشان می دهد با نگاه کردن به چهره انسان ها می توان طول عمر آن ها را پیش بینی کرد.محققان دانشگاه وین استیت در دیترویت تصویر 230 بازیکن بیسبال را که قبل از سال 1950 بازی کردن را آغاز کرده بودند بررسی کردند.آنچه که در این تصاویر بیش از همه برای محققان مهم بود لبخندی بود که هر بازیکن در هنگام عکس برداری روی صورت خود داشت.

 

 

 


محققان برای بررسی این موضوع شروع به جمع آوری اطلاعات در مورد وضعیت تحصیلی ، وضعیت تاهل ، سال تولد ، میزان وزن و دیگر فاکتورها در مورد بازیکنان کردند.

 

سپس از گروهی از داوطلبان خواستند تا بر اساس نوع لبخندی که تصویر هر بازیکن دارد ، به آن ها عددی بین 1 تا 3 اختصاص دهند.عدد یک به شخصی تعلق میگرفت که در هنگام عکس برداری هیچ لبخندی به روی صورت نداشت ، عدد 2 به شخصی که لبخند مختصر و معمولی داشت و عدد 3 به فردی تعلق می گرفت که به صورت واضح و کامل لبخند می زد به طوری که توجه بیننده را کاملا به خودش جلب می کند.

 

دانشمندان به دنبال فهمیدن این موضوع بودند که آیا بین نوع لبخند هر نفر و طول عمر او رابطه ای بوجود دارد یا خیر.محققان با بررسی این موضوع متوجه شدند که ارتباط معنی داری بین این دو فاکتور وجود دارد.متوسط عمر افرادی که در تصاویر لبخند نمی زدند 72.9 سال ، افرادی که لبخند جزئی داشتند 75 سال و افرادی که لبخند کامل داشتند 79.9 سال بود.

 

لبخندهای عمیق و بزرگ که از آن به عنوان لبخند Duchenne یاد می شود توسط یک عصب شناس فرانسوی کشف شد.در این نوع لبخند زدن گونه ها و گوشه های دهان به طور واضح بالا میروند و در اطراف چشم چین وچروکهایی ظاهر می شود.

 

بعد از آنکه آبل و همکارانش فاکتورهای دیگر مانند وضعیت تاهل ، سال تولد ، وزن و مانند آن را نیز در تحقیقات خود لحاظ کردند باز هم متوجه شدند که رابطه بین نوع لبخند و طول عمر انسان ها به قوت خود باقی است.

 

برای مثال یکی از بازیکنان به نام تد ویلیامز که لبخندهای واضح به صورت خود داشت در سن 83 سالگی فوت کرد.اما بیل کنی که در تصاویرش لبخندی دیده نمی شد تا 62 سالگی بیشتر عمر نکرد.
سونجا لیوبومیرسکی استاد روانشناسی دانشگاه کالیفرنیا نتیجه این تحقیقات را منطقی و قابل پیش بینی می داند.او معتقد است لبخند می تواند نمایانگر شادی و اعتماد به نفس انسان ها باشد.

 

کارشناسان قبلا هم با انجام تحقیقات گسترده متوجه شده بودند که افراد شادتر ، عمر طولانی تری دارند

 

ارنست آبل استاد روانشناسی دانشگاه وین استیت در این باره گفت :افرادی که عمیق ترین لبخندها را در تصاویر داشتند بیش از همه عمر می کردند.هر چه قدر لبخند یک شخص عمیق تر و واضح تر باشد نشان می دهد میزان شادی و رضایت او از زندگی بیشتر است و روحیه و رفتار مثبت تری دارد.

 

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

تبلیغات