تبلیغات

تبلیغات

ورود بدحجاب‌ها به دانشگاه تهران ممنوع شد؛ چه پسر چه دختر

مجموعه : جامعه و سیاست

مدیرکل حراست دانشگاه تهران از منع ورود افراد بدحجاب به دانشگاه تهران، اجبار مقنعه در برخی دانشکده های دانشگاه تهران و برخورد با دانشجویان پسر بدحجاب در دانشگاه خبر داد.

به گزارش مهر، مصطفی خسروی با بیان این مطلب از پیگیریهای رئیس دانشگاه تهران برای استفاده از ظرفیتهای فرهنگی و قانونی در برخورد با بدحجابی خبر داد و گفت: بدحجابی در جامعه کاملا نمود پیدا کرده و در دانشگاه نیز نمود داشته تا جایی که جو نارضایتی درباره پدیده بدحجابی بوجود آمد لذا در جلساتی با روسای پردیسها و دانشکده های دانشگاه تهران خواستار کار فرهنگی در زمینه حجاب و عفاف شدیم.

 

مدیرکل حراست دانشگاه تهران افزود: محیط دانشگاه مقدس است لذا از روسای پردیسها و دانشگاهها خواستار شدیم تعداد انگشت شماری که بدحجاب هستند را نصیحت کنند و برخورد فرهنگی با پدیده بدحجابی را در دستور کار داشته باشند.

همچنین جلوگیری از ورود افراد بدحجاب به محیط دانشگاه مسیر دیگری در برخورد با بدحجابی با استفاده از ظرفیتهای قانونی است. البته اعتقاد داریم برخورد سلبی مکمل برخوردهای ایجابی است و اگر برخورد سلبی از برخوردهای فرهنگی پیشی بگیرد نتیجه واقعی و مطلوب حاصل نمی شود.

 

مدیرکل حراست دانشگاه تهران از اجباری شدن استفاده از پوشش مقنعه در دانشکده های زبان های خارجی و علوم تربیتی دانشگاه تهران خبر داد و در پاسخ به اینکه آیا تا کنون پوشش مقنعه در محیط دانشگاه اجباری نبوده است گفت: پوشش مقنعه اجباری بوده اما ضابطه اجرایی که مدیریت دانشکده ها باید بر اساس آن اعمال قانون می کردند وجود نداشته است.

مدیرکل حراست دانشگاه تهران از آغاز منع ورود افراد بدحجاب به دانشگاه تهران خبر داد و گفت: تا سه بار به دانشجویانی که پوشش نامناسب دارند در مبادی ورودی دانشگاه تذکر داده می شود و در صورتی که رعایت نکنند از ورودشان به دانشگاه جلوگیری به عمل می آید.

 

 

وی درباره ساز و کار منع ورود افراد بدحجاب به دانشگاه تهران به مهر گفت: ماموران انتظامات به افرادی که دارای پوشش نامناسب هستند تذکر می دهند و بعضا افرادی که وضعیت پوشش خیلی نامناسبی دارند را برمی گردانند. جلوگیری از ورود افراد بدحجاب به دانشگاه تهران آغاز شده و بستر فرهنگی این کار نیز در حال فراهم شدن است.

 

خسروی با بیان اینکه تعداد معدودی از دانشجویان دارای پوشش نامناسب هستند، افزود: برخی پسرها نیز با پوششهای نامناسب در دانشگاه حاضر می شوند و موضوع برخورد با بدحجابی در دانشگاه مختص دانشجویان دختر نیست بلکه از ورود دانشجویان پسری که پوشش مناسب ندارند نیز به دانشگاه جلوگیری بعمل می آید به این ترتیب که تا سه بار به دانشجوی بدحجاب تذکر داده می شود و در صورتی که پس از سه با رعایت نکنند از ورودشان به دانشگاه جلوگیری بعمل می آید.

 

مدیرکل حراست دانشگاه تهران درباره فیلمی که از پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران در برخی سایتها منتشر شده و در آن حرکاتی متفاوت با عرف فضاهای دانشگاهی به نمایش گذاشته شده است نیز توضیح داد و به مهر گفت: این فیلم مربوط به مراسمی با عنوان عیدانه است که با مجوز توسط انجمن اسلامی دانشجویان پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران برگزار شده و هر ساله نیز این مراسم برگزار می شود. بحث هایی در این مراسم انجام شده بود که از ابتدا تا انتهای آن را فیلمبرداری کردیم

 

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

تبلیغات