تبلیغات

تبلیغات

احمدی نژاد : روسیه كاری نكند ملت ایران آنها را در صف دشمنان تاریخی خود بداند

مجموعه : جامعه و سیاست
احمدی نژاد : روسیه كاری نكند ملت ایران آنها را در صف دشمنان تاریخی خود بداند
وباما بداند بیانیه تهران یك فرصت تاریخی برای اوست/ ‌مسوولان روسیه كاری نكنندكه ملت ایران آن‌هارا درصف دشمنان تاریخی خودقراردهد/ ما هم تحت فشار هستیم. آیا می‌توانیم به صرف این كه چون تحت فشاریم علیه ملت روسیه كار كنیم؟ نباید این باور در ملت ایران ایجاد شود كه ظاهر قضیه دوستی و باطن چیز دیگری است/این قدرت‌ها تا زمانی كه به دنبال زورگویی و تحمیل هستند هیچ حركتی را از سوی ملت‌ ایران مشاهده نمی‌كنند مگر این‌كه در مسیر صداقت و با حقوق مساوی همكاری كنند.
رییس‌جمهور گفت: مسوولان روسیه نباید كاری كنند كه ملت ایران آن‌ها را در صف دشمنان تاریخی خود به حساب بیاورند.

به گزارش "تابناک" دكتر محمود احمدی‌نژاد پیش از ظهر روز چهارشنبه در جمع مردم كرمان در سخنانی خطاب به مدودف رییس‌جمهور روسیه با تاكید بر این‌كه " ایران و روسیه به طور تاریخی و طبیعی دوست هستند" افزود: ما هر دو همسایه هستیم و دو همسایه نمی‌توانند با هم دوست نباشند، اما این دوستی لوازمی دارد؛ اولین لازمه آن احترام به حقوق متقابل و دفاع از آن و احترام به كرامت متقابل است.

ایسنا گزارش داد: وی این مساله را حداقل انتظار از همسایگی و دوستی شمرد و با بیان اینكه «امروز توضیح دادن رفتار مدودف به ملت ایران برای ما خیلی مشكل است» تصریح كرد: مردم ایران نمی‌دانند كه روس‌ها با ما دوست هستند یا بر علیه ما؛ اگر به جای رییس جمهور روسیه بودم در اظهار نظر و تصمیم‌گیری در مورد موضوعاتی كه به یك ملت بزرگ و مقتدر مانند ملت ایران مربوط می‌شود با احتیاط و تامل بیشتری عمل می‌كردم.

رییس جمهور با بیان این كه «نباید ببینیم كه همسایه‌ ما درمواقع حساس در كنار كسانی است كه ‌‌٣٠ سال است با تمام توان علیه ملت ایران دشمنی كردند» ادامه داد: این مساله برای ما قابل قبول نیست. بیانیه تهران بالاترین فرصت است و دیگر بهانه‌ای وجود ندارد. اگر قبلا می‌گفتند غربی‌ها فشار می‌آورند حرفی بزنید و كار مهمی صورت دهید ما حرف مهمی زدیم و كار مهمی نیز انجام دادیم. دیگر بهانه‌ای وجود ندارد. نگویند كه ما تحت فشاریم.

احمدی‌نژاد ادامه داد: ما هم تحت فشار هستیم. آیا می‌توانیم به صرف این كه چون تحت فشاریم علیه ملت روسیه كار كنیم؟ نباید این باور در ملت ایران ایجاد شود كه ظاهر قضیه دوستی و باطن چیز دیگری است.

رییس جمهور بار دیگر خطاب به مسوولان روسیه تاكید كرد كه اظهاراتش از روی دوستی است و گفت: آ‌ن‌ها نباید اجازه دهند كه ملت ایران آنان را در سطح دشمنان تاریخی خود به حساب بیاورد.

رییس شورای عالی امنیت ملی كشورمان در بخش دیگری از اظهارات خود خطاب به اوباما رییس جمهور آمریكا نیز تصریح كرد: آقای اوباما باید بداند بیانیه تهران یك فرصت تاریخی برای اوست و نشان می‌دهد می‌خواهد تغییر ایجاد كند، به حقوق ملت‌ها احترام بگذارد و مسائل غلط و ضد انسانی گذشته را كنار گذاشته و براساس عدالت و انصاف با ملتها رفتار كند؛ اگر از این فرصت استفاده نكند، بعید می‌دانم ملت ایران به خود اجازه دهد در آینده فرصتی را در اختیار این آقا قرار دهد.

احمدی‌نژاد با اشاره به تلاش‌های عده‌ای در آمریكا كه قصد دارند اوباما را به سرعت در برابر ملت ایران قرار داده و او را به نقطه غیرقابل برگشت برسانند تا راه دوستی اوباما با ملت ایران بسته شود، خاطرنشان كرد: امروز، روز ایستادگی و مقاومت است و اگر اوباما می‌خواهد در آینده سیاسی جهان نقش قابل توجه و انسانی ایفا كند از این فرصتی كه ملت ایران برای اجرای عدالت فراهم كرده، باید استفاده كند.

وی اظهارات خود در بحث بیانیه تهران در تامین سوخت راكتور تهران را مورد اشاره قرار داد و با بیان این‌كه " راكتور تهران سالانه برای نزدیك به ‌‌٨٠٠ هزار نفر بیمار رادیو دارو تولید می‌كند" افزود: ‌‌٢٥ سال قبل سوخت ‌‌٢٠ درصد مورد نیاز این نیروگاه از آرژانتین به كمك آژانس خریداری شد و در راكتور قرار گرفت. اما امروز سوخت آن در حال پایان است كه سال گذشته نامه‌ای به آژانس نوشتیم و خواستیم كه این سوخت را تامین كنند و طبق ماده ‌‌٤ NPT آژانس همه اعضاء موظفند كه این سوخت را تامین كنند اما به جای این‌كه آن را تامین كنند بهانه‌تراشی كردند و در مرحله‌ای گفتند كه سوخت مورد نیاز شما را تامین می كنیم ولی شما باید معادل آن سوخت با غنای ‌‌٣/٥ درصد به ما بدهید.

وی افزود: كه سوخت ‌‌٥ /‌٣ درصد برای ما زیاد مهم نیست؛ چراكه ما از تولیدكنندگان سوخت ‌‌٥ /‌٣ درصد هستیم. بعد از مذاكرات كه بحث‌های خوبی هم مطرح شد شرایطی گذاشتند كه برای ما قابل قبول نبود. اما عده‌ای حرف‌های بدی زدند و مسیر گفت‌وگو را به سمتی بردند و به قول خودشان می‌خواستند، امتیاز بگیرند.

رییس‌جمهور گفت: این قدرت‌ها تا زمانی كه به دنبال زورگویی و تحمیل هستند هیچ حركتی را از سوی ملت‌ ایران مشاهده نمی‌كنند مگر این‌كه در مسیر صداقت و با حقوق مساوی همكاری كنند.

وی ادامه داد: آن‌ها با صدور قطعنامه بر امری كه حق ما بود بهانه‌تراشی كردند و گفتند كه چرا ایران زودتر سوخت ‌‌٥ /‌٣ درصد را به خارج نفرستاد و شرایط ما برای همكاری هسته‌یی را نپذیرفت. ما گفتیم شما زبان احترام سرتان نمی‌شود و باید مانند شما گفت‌وگو كرد؛ لذا راه را بستیم و آن‌ها به دست و پا افتادند و وقتی متوجه شدند از كردار گذشته خود ابراز ندامت كردند و گفتند كه ما آماده گفت‌وگو هستیم.

وی بحث درخواست تركیه و برزیل را مبنی بر به امانت گذاشتن سوخت ‌‌٥ /‌٣ درصد در تركیه را مورد اشاره قرار داد و با بیان این‌كه " ما به تركیه اعتماد داریم مشروط به این‌كه مسیر تامین سوخت به سمت برادری و همكاری و جلوگیری از امواج و تولید بمب اتم توسط هركس شود" ادامه داد: قبل از این‌كه رییس جمهور برزیل به ایران بیاید برخی كشورها شروع به حمله كردن به آن‌ها نمودند و گفتند كه حتما شكست می‌خوریم و گروه‌های مخالف دولت برزیل، رو به تبلیغات گسترده علیه رییس جمهور كردند و در تركیه هم آن‌قدر فشار آوردند كه وقتی به تهران آمدند می‌گفتند كه طرفداران غرب تاكید داشتند كه شما حتما شكست می‌خورید و این راه اشتباهی است.

رییس‌جمهور افزود: ما پس از آن شروع به گفت‌وگو كردیم و هرچه گفتیم این دو دولت آن را منطقی و قانونی به حساب آوردند و مطالب در ‌‌١١ بند جمع‌بندی شد، اما یكی از دوستان گفت كه یك مطلب كم است و حقوق ملت ایران به طور كامل تامین نشده است و بحث تحویل سوخت ‌‌٢٠ درصد ظرف یكسال را مطرح كردند.

رییس شورای عالی امنیت ملی در ادامه اظهارات خود بیانیه تهران را فقط بیانیه سه دولت ندانست و آن را نقطه عطفی برای حركت ملت‌ها در مسیر عدالت توصیف كرد و گفت: دیدید كه پس از امضای بیانیه چه موج عظیمی در دنیا به پا شد؛ چراكه روح این بیانیه عبارت است از عدالت و دسترسی همگان به انرژی هسته‌یی و قانون و قانون‌مداری و نیز مخالفت با بمب اتم در دست هر قدرتی، می‌باشد.

احمدی‌نژاد همچنین این بیانیه را تجلی خاص همه ملت‌ها برای برچیده شدن تبعیض و برپایی عدالت دانست و افزود: دیدیم كه این بیانیه چه موج عظیمی در دنیا بر پا كرد و امروز به شاخص و معیار تبدیل شده است و كسانی كه خواهان عدالت و احترام هستند از آن حمایت می‌كنند اما برخی مانند عوامل رژیم خبیث صهیونیستی مخالفت كرده‌اند ضمن این كه دو سه كشور نیز دو پهلو حرف زدند.

وی بار دیگر این مساله را مورد تاكید قرار داد كه " این بیانیه به عنوان یك شاخص برای آمریكا و دو سه كشور اروپایی و نیز روسیه است كه حجت را برای آنها و همه دولتها و ملتها تمام كردند." و گفت: اگر واقعا به دنبال همكاری و تعامل و عدالت هستند، باید پای این بیانیه بنشینند و بر اساس مفاد آن رفتار كنند و اگر بخواهند بازی درآورند، بدانند كه راه بر هرگونه اقدام و تعامل آتی با آن‌ها بسته خواهد شد.

وی در ادامه اظهارات خود با بیان این‌كه " باید ایران را بر پایه عدالت بسازیم و این عدالت را مردم در قانون‌گذاری، كتابت، اجرا، توزیع بودجه‌ها و رسیدگی به مناطق مختلف به گونه‌ای احساس كنند كه در نظر حكومت دولت همه آحاد جامعه با یكدیگر برابرند و فاصله و تبعیضی وجود ندارد" ادامه داد: اجرای عدالت سخت است، دیدید كه ‌١٠ دقیقه صحبت درباره عدالت در تلویزیون، شیاطین را به چه سر و صدایی وا داشت و دیدید كه چقدر شیطنت كردند اما ما مصممیم كه عدالت را با تمام توان در همه زمینه‌ها اجرا كنیم.

رییس‌جمهور در همین زمینه عدالت در قانون‌گذاری را مورد اشاره قرار داد و گفت: قانون نباید برای عده‌ای حقوق استثنایی قائل شود. فرض كنیم قانونی تصویب شود و اجازه دهد كسانی كه با ظلم و سوءاستفاده زمین‌های دولتی و ساختمان‌های عمومی را به زور تصرف كردند و به باندهای قدرت و ثروت متصلند اجازه داد شود كه از مرحله اشغال به تثبیت برسند و سند برای آن‌ها صادر شود.

وی خاطرنشان كرد: كسی كه در اطراف تهران ‌٣٠٠ هكتار از بهترین زمین‌های دولتی را تصرف كرده و وزیر قبلی كشاورزی زورش به پس گرفتن آن نرسیده و وزیر فعلی كشاورزی نیز همین روند را دارد، با تصویب مجلس باید به او سند داده شود؛ این مساله به معنای تبعیض است. اگر قرار است به كسانی كه اموال عمومی را تصرف كرده‌اند سند بدهیم چیزی از اموال باقی نمی‌ماند این مساله به معنای جایزه دادن به غداره كشان است كه در این صورت چیزی از امنیت در جامعه نخواهد ماند.

وی قانون را برای همه و از جمله رییس‌جمهور، رییس قوه قضاییه و نماینده مجلس یكسان دانست كه نباید اختیار و حقی را برای كسی ایجاد كند و ادامه داد: قانون باید عادلانه باشد و دستگاه قضایی نیز باید بر اساس عدالت قضاوت كند. همه قضات به جز عدالت و قانون در برابر هیچ چیزی تمكین نكنند و تمام مجریان از جمله رییس جمهور، وزرا، معاونین، استانداران و مدیران همه بر پایه عدالت حركت كنند.

احمدی‌نژاد با تاكید بر " برپایی عدالت و مقاومت‌های بسیار زیاد در برابر آن" گفت: كسانی كه ضدعدالت هستند و در گذشته جیب‌های‌شان را پر كرده‌اند انتظار دارند شیر بیت‌المال برای آن‌ها باز باشد اما باید توجه كنند یا باید با مردم همراه باشد و یا نابود گردند.

وی در بخشی از اظهارات خود نیز با اشاره به درسی از مكتب پیامبر اسلام(‌ص) قیام مردم برای عدالت را هدف اصلی آفرینش انسان و فرستادن كتاب دانست و افزود: پیامبران الهی با آیات و بینات روشن فرستاده شده‌اند تا مردم حقانیت كلام و عمل آن‌ها را باور كنند. علم، اخلاق، رحمت و رفتار پیامبران بر این مبنا بوده كه مردم حقانیت پیامبر و راه او را باور كرده و ایمان بیاورند. خداوند كتب آسمانی را فرستاد تا بشر را به سوی حق و حقیقت راهنمایی كند.

وی ادامه داد: خداوند به همراه پیامبران آ‌یات و كتاب را به عنوان میزان و شاخص فرستاد تا معیاری برای شناخت حق و حركت در راه آن باشد تا مردم به عدالت و برپایی عدالت قیام كنند.

رییس‌جمهور فرستادن پیامبران و اولیای شاخص الهی را برای حركت جوامع به سوی برپایی عدالت عنوان كرد و افزود: تا زمانی كه عدالت بر پا نشود مقصد اصلی آفرینش محقق نمی‌شود؛ چراكه پایه و سكوی برپایی كمال و خدایی شدن انسان عبارت است از برپایی عدالت و اگر عدالت محقق نشود انسان به آرامش و امنیت نمی‌رسد.

وی عدالت را مطالبه‌ خود خداوند توصیف كرد و آن را گام اول شكوفایی بشر دانست و افزود: همه پیامبران الهی عدالت را مطالبه كردند كه این مساله را در رفتار اولیای الهی و اهل بیت پیامبر گرامی اسلام نیز مشاهده می‌كنیم؛ چراكه عدالت مطالبه همه فطرت‌های پاك بشری، انسانیت و تاریخ است.

وی گفت: ‌همه تلاش‌ها مقدمه‌ای برای برپایی عدالت است و عدالت مقدمه‌ كمال و رهایی انسان و رسیدن انسان به قله‌های عزت و انسانیت است. عدالت مقدمه‌ برپایی حیات طیبه انسانی است و امروز نیز از اصلی‌ترین مطالبات جامعه بشری می‌باشد.

احمدی‌نژاد ملت ایران را ملتی با ویژگی‌های برجسته توصیف كرد كه انتظار فرج از ویژگی‌های آن است.

وی گفت: انتظار فرج یعنی كوشش همگانی برای برپایی عدالت و آماده بودن برای اجرای عدالت، عمل و تن دادن به آن است. اگر روزی ملت‌ها برای برپایی عدالت اقدام كنند حتما عدالت جهانی برپا می‌شود.

رییس شورای انقلاب فرهنگی همچنین عدالت را امری منطقه‌ای، قومی و جغرافیایی ندانست و آن را امری انسانی و جهانی عنوان كرد و گفت: باید مقصد ما برپایی عدالت در همه جهان باشد اگر هدف را برپایی عدالت در همه جهان قرار دهیم بدون تردید با حمایت‌های حضرت ولیعصر(عج) از همه موانع، دره‌ها و سختی‌ها عبور خواهیم كرد و عدالت قله‌ای است كه اگر فتح شود همه خوبی‌ها در سرازیری قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: اگر در جهت عدالت حركت نكنیم حتی عبادت‌های ما هم ثمری نخواهد داشت و كمال ایجاد نخواهد شد. عدالت اولین و اصلی‌ترین سكو برای پرواز انسان و جامعه انسانی است و ارزشمند‌ترین گوهر و ثمره درخت توحید و ایمان می‌باشد.

وی همچنین بزرگترین دشمنی‌ها و خباثت‌ها در طول تاریخ را در برابر عدالت دانست كه شیطان نیز اصلی‌ترین محور حمله خود را این مساله قرار داد.

احمدی‌نژاد گفت: باید كمك كنیم تا عدالت و آرمان آن و پرچمدار حقیقی عدالت را از مظلومیت خارج كنیم تا در رحمت خداوند به روی بشریت باز شود.

وی با بیان این‌كه " ملت ایران عدالت را از نقطه خود آغاز كرده و پرچم عدالت را در بالاترین قله‌های بشری به اهتزاز درمی‌آورد" گفت: ملت ایران منادی عدالت و محبت، برادری، صلح و عشق است اما اجازه‌ ظلم،‌تبعیض و بیدادگری نه در صحنه سیاست و نه در صحنه اقتصاد به هیچ قدرتی راه نخواهد داد و ملت ایران قیام كرده تا همه بی‌عدالتی‌ها و چپاول‌گران ارزش‌های انسانی را پشت سر گذاشته و همه قدرت‌های ضد عدالت را سر جای خود بنشانند.

وی به قدرت‌های بزرگ كه عدالت را برنمی‌تابد توصیه كرد: یا باید دست از لجاجت، خودخواهی و تجاوز و زیاده‌خواهی بردارند و به صفوف ملت‌ها بپیوندند و یا این‌كه دست قدرتمند ملت‌ها كه تجلی قدرت خداوند است یك یك آن‌ها را از زمین برمی‌كند.

رییس‌جمهور همچنین با تاكید بر این‌كه " ما خواهان برقراری مناسبات عادلانه در سراسر جهان هستیم" ارتباط امروز جهان را ظالمانه دانست و با انتقاد به ساختار شورای امنیت گفت: حرف‌هایی كه برخی قدرت‌های بزرگ عضو شورای امنیت می‌زنند برای ‌٦٠ سال قبل است و بدانند این حرف‌های مزدورانه و فریبكارانه آ‌ن‌ها در دنیا خریداری ندارد و دست آ‌ن‌ها برای ملت‌ها رو شده است و اگر می‌خواهند در دنیا بمانند و احترام داشته باشند باید از خر شیطان و برج‌های ظلم و ستم پایین آ‌یند و با مهربانی زندگی كنند. اگر بخواهند دوباره بازی درآورند و یا با ماسك عدالت‌خواهی استعمار را به ملت‌های دنیا تحمیل كنند، باید بدانند كه این مساله هرگز اتفاق نخواهد افتاد.

وی در بخش پایانی اظهارات خود استان كرمان را دیار تجلی همه خوبی‌ها و بزرگواری‌های ملت ایران عنوان كرد و مردم آن را سخت‌كوش و با همت معرفی نمود و گفت: همت بی‌نظیر مردم این دیار از دل زمین سبز بهترین میوه‌ها را برمی‌آورد و به ایران هدیه می‌كند و استعدادهای درخشان در سراسر استان موج می‌زند.

وی ادامه داد: ما باید كرمان را به سرعت بسازیم كه در این سال‌های اخیر كارها با شتاب چند برابری علی‌رغم وجود مشكلات انجام شده اما كرمان از مشكلات فراوان و برخی محرومیت‌ها رنج می‌برد كه برخی از این محرومیت‌ها حاصل برخی بی‌عدالتی‌هاست كه در حق مردم كرمان اعمال شده است.

احمدی‌نژاد همچنین از تصویب مصوبات جدیدی در استان خبر د اد و گفت: بحث تامین آب كرمان از دو ناحیه در دست اقدام است و امیدواریم تا پایان دولت دهم اولین جویبارهای آب به كرمان برسد و باید در زمینه‌ كشاورزی استان نیز اقداماتی صورت گیرد و در بحث ایجاد اشتغال نیز باید كارهای زیادی انجام دهیم.

وی در پایان از استاندار كرمان خواست تا تمام بساط تمام شركت‌های خدماتی را برچیند و همه كسانی كه در ادارات كار می‌كنند از این پس با خود این اداره قرارداد ببندند.

 

تبلیغات