تبلیغات

تبلیغات

وقتی حاتمی کیا به هق هق افتاد!! ( عکس)

وقتی حاتمی کیا به هق هق افتاد!! ( عکس)

روزنامه خراسان در گزارشی از نشست « دومین سوگواره سراسری فیلم و عکس لحظه‌های عاشورایی » به حضور ابراهیم حاتمی‌کیا، رضا میرکریمی‌و پرویز پرستویی در این مراسم و حواشی مراسم تقدیر از حاتمی‌کیا اشاره کرد و نوشت:

هیچ کس باور نمی‌کرد که قرار است حاتمی‌کیا، خالق تاثیرگذارترین لحظات این مراسم باشد. پس از آن که حسین مهکام (فیلم نامه نویس) پشت تریبون رفت و متنی را درباره شهید «سیدمرتضی آوینی» خواند و از او به نیکی یاد کرد، به تدریج واژه هایش به سمت ابراهیم حاتمی‌کیا و سینمای او نشانه رفت.

 

مهکام از حاتمی‌کیا گفت. از این که در چند سال اخیر، مدام در معرض اتهامات بسیاری قرار گرفته که چرا سینمای دفاع مقدس را فراموش کرده است؟ از این که برخی می‌خواهند مدام حاتمی‌کیا برایشان فیلم جنگی بسازد اما او بنا به دلایلی این گونه نمی‌خواهد.

 

 

روزنامه خراسان با بیان اظهارات پرویز پرستویی درباره حاتمی‌کیا افزود : تا این که اعلام شد تمام این پیش درآمدها، مقدمه ای بود تا در این مراسم از «ابراهیم حاتمی‌کیا»، به عنوان کارگردان تاثیرگذار و متعهد سینمای ایران تجلیل شود. پس از آن بود که همگی حاضران در تالار به پا خاستند و با کف زدن‌های ممتد و مستمر، آن هم برای دقایقی طولانی شور و اشتیاق شان را برای حضور ابراهیم حاتمی‌کیا به روی سن ابراز کردند. اما حاتمی‌کیا که از این تجلیل ناگهانی و از پیش تعیین نشده خبری نداشت، همان طور متعجب روی صندلی‌اش نشسته بود. در حالی که صدای کف  زدن ها و تشویق ها هنوز ادامه داشت، اما او این توان را نداشت که به روی سن برود و در بهت فرو رفته بود.

 

 

سرانجام با اشاره و کمک فرهاد توحیدی که کناردستش نشسته بود، به سمت سن رفت. اما هنوز یکی دو پله را طی نکرده بود که ناگهان دستش را، به دیوار گرفت. به خوبی می‌توانستی احساس کنی که دیگر پاهایش توان رفتن ندارند. سرانجام آن «اتفاق ویژه» رخ داد. ابراهیم حاتمی‌کیا در محاصره تشویق حاضران، دیگر نتوانست بغضش را فرودهد و اشک بر گونه هایش جاری شد. به بالای سن که رفت دیگر بغضش ترکید و گریست.

بغضی که سال هاست آن را فروخورده بود. در این لحظه «رضا میرکریمی» به سمتش آمد و ابراهیم سرش را بر شانه او گذاشت. می‌شد هق هق گریه اش را، از تکان‌های شانه هایش فهمید. . .

 

حاتمی‌کیا در حالی که نمی‌توانست جلوی اشک‌هایش را بگیرد و گونه‌هایش خیس و چشمانش پر آب بود، به سمت کسانی رفت که به احترام وی، به روی سن آمده بودند تا از او تجلیل کنند. همگی آنها را بوسید و با ادای احترام مجدد به حاضران، خواست که به سمت تریبون رود. اما اشک و بغض مجال سخن به او نداد. به سمت صندلی اش آمد. پس از تشکر از حاضران و ادای احترام، نشست و سر در گریبان برد.

 

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

تبلیغات