تبلیغات

تبلیغات

مصاحبه با کریس رونالدو درباره جام جهانی 2010

مصاحبه با کریس رونالدو درباره جام جهانی 2010

 
ستاره شماره یک تیم ملی پرتغال در گفتگو باروزنامه آ.اس به بررسی رقابتهای آفریقای جنوبی پرداخته.
 
 

 کاپیتان تیم ملی پرتغال انگیزه های فراوانی برای شروع طوفانی در جام جهانی دارد ودر صحبتهایی زبان به تمجید از تیم ملی اسپانیا، مسی و شروع جنجالی کره جنوبی پرداخته است.متن گفتگوی اوبا روزنامه آ.اس اسپانیا را می خوانیم.
 
* این جام جهانی را زمان درخشش کریس در ترکیب پرتغال می دانی؟
 
– من کارهای زیادی انجام داده ام و نیازی به اثبات چیزی به کسی ندارم.می خواهم جام جهانی بزرگی را سپری کنم و به تیمم در قهرمانی کمک کرده و رقابتها را با عنوان برترین بازیکن جام به پایان برم.
 
* دو سال پیش نتوانستی به خاطر مصدومیت در ناحیه قوزک پایت در رقابتهای یورو خوش بدرخشی. اکنون آماده ای؟
 
– بله .در شرایط خوبی هستم. آماده ام که با تمام توان در خدمت تیم باشم. گل نزدن در طول مدتهای اخیر مرا نگران نمی کند. خدا همیشه به کسانی که تلاش می کنند، کمک می کند. همان طور که یک افسانه فوتبال می گوید، گلها مثل سس کچاپ هستند، زمانی که بیایند، یکهو با حجم فراوانی می آیند.
 
* چند هفته ای است که انتقادات زیادی از توپ جام جهانی می شود. نظر تو در این رابطه چیست؟
 
– کنترل این توپ واقعا سخت است ولی ما به آن عادت کرده ایم. هر چند که اصلا توپ خوبی نیست ولی نباید این رابهانه کرد.
 
* کسی پرتغال را مدعی قهرمانی نمی داند. رسیدن به نیمه نهایی می تواند هدف خوبی برایتان باشد.نه؟
 
– ما فعلا به اولین بازی مان مقابل ساحل عاج فکر می کنیم. بازی سختی خواهد بود، مهمترین نقطه پیروزی مقابل ساحل عاج و صعود از مرحله گروهی است، پس از آن گام به گام پیش می رویم.
 
* در مورد احتمال رویارویی با اسپانیا در مرحله یک هشتم پایانی بگو
 
– سعی می کنیم که بعنوان تیم اول گروه به دور بعد برویم تا از مصاف با اسپانیا پرهیز کنیم.اسپانیا یکی از کاندیدهای قهرمانی است ولی نباید از آنها ترسید. آنها بازیکنان بزرگی را در اختیار دارند ولی اگر در دور بعد به آنها بخوریم، برای پیروزی مبارزه خواهیم کرد.
 
* از بازیهای برگزار شده جام، کدام بازیها را بیشتر دوست داشتی؟
 
– بازی کره جنوبی را. واقعا متعجب شدم. آنها یکی از پدیده های جام هستند. در سایر بازیها دو تیم برابر بودند و عبور از سد هیچ حریفی آسان نبود.
 
* رقابت مسی و کریس در این جام چطور است؟ شروع آرژانتین در این رقابتها را چطورارزیابی می کنی؟
 
– من اصلا با این دوئل موافق نیستم.آرژآنتین و مسی خوب و آماده هستند. من لیونل را به عنوان یک رقیب نمی بینم. بلکه او یک همکار است که نهایت تلاشش را برای موفقیت تیمش به کار می گیرد. من برای او احترام زیادی قائلم. برای او و آرژانتین آرزوی بهترینها را دارم.
 
* انگلیس هم یکی دیگر از کاندیدهای قهرمانی است. عملکرد آنها ناامید کننده بود.نه؟
 
– واقعا غمگین شدم، چرا که انگلیس نتوانست به پیروزی برسد. من دوستان صمیمی متعددی مثل رونی در این تیم دارم.آنها خوب بازی کردند و موقعیتهای زیادی را خلق کردند.
 
* در آخرین بازی مرحله گروهی مقابل کاکا و یارانش قرار می گیری!در مورد او چه نظری داری؟
 
– در دنیای فوتبال افراد خیلی سریع عملکرد درخشان افراددر فصل گذشته را فراموش می کنند. کاکا می داند که فصلی رویایی را سپری نکرده ولی این به دلیل مصدومیت او بود و شاید تطبیق یافتن با لیگ اسپانیا برایش اندکی سخت بوده ولی اکنون جام جهانی فوق العاده ای را از کاکاخواهیم دید. حضور در کنار او و بنزما برایم مزیت بزرگی است. کریم هم بازیکنی است که فصل خوبی را سپری نکرد ولی مطمئنم که فصل بعد تاریخ ساز خواهیم بود.
 
* کمتر کسی ایتالیا را مدعی قهرمانی می داند.آیا این بی احترامی به قهرمان دنیا نیست؟
 
– برای من ایتالیا یکی از مدعیان قهرمانی است. تیم بسیار محترمی است ، چرا که مربی بزرگ و بازیکنان بسیار بزرگی را در اختیار دارد.
 

تبلیغات