تبلیغات

تبلیغات

ایران برای جنگ با اسراییل آماده می شود

مجموعه : مجله خبری
ایران برای جنگ با اسراییل آماده می شود
روزنامه ایندپندنت بریتانیا با چاپ گزارشی از تلاش های ایران برای ارسال کشتی امدادی به مردم تحت محاصره غزه ادعا کرد که جمهوری اسلامی ایران با این کار برای جنگ با اسراییل زمینه چینی می کند .

به گزارش عصر ایران این روزنامه بریتانیایی با ادعای این موضوع می نویسد : " تلاش ایران برای ارسال کشتی های امدادی به غزه ممکن است به گسترش  تنش بین ایران و اسراییل بینجامد . "

ایندپندنت در ادامه به نقل از " ییگال پالمور " سخنگوی وزارت امور خارجه اسراییل می نویسد : " اگر آنها ( ایرانی ها)  واقعا  کشتی های خود را به بندر غزه بفرستند  این به آن معنا است که به دنبال جنگ و درگیری هستند ".

این مقام رژیم صهیونیستی اشاره ای به قصد اسراییل برای درگیری یا حمله به کشتی های ایرانی  نکرده است اما مقام های آگاه اسراییلی به روزنامه ایندپندنت گفته اند که اسراییل به هیچ وجه اجازه ورود هیچ کشتی ای را به بندر غزه نخواهد داد .

تا کنون رژیم صهیونیستی به دو کاروان حامل کمک های انسان دوستانه به غزه حمله کرده و مانع رسیدن آنها به بندر غزه شده است . غزه از ژوئن سال 2007 ( سه سال پیش) تحت محاصره کامل اسراییل و مصر قرار گرفته است .

روزنامه اینپندنت می نویسد : " هنوز مشخص نیست که چگونه ایران قادر است بدون حمایت کشورهای همجوار در دریای مدیترانه 3 کشتی امدادی خود را به سواحل غزه برساند . این کشتی ها اگر بخواهند از کانال سوئز بگذرند شاید قبل از اینکه اسراییل بخواهد جلوی آنها را بگیرد از سوی دولت مصر توقیف شوند چرا که دولت مصر هم از محاصره غزه حمایت می کند .

ایندپندنت می نویسد : " اسراییل طبیعتا اقدام سپاه پاسداران در اسکورت کشتی های ایرانی را به عنوان یک اقدام تنش زا و نقض حاکمیت خود تلقی خواهد کرد.

این روزنامه در ادامه به نقل از " میر جاودانفر " کارشناس امور ایران در اسراییل ادعا می کند : " ایران با این اقدام خود می خواهد توجه جهانی را که به سمت ترکیه جلب شده به سمت خود سوق دهد … این اقدام ایران ممکن است ضربه ای به جنبش آزاد سازی غزه وارد کند " .

این کارشناس اسراییلی در حالی این ادعای مضحک را مطرح می کند که سال ها قبل از اینکه ترکیه به طور جدی وارد گود حمایت از مردم بی دفاع فلسطین و مردم تحت محاصره غزه شود ، جمهوری اسلامی ایران با حمایت بی شائبه و همه جانبه از رفع محاصره غزه هزینه های زیادی را در قبال آرمان مردم فلسطین پرداخت کرده است و اساسا یکی از بهانه های اسراییل برای محاصره غزه این است که " تل آویو هیچ گاه اجازه نخواهد داد تا جمهوری اسلامی  بندری در ساحل مدیترانه در اختیار داشته باشد . "

 

بهترین مجله خبری

بیشتر بخوانید
a

تبلیغات