تبلیغات

تبلیغات

صادرات 100 میلیون دلار نرم‌افزار از ایران

مجموعه : مجله خبری
صادرات 100 میلیون دلار نرم‌افزار از ایران

خبرگزاری فارس: رئیس مركز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: ایران در سال گذشته معادل 100 میلیون دلار صادرات نرم‌افزار داشته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، عیسی زارع‌پور ظهر امروز در مراسم افتتاحیه نخستین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال كشور در استان سمنان اظهار داشت: تجارت نرم‌‌افزار در دنیا 800 میلیارد دلار است.
وی اضافه كرد: فضای رسانه‌های دیجیتال یكی از مهم‌ترین و جذاب‌ترین فضاهاست و در حال حاضر كمتر خانه‌ای پیدا می‌شود كه در آن رایانه موجود نباشد.
رئیس مركز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: در حال حاضر بین 60 تا 70 درصد مردم دارای تلفن همراه هستند اما آیا فرهنگ‌سازی مناسبی در این زمینه وجود دارد؟
زارع‌پور تصریح كرد: در حال حاضر 30 میلیون كاربر اینترنتی در كشور فعال هستند.
وی افزود: در حال حاضر ایجاد مركز توسعه فناوری و رسانه‌های دیجیتال یكی از سیاست‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است كه در آن سلامت اینترنتی افراد در نظر گرفته شده است.
مشاور وزیر و رئیس مركز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاكید كرد: هم‌اكنون با استفاده از اینترنت خطر در پستوهای خانه‌ها در كمین است كه باید برای آن فكری شود.
زارع‌پور ادامه داد: در حال حاضر دشمنان ما با استفاده از رسانه‌های دیجیتال می‌خواهند ذهن جوانان و كودكان ما را منحرف كنند كه ما باید با فرهنگ‌سازی مناسب جلوی اینگونه تخریب‌ها را بگیریم.
وی با بیان اینكه باید با اقدامات ترویجی و آموزش مردم جلوی بسیاری از تخریب‌ها گرفته شود، گفت: صدا و سیما و رسانه‌ها نیز باید در این زمینه بیشتر كار كنند.
رئیس مركز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با اشاره به برپایی نخستین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال استان سمنان اظهار داشت: تاكنون این نمایشگاه سه دوره به صورت ملی و سال گذشته نیز به صورت بین‌المللی برگزار شده است.
زارع‌پور ادامه داد: همچنین قرار است نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال بار دیگر به صورت بین‌المللی در مهر ماه سال جاری برگزار شود.
وی افزود: همچنین تاكنون این نمایشگاه چهار بار به صورت استانی برگزار شده است و استان سمنان به عنوان پنجمین استانی است كه این نمایشگاه در آن برگزار می‌شود.
رئیس مركز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: قرار است از این به بعد این نمایشگاه ماهی یك بار در استان‌های مختلف برگزار شود كه این نمایشگاه ماه آینده در زنجان برگزار می‌شود.
زارع‌پور گفت: همه دستگاه‌ها باید دست به دست هم دهند و پیگیری كنند تا محصولات نرم‌افزاری تولید شده مطلوب بین مردم توزیع شود.
مشاور وزیر خاطرنشان كرد: همچنین باید طوری بسترسازی شود كه به جای اینكه جوانان مصرف‌كننده باشند بتوانند خودشان به افراد تولیدكننده تبدیل شوند.
 
منبع : فارس

تبلیغات