تبلیغات

تبلیغات

بازتاب سخنان مقام معظم رهبری در رسانه‌های فرانسه

مجموعه : جامعه و سیاست
بازتاب سخنان مقام معظم رهبری در رسانه‌های فرانسه
خبرگزاری فارس: بیانات روز گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در محكومیت راهبرد هسته‌ای اخیر آمریكا، بازتاب وسیعی در رسانه‌ها و مطبوعات فرانسه داشت.

اغلب روزنامه‌ها، پایگاه‌های خبری و اینترنتی فرانسه ضمن پوشش گسترده بیانات "آیت‌الله خامنه‌ای " در واكنش به تهدیدات هسته‌ای رئیس جمهور آمریكا علیه ایران، این خبر را در صدر اخبار خود قرار دادند.

روزنامه فرانسوی "نوول آبزرواتور " در سایت اینترنتی خود به سخنان رهبر انقلاب اشاره كرد و به نقل از ایشان نوشت: «رئیس جمهور آمریكا ملت ایران را تلویحاً تهدید به استفاده از سلاح اتمی كرد و این سخن بسیار عجیب و رسواكننده است.»

این روزنامه فرانسوی همچنین در بخشی از گزارش خود ضمن اشاره به اظهارات آیت‌الله خامنه‌ای پرداخت و به نقل از ایشان افزود: «دنیا نباید از این سخن بگذرد زیرا در قرن بیست و یكم كه قرن ادعاهای حمایت از حقوق بشر و مبارزه با تروریسم است، رئیس یك كشور تهدید به حمله اتمی می كند.»

روزنامه فرانسوی "فیگارو " نیز با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب نوشت: رهبر معظم انقلاب ایران در اظهاراتی علیه تهدیدات هسته‌ای ننگین و رسواكننده "باراك اوباما " رئیس‌جمهور آمریكا علیه ایران اعلام جرم كرد و آن را تهدیداتی باطل دانست.

روزنامه "اكو " نیز در اقدامی مشابه دیگر رسانه‌ها و روزنامه‌های فرانسوی، خبر بیانات آیت‌الله خامنه‌ای را در صدر اخبار خود مخابره كرد.

دیگر رسانه‌های مهم فرانسه نیز در پایگاه‌های اینترنتی خود به پوشش خبر اظهارات رئیس جمهور پرداخته و بخش‌هایی از سخنان وی را در پاسخ به تهدید هسته‌ای آمریكا برجسته كرده و در تیتر و لید خبر خود گنجاندند.
مقام معظم رهبری روز گذشته در دیدار با رئیس ستاد كل نیروهای مسلح، فرماندهان كل ارتش و سپاه و جمعی از فرماندهان عالیرتبه نظامی و انتظامی، ضمن ننگین خواندن سخنان باراك اوباما، كابینه كاخ سفید را منحرف دانست و با تأكید بر اینكه در چنین دنیای مبتنی بر فریب، دروغ، ظلم و زور نقابدار، برخی قدرتها به دلیل غرور و اعتماد به پایه های پوشالی قدرت، اختیار خود را از دست می دهند افزودند: نمونه این موضوع، سخنان اخیر رئیس جمهور آمریكا است كه ملت ایران را تلویحاً تهدید به استفاده از سلاح اتمی كرد.

حضرت آیت الله خامنه ای اینگونه سخنان را به ضرر آمریكا دانستند و خاطرنشان كردند: معنای اینگونه سخنان این است كه دولت آمریكا، دولتی شریر و غیرقابل اعتماد است.

ایشان افزودند: آمریكایی‌ها در سالهای اخیر تلاش زیادی كردند تا بگویند جمهوری اسلامی ایران در موضوع هسته‌ای غیرقابل اعتماد است در حالی كه اكنون مشخص است، غیرقابل اعتماد، آن دولتهایی هستند كه بمب اتمی دارند و با بی حیایی دیگران را تهدید به بمب اتم می‌كنند بنابراین سخنان رئیس جمهور آمریكا، رسوا كننده است.
 

تبلیغات