تبلیغات

تبلیغات

ساخت فیلم «کوروش کبیر»

ساخت فیلم «کوروش کبیر»

 
علی معلم خبر داد: با امضاء توافق نامه ی کارگردانی پروژه ی سینمایی «کوروش کبیر» توسط مسعود جعفری جوزانی، مرحله ی نخست کار روی این سینمایی آغاز شد.
علی معلم تهیه کننده ی این پروژه را برعهده دارد. او ضمن اعلام این خبر از تولید این سینمایی، به عنوان پروژه بین المللی یاد کرد و افزود: شخصیت کوروش از جهت جایگاه تاریخی و ملی، پایه گذاری امپراتوری چندملیتی و بزرگ جهان، بنیانگذاری حقوق بشر و احترام به ادیان ششصد سال پیش از میلاد (زمانه ای که هنوز در جهان بحث حقوق بشر حضور اولیه هم نداشت)، پذیرش این شخصیت تاریخی از جانب ادیان الهی (به خصوص ذکر این شخصیت در قرآن کریم با عنوان ذوالقرنین) در شرایط امروز جهان که قدرت های بزرگ و بی تاریخ درصدد نفی جایگاه ایران در معادلات جهانی هستند، بسیار حائز اهمیت است. از این رو اقدام برای ساخت این پروژه ی ملی که از مرحله ی نخست به توان یکایک ایرانیان و دست اندرکاران و متخصصان شریف سینمای ایران متکی خواهد بود در دستور کار قرار گرفت.
معلم، مسعود جعفری جوزانی را به عنوان کارگردان این کار معرفی کرد و گفت: از ابتدای دهه ی ۶۰ تا امروز مسعود جعفری جوزانی، جایگاه ویژه یی در آثار متعدد خود از «جاده های سرد» و «شیر سنگی» تا مجموعه ی تاریخی «در چشم باد» در سینمای ما داشته است و گزینه شایسته ی رهبری هنری این پروژه ی بزرگ است.
معلم گفت: به جهت حفظ اصالت این پروژه در مرحله ی نخست، قرار بر این شده که سرمایه گذاری روی این پروژه متکی به ایرانیان توانمند و فعال در حوزه ی اقتصاد و دوستدار وطن انجام و مراحل سرمایه گذاری به صورت شفاف دنبال شود. از این رو با نظر به حجم بالای سرمایه ای این پروژه و لزوم وابستگی آن به سرمایه های خصوصی با اعلام عمومی پذیرش سرمایه گذاری از سوی ایرانیان پاک نهاد که در گوشه و کنار جهان و ایران بزرگ اسلامی علاقه مند به حمایت از این اثر ملی هستند، از علاقه مندان درخواست می کنیم نحوه ی مشارکت خود را اعلام کنند.
معلم در پایان جزییات بیشتر درباره فیلم «کوروش کبیر»، بازیگران بین المللی و ایرانی و تکنولوژی های جدید در ساخت آن را به خبرهای بعد موکول کرد.
 

تبلیغات