تبلیغات

تبلیغات

کودکی که 50‌ساله به نظر می‌رسد

مجموعه : مجله خبری
کودکی که 50‌ساله به نظر می‌رسد

جام جم آنلاین: یک کودک انگلیسی که از یک گونه نادر سندروم پیری در کودکی (پروجریا) رنج می برد در حالی که تنها 11 سال دارد شبیه به یک مرد بالای 50 سال به نظر می رسد.

به گزارش تلگراف ، این کودک 11 ساله که «هری کراوتر» نام دارد در «میرفیلد یورکشایر» زندگی می کند. وی همانند کودکان همسن خود دوچرخه سواری کرده و با «اسکیت بورد» بازی می کند، از درخت بالا می رود و شنا می کند اما پنج برابر سریعتر از همکلاسی های خود پیر می شود.

این کودک از یک بیماری ژنتیکی بسیار نادر رنج می برد که نوع بسیار استثنائی از بیماری پروجریا (سندروم پیری در کودکی) است. در واقع هری کراوتر تنها نمونه مبتلا به این سندروم در دنیا است.

برخلاف کودکانی که از پروجریا رنج می برند و با علائم اولیه پیری متولد می شوند این کودک انگلیسی که سومین فرزند خانواده است به صورت کاملا عادی متولد شد اما با گذشت زمان لکه هایی در زیر بازوها و علائم عجیبی روی شکم وی نمایان شد و صورت این کودک نیز به سرعت شروع به تغییر کرد و چین و چروکهایی در زیر چشمها ظاهر شد.

والدین وی اظهار داشتند:«پزشکان نمی دانند که ظرف چند ماه آینده چه اتفاقی برای هری رخ می دهد. ما رنج زیادی می کشیم و بارها از خود می پرسیم که چه اتفاقی افتاده است اما هری می دود، حرف می زند ، بازی می کند و همانند همکلاسیهای خود درس می خواند. تنها بدن او متفاوت است».

به دلیل دردهای روماتیسمی ، این کودک از 7 سالگی شروع به خوردن داروهای ضد درد به مدت چهار بار در روز کرده است و پوستش شروع به پیر شدن کرده و استخوان ها نرمی خود را از دست داده اند.

این کودک گفت:«پوست و استخوان هایم همانند پدر بزرگ و مادر بزرگم پیر شده اند. من می توانم همانند دوستانم کلی کار انجام دهم اما اغلب باید جلوی خودم را بگیرم چون خسته می شوم و درد زیادی می کشم. اما بدتر از همه نگاه عجیب مردمی است که مرا نمی شناسند».

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

تبلیغات