تبلیغات

تبلیغات

اطلاعات 20 هزار كتاب دینی گردآوری می‌شود

مجموعه : دینی
اطلاعات 20 هزار كتاب دینی گردآوری می‌شود
مهدی موسوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، با اشاره به راه‌اندازی پایگاه اطلاع‌رسانی كتاب قم در از سال 85 اظهار داشت: پایگاه اطلاع‌رسانی كتاب قم با حمایت و پشتیبانی شركت تعاونی ناشران و كتاب فروشان فعالیت خود را آغاز كرد.

وی با اشاره به مزایای اینترنت اظهار داشت: با فراهم‌سازی پیوسته اطلاعات از طریق شبكه‌های رایانه‌ای تجارت الكترونیك فرصت‌های جدیدی برای برقراری فعالیت‌های اقتصادی آنلاین ایجاد كرده است.
مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی كتاب قم ادامه داد: تجارت الكترونیك كانال‌های معمول فروش را تغییر می‌دهد و امكان فروش مستقیم و بدون واسطه محصولات و خدمات جدید را به بازار فراهم می‌كند.
موسوی با بیان اینكه در سال‌های اخیر آمار تعداد كتاب‌های مذهبی افزایش یافته است، گفت: این پایگاه با دربرگیری گنجینه ارزشمندی از كتاب‌های دینی و مذهبی به مخاطبان كمك می‌كند تا در كمترین زمان و هزینه به كتاب‌ها دسترسی یابند.
وی خاطرنشان كرد: اطلاعات این پایگاه به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی ارائه شده است تا محققان و دانشمندان علوم دینی در مناطق مختلف امكان دسترسی به آثار را داشته باشند.
مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی كتاب قم با اشاره به فعالیت 700 ناشر در سطح استان قم گفت: از این تعداد 400 ناشر فعال هستند كه 350 ناشر زیرپوشش پایگاه اطلاع‌رسانی قم قرار گرفته‌اند.
موسوی تصریح كرد: كتاب‌های ناشران پس از مطالعه كارشناسان فرهنگی در زیرمجموعه یكی از 70 موضوع طبقه‌بندی شده قرار می‌گیرد.
وی با بیان اینكه پایگاه اطلاع‌رسانی كتاب قم ارتباطی سریع و آسان بین ناشر و متقاضیان ایجاد می‌كند، اظهار داشت: شماره تماس و آدرس الكترونیكی ناشر نیز در پایگاه اطلاع‌رسانی برای ارتباط سریع مخاطبان ارائه شده است.
مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی كتاب قم خاطرنشان كرد: اطلاعات 20 هزار كتاب در پایگاه اطلاع‌رسانی كتاب قم گردآوری شده و از این تعداد 10 هزار كتاب خلاصه‌نویسی شده است.
موسوی با اشاره به راه اندازی موتور جستجوگر كتب دینی گفت: كاربر با درج نام كتاب می‌تواند اطلاعات تكمیلی این كتاب‌ها را دریافت كند.
وی اخبار فرهنگی، مقالات فرهنگی و برنامه‌های تخصصی فرهنگی از دیگر بخش‌های پایگاه اطلاع رسانی كتاب قم ذكر كرد.
 

تبلیغات