تبلیغات

تبلیغات

قصاص برای قاتل همسایه‌کش

مجموعه : جامعه و سیاست
قصاص برای قاتل همسایه‌کش
جام جم آنلاین: مردی که 2 سال قبل در درگیری همسایه خود را بوسیله چوب به قتل رسانده بود ، با حکم دادگاه کیفری به قصاص محکوم شد.

به گزارش فارس،‌ عصر 18 اردیبهشت 87 ، مأموران پلیس از طریق مرکز فوریت‌ها از وقوع یک فقره درگیری منجر به قتل در خیابان خاوران باخبر شدند.

مأموران با حضور در محل حادثه متوجه شدند مرد مسنی به نام احمد بر اثر اصابت چوبی به سرش به شدت زخمی شده و قبل از رسیدن به بیمارستان فوت کرده است.

اظهارات شاهدان حادثه ، مشخص کرد که مردی به نام مصطفی مقابل خانه مقتول با وی درگیر شده و بعد از شروع درگیری با چوب به سر مقتول زده و از محل فرار کرده است.


تحقیقات پلیس برای یافتن سرنخی از قاتل آغاز شد و 20 روز بعد از ارتکاب قتل فرد ضارب شناسایی و دستگیر شد و به ارتکاب قتل اعتراف کرد.

قرار مجرمیت برای مصطفی از سوی دادسرای جنایی تهران صادر و پرونده وی برای رسیدگی به شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران ارجاع داده شد.

صبح امروز ، جلسه رسیدگی به این پرونده در شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران و به ریاست قاضی حسن تردست برگزار شد.

اصغری‌ روشن ، نماینده دادستان با بیان اینکه طبق مدارک موجود در پرونده مانند ، گزارش مرجع انتظامی، نظریه پزشکی قانونی، شکایت اولیای دم و اعتراف متهم،‌ بزه انتسابی به متهم محرز است، خواستار مجازات وی شد.

در ادامه جلسه، 10 فرزند مقتول در جایگاه قرار گرفتند و با اعلام شکایت مجدد از متهم، خواست خود را قصاص وی عنوان کردند.

بعد از اظهارات اولیای دم، متهم در جایگاه قرار گرفت و با بیان اینکه اتهام قتل عمد را قبول ندارد ، گفت: روز حادثه به خانه رفته بودم تا استراحت کنم که برادرم زنگ زد و گفت عده‌ای به مغازه حمله کرد و شیشه‌ها را شکسته‌اند. خودم را به مغازه رساندم و برادرم به من گفت ، پسران احمد (مقتول) به دلایل نامعلوم به مغازه حمله کرده و شیشه‌ها را شکستند. به پلیس زنگ زدم ولی وقتی پلیس نیامد، به سمت خانه مقتول رفتم تا با او درباره این کار پسرانش حرف بزنم. مقابل خانه‌اش او را دیدم و موضوع را به او گفتم و برگشتم.

متهم افزود: مقتول صدایم کرد و به من گفت بیا کارت دارم. به سمت او رفتم که با صورت به بینی من کوبید و در همین حین چوبی که در دستم بود، به سرش خورد و روی زمین افتاد. من هم که به شدت ترسیده بودم از آنجا فرار کردم و از طریق برادرم شنیدم که احمد فوت کرده است.

قاضی به نظریه پزشکی قانونی مبنی بر خرد شدن جمجمه مقتول بر اثر شدت ضربه اشاره کرد و گفت چنین ضربه‌ای نمی‌تواند ناشی از اتفاق باشد که متهم در جواب گفت: دست من غیرارادی بالا آمد و چوب به سرش برخورد کرد.

بعد از اظهارات متهم ، 2 شاهد حادثه در جایگاه قرار گرفتند و هر دو ، ضمن تکذیب ادعای متهم مبنی بر اینکه مقتول به او حمله کرده است، مدعی شدند که متهم به محض درگیری با مقتول، او را با چوب زد و مقتول بدون اینکه دفاعی کند به روی زمین افتاد و سرش به سنگ خورد.

بعد از اظهارات شاهدان، متهم در جایگاه قرار گرفت و در بیان آخرین دفاعیات خود گفت: شاهد اول، در اداره آگاهی اظهارات من را تأیید کرده بود ولی امروز دروغ گفت. من هیچ قصد و غرضی در کشتن مقتول نداشتم.

قاضی تردست، ختم جلسه را اعلام و بعد از مشورت با مستشاران دادگاه متهم را به قصاص محکوم کرد.

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

تبلیغات