تبلیغات

تبلیغات

دیدن مسابقات جام جهانی فوتبال حرام است!

مجموعه : مجله خبری
دیدن مسابقات جام جهانی فوتبال حرام است!

دیدن مسابقات جام جهانی فوتبال حرام است!

جنبش «جوانان مجاهدین سومالی» چندی پیش پس از تسلط بر مناطق مرکزی و جنوبی سومالی با تصویب قوانین مطابق با اندیشه منحرف وهابیت، دانش آموزان را از رفتن به مدرسه منع کرده و آنان را وادار کردند که به جبهه جنگ بروند تا به اصطلاح در مبارزه علیه دولت مرکزی سومالی شرکت کنند.

به گزارش شیعه آنلاین، جنبش «جوانان مجاهدین سومالی» که یک گروهک مسلح با اندیشه‌های منحرف وهابی است، دیدن مسابقات جام جهانی فوتبال را بر اعضای خود و شهروندان مناطقی که بر آن سیطره دارند، حرام اعلام کرده و آن را منع کردند. گفته می‌شود چنین اقدامی موجب خشم و نارضایتی بیشتر اعضای این گروهک و اهالی مناطق زیر سلطه آنان شده است.

در همین راستا یکی از شبکه‌های رادیویی سومالی که «شیبلی» نام دارد، پس از اعلام این خبر افزود: جنبش «جوانان مجاهدین سومالی» علاوه بر اعضای خود، اهالی مناطق مرکزی و جنوب سومالی که در حال حاضر زیر سیطره آنان است را از دیدن مسابقات جام جهانی فوتبال منع کرده اند زیرا این کار را بدعت و حرام می‌دانند.

جنبش «محاکم اسلامی» نیز دارای اندیشه‌های منحرف وهابی است و پس از به قدرت رسیدن، قدرت را در احتکار خود قرار داد از همین رو برخی از اعضای ناراضی آن جدا شده و جنبش «جوانان مجاهدین سومالی» را تأسیس کردند

شایان ذکر است جنبش «جوانان مجاهدین سومالی» چندی پیش پس از تسلط بر مناطق مرکزی و جنوبی سومالی با تصویب قوانین مطابق با اندیشه منحرف وهابیت، دانش آموزان را از رفتن به مدرسه منع کرده و آنان را وادار کردند که به جبهه جنگ بروند تا به اصطلاح در مبارزه علیه دولت مرکزی سومالی شرکت کنند.

ناگفته نماند اعضای تأسیس کننده جنبش «جوانان مجاهدین سومالی» در گذشته از اعضای جنبش «محاکم اسلامی» سومالی بودند که ریاست آن را «شیخ شریف أحمد» رئیس جمهور فعلی سومالی برعهده دارد.

جنبش «محاکم اسلامی» نیز دارای اندیشه‌های منحرف وهابی است و پس از به قدرت رسیدن، قدرت را در احتکار خود قرار داد از همین رو برخی از اعضای ناراضی آن جدا شده و جنبش «جوانان مجاهدین سومالی» را تأسیس کردند. در واقع می‌توان گفت جهاد فعلی این گروه وهابی علیه دولت حاکم در سومالی که خود نیز وهابی است، بر سر قدرت است و نه بر سر مسائل عقیدتی.

 

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

تبلیغات