تبلیغات

تبلیغات

جود لاو و کاترین زیتا-جونز نامزد جایزه تونی شدند

جود لاو و کاترین زیتا-جونز نامزد جایزه تونی شدند

بازیگران صاحبنام بریتانیایی در میان نامزدهای جوایز تونی سال 2010 هستند که به نمایش‌های اجرا شده در برادوی اعطاء می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین، «شاخه تئاتر آمریکا» برگزارکننده جوایز تونی روز سه‌شنبه اسامی نامزدهای این دوره جوایز را اعلام کرد و در بخش بازیگری تعدادی از بازیگران سرشناس سینما نامزد دریافت جایزه هستند.

 

 
جود لاو برای بازی در نمایش «هملت» بخت دریافت جایزه را دارد و با آلفرد مولینا بریتانیایی برای نمایش «قرمز» و دنزل واشینگتن آمریکایی برای نمایش «حصارها» رقابت می‌کند.
زیتا-جونز هم برای بازی در نمایش «یک موسیقی شبانه کوچک» نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر زن موزیکال است. «ابله آمریکایی» درباره گروه راک آمریکایی گرین دی در بخش بهترین نمایش موزیکال نامزد است.
«ممفیس»، «کوارتت میلیون دلاری» و Fela! دیگر نامزدهای این بخش جوایز تونی امسال هستند. کلسی گرامر ستاره سریال «فریزر» هم برای La Cage aux Folles در بخش بهترین بازیگر مرد موزیکال نامزد است.
«اتاق بعدی» سارا رول، «پاییز بعد» جفری نوفتس، «قرمز» جان لوگان و «زمان متوقف می‌شود» دانلد مارگولیز نامزدهای تونی بهترین نمایش هستند.
برندگان جوایز تونی 2010 روز 13 ژوئن (23 خرداد) در رادیو سیتی نیویورک برگزار می‌شود.
جوایز تونی به نمایش‌هایی تعلق می‌گیرد که در برادوی روی صحنه می‌روند. برندگان این جوایز را حدود 800 نفر از جامعه نمایش انتخاب می‌کنند. «شاخه تئاتر آمریکا» در 1947 جوایز تونی را راه‌اندازی کرد و اکنون با همکاری اتحادیه تئاتر و تهیه‌کنندگان آمریکا جوایز را اداره می‌کند.

تبلیغات