تبلیغات

تبلیغات

مرد آدم‌ربا به جنایت اعتراف کرد

مجموعه : مجله خبری

جام جم آنلاین: مردی که با تشکیل یک باند ، به آدم‌ربایی و اخاذی در شرق کشور اقدام می‌کرد ، با همدستانش دستگیر شد و راز قتل مردی را پس از20 سال فاش کرد.

به گزارش «جام‌جم»، چندی پیش مردی در یکی از محله‌های نیکشهر زاهدان از سوی اعضای یک باند مسلح ربوده شد و آدم‌رباها پس از اخاذی میلیونی از خانواده‌اش، او را در یکی از محله‌های شهر، با دست و پای بسته رها کردند و متواری شدند.

 

با تشکیل پرونده قضایی در این خصوص، ماموران آگاهی نیکشهر تحقیقات ویژه‌ای را برای دستگیری ربایندگان آغاز کردند ولی موفق به یافتن آنها نشدند. در حالی که تحقیقات برای یافتن اعضای این باند ادامه داشت، پرونده ربودن 3 مرد دیگر، در اداره پلیس مطرح شد. بنابراین ماموران در قالب گروه‌های عملیاتی جستجوی خود را برای رهایی گروگان‌ها آغاز کردند؛ اما هر بار ربایندگان، محل تحویل پول از خانواده‌های افراد ربوده شده را تغییر می‌دادند.

در ادامه تحقیقات، ماموران پی بردند که ربایندگان با تهدید به قتل گروگان‌ها، نیمه‌های شب با خانواده‌های آنها در خارج از شهر قرار گذاشته‌اند و پس از دریافت پول کلان، آنها را با دست و پای بسته رها کرده‌اند.

پس از آزادی گروگان‌ها، ماموران به تحقیق از آنها پرداختند و با اطلاعات به دست آمده، به چهره‌نگاری رایانه‌ای از ربایندگان پرداختند و جستجو برای یافتن متهمان فراری ادامه یافت. در ادامه این تحقیقات، مشخص شد ربایندگان 4 مرد مسلح هستند که در یکی از روستاهای نیکشهر زاهدان رفت و آمد می‌کنند.

با مشخص شدن این موضوع، گروه‌های عملیاتی هفته گذشته به این روستا اعزام و موفق به شناسایی یکی از خانه‌های روستایی شدند که ربایندگان در آن محل با هم ملاقات می‌کردند. ماموران پس از محاصره این محل، متهمان را غافلگیر و آنها را قبل از خروج از خانه روستایی دستگیر کردند و به اداره پلیس انتقال دادند.

اعضای 4 نفره این باند در بازجویی‌ها، اظهارات متناقضی مطرح کردند. ماموران از 4 مرد ربوده شده خواستند تا در مواجهه حضوری با متهمان قرار گیرند که به این ترتیب، متهمان شناسایی شدند. بنابراین، آدم‌ربایان به نام‌های پیری، بهرام، دادبخش و نبی دوباره مورد بازجویی‌های جداگانه قرار گرفتند و سرانجام چند روز قبل به چند فقره آدم‌ربایی و رها کردن گروگان‌ها با دست و پای بسته در شهر اعتراف کردند.

راز یک قتل در قلب مرد آدم‌ربا پنهان بود

در حالی که متهمان در بازداشت به سر می‌بردند و تحقیقات از آنها ادامه داشت، ماموران در بررسی پرونده‌های مفتوحه پلیس پی بردند که یکی از متهمان ـ نبی ـ از 20 سال قبل به خاطر قتل مردی با اسلحه تحت تعقیب پلیس بوده است.

این متهم به هویت نبی اعتراف کرد: 20 سال پیش، از یک مرد روستایی به دلیل اختلاف‌هایی، کینه به دل گرفتم. به هر گونه‌ای بود، می‌خواستم از آن مرد انتقام بگیرم. بنابراین به بهانه پایان دادن به اختلاف‌هایمان یک روز او را به باغ متروکه‌ای در روستا بردم و با شلیک چند گلوله به آن مرد، وی را به قتل رساندم. وی ادامه داد: پس از این قتل، با هویت جعلی در شهر تردد می‌کردم و پس از آشنایی با افراد سابقه‌دار، سرقت و گروگانگیری با کمک آنها را از سر گرفتم. بنابراین گزارش، اعضای این باند با قرار قانونی روانه زندان شدند و تحقیقات تکمیلی برای افشای دیگر اتهامات آنها ادامه دارد.

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

تبلیغات