تبلیغات

تبلیغات

امن ترین کشورهای دنیا !!

مجموعه : مجله خبری
امن ترین کشورهای دنیا !!

 
در دنیای امروز ما که همواره آبستن حوادث متعدد است هنوز کشورهایی وجود دارند که در آن امنیت مثال زدنی است آنچه در ادامه می خوانید خصوصیات و ویژگیهایی 10 کشوری است که به انتخاب گردشگران و کارشناسان ایمنترین کشورهای جهان شناخته شدهاند.

1-قبرس:

قبرس، سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه از جمله کشورهایی است که سلامت و ایمنی افراد در آن تضمین شده است.

برخلاف کشمکشهای میان این کشور و ترکیه که منجر به تقسیمشدن آن به دو قسمت شمالی و جنوبی شد، قبرس همچنان یکی از ایمنترین مقصدهای گردشگری اروپا محسوب میشود. نرخ جرم و جنایت در این کشور در حد بسیار ناچیزی است به نحوی که میتوان دربهای خانهها را در شبها قفل نکرد.

2-دانمارک:

دانمارک نیز از دیگر کشورهای شمالی اروپا است که در فهرست ایمنترین کشورهای جهان قرار گرفته است. بر اساس برخی نظرسنجیها، یکی از مهمترین معیارهای تشخیص ایمن یا سالم بودن کم بودن یک کشور نرخ خودکشیهای آن است که در دانمارک 88/0 درصد در هر 100 هزار نفر است.

آمار جیببری نیز در این کشور بسیار محدود گزارش شده است. هیچگونه خطری از جانب حمله حیوانات وحشی و حتی بلایای طبیعی انسان را تهدید نمیکند. از جمله دانمارک، مناسبترین کشور برای دوچرخهسواری است به نحوی که هیچکس اقدام به سرقت دوچرخه شما حتی در زمان رها کردن آن برای انجام امور شخصی نمیکند.

3-ایسلند:

ایسلند را به دلیل چشمههای آب گرم و طبیعت بکر آن میشناسند. اگر چه اینروزها با فورانهای آتشفشانی خود، خون به دل اروپاییان کرده است. این کشور تنها یک شهر مهم و پرجاذبه دارد و از اینرو باب طبع گردشگرانی است که آنچنان تمایل به دیدن مناطق پرجمعیت و شلوغ ندارند. از جمله ویژگیهای منحصر به فرد در ایسلند صفر بودن آمار قتل و جنایت آن است و از اینرو این کشور را به ایمنترین کشور جهان تبدیل کرده است.

در سرتاسر این کشور تنها 700 افسر پلیس وجود دارد که حتی اسلحه هم حمل نمیکنند. 130 زندانی در ایسلند به سر میبرند که آنها هم در ایام تعطیل مرخصی میگیرند. در هر صورت میتوان ایسلند را جزء کمخطرترین مقصدهای گردشگری جهان برشمرد.

4-ایرلند جنوبی:

این جزیره همیشه سبز از فرهنگی غنیبرخوردار بوده و در رده کشورهای امن جهان به شمار میرود.32/0 درصد از هر 100 هزار نفر در این کشور دست به خودکشی میزنند و از اینرو کمترین آمار خودکشی اروپا را به خود اختصاص دادهاند. آمار و ارقام حاکی از آن است که پایتخت این کشور دوبلین در مقایسه با شهرهای مهمی در ژاپن، استرالیا یا کانادا،کمخطرتر است.

5-ژاپن:

در بین ساکنان کشورهای غربی،افراد زیادی وجود دارند که امیدوارند آخرین لحظات عمر خود را در فوجیسان، کوه مقدس ژاپن به پایان برسانند. شمار خودکشی در ژاپن 44/0 درصد از هر 100 هزار نفر است که در این موضوع با سنگاپور برابری کرده و تبدیل به یکی از ایمنترین کشورهای آسیا شده است.

اگر چه جرم و جنایت در این کشور دیده میشود اما در مقایسه با دیگر کشورهای آسیایی مجاور آن، این کشور در زمره ایمنترین آنها به شمار میرود. امنیت شهرهای ژاپن به حدی است که حتی اگر کیف پول را در مکانی جا گذاشته و پس از مدتی به سراغ آن بیایید، در همان مکان موفق به پیدا کردن گمشده خود خواهید شد.

6-لوکزامبورگ:

طبق نظر کارشناسی برخی سایتهای مسافرتی، لوکزامبورگ نیز در ردههای ایمنترینهای جهان قرار گرفته است. حتی زمانی که این کشور شهری 500 هزار نفره بود ساکنان آن در نزد دیگر ملتها، مردمانی شاد و راضی به شمار میآمدند. شاخصی که با توجه به اقتصاد شکوفا و درآمد ناخالص ملی آن هیچ جای شگفتی و ناباوری را باقی نگذاشته است.

7-نیوزلند:

مناظر زیبا، کوهستانهای دیدنی و سواحل و دریاچههای شنی، نیوزلند را به رویای گردشگران تبدیل کرده است. نبود هیچگونه اغتشاشات سیاسی، اقتصادی پایدار و گوشهنشینی، نیوزلند را به یکی از کشورهای امن جهان تبدیل کرده است. آمار خودکشی در این کشور دو درصد بوده و جرم در آن تقریباً ناشناخته است. مار و هیچگونه حشره موزی دیگری را نیز نمیتوان در این کشور پیدا کرد. از دیگر ویژگیهای این کشور آن است که هیچگونه حمله کوسه در سواحل آن ثبت نشده و علاوه بر آن هیچگونه بلایای طبیعی در این کشور رخ نداده است.

8-نروژ:

نروژ از جمله کشورهای منطقه اسکاندیناوی است که به خاطر شبهای روشن آن شهرت دارد. نرخ خودکشی در این کشور در حداقل ممکن است و از اینرو به یکی از امنترین کشورهای جهان تبدیل شده است. نروژ از معدود کشورهای اروپایی است که هیچگونه اغتشاش سیاسی، جنگ و یا حتی بلای طبیعی در آن دیده نمیشود.

تنها نکته قابل بحث در خصوص این کشور در میان دیگر کشورهای منطقه اسکاندیناوی گرانبودن خدمات گردشگری آن در مقایسه با دیگر کشورها است.

9_سنگاپور:

سنگاپور یکی از پر بینندهترین کشورهای جهان به شمار میرود، که به لطف برخوردار بودن از فرهنگهای مختلف چینی، مالای، هندی، عربی و غربی، گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب میکند. علاوه بر آن سنگاپور از جمله کشورهای منحصر به فردی محسوب میشود که علی رغم برخوردار بودن از فرهنگهای گوناگون هیچگونه درگیری و کشمکش بین آنها دیده نمیشود.

نرخ خودکشی در این کشور از هر 100 هزار نفر 33/0 درصد است که در مقایسه با کشورهای اروپایی و آمریکایی بسیار ناچیز است. و از اینرو به یکی از امنترین مقصدهای گردشگری جهان تبدیل شده است.

10-سوئیس:

سوئیس کشور ساعتهای مجلل، بانکهای معروف، قطارها و کوهستانهای سفیدپوش نه تنها بهخاطر اسکیبازها و کوهنوردانش بلکه به دلیل امن بودن، از شهرت بالایی برخوردار است. بر اساس آمارهای ارائه شده شهرهای ژنو، برن و زونیخ با ثبت 2/2 خودکشی در هر 100 هزار نفر از جمله شهرهای امن جهان محسوب میشوند

 
 

تبلیغات