تبلیغات

تبلیغات

نیکی کریمی پیگیر بازی کدام تیم‌های فوتبال است

نیکی کریمی پیگیر بازی کدام تیم‌های فوتبال است

 

نیکی کریمی که گویا شدیدا اهل فوتبال است در مورد ساخت فیلم در این خصوص گفت: با کمی مشورت به این نتیجه رسیدیم که آن‌قدر همه فوتبال را می‌بینند که تماشای یک فیلم راجع به فوتبال برایشان هیجانی ندارد.

به گزارش خبرآنلاین، نیکی کریمی در گفتگویی مفصل با یک ماهنامه سینمایی به علایق خود در خصوص فوتبال پرداخته و خود را پیگیر جدی ورزش و البته فوتبال در داخل و خارج کشور معرفی کرده است.

بخش‌هایی از این گفتگو که برای مدتی قبل از پایان لیگ برتر فوتبال است اما در آخرین شماره ماهنامه 24 منتشر شده، بدین شرح است:

* ببینید من کلاً آدمی هستم که اطلاعات عمومی خوبی دارم … و همیشه هم همین‌طور بوده… مثلاً فقط ورزشی مثل تنیس یا فوتبال نیست که مسابقاتشان را پی‌گیری می‌کنم بلکه همیشه کنجکاوم… سعی کرده‌ام آگاهی‌ام را مثلاً در ادبیات، موسیقی، سیاست، نقاشی، عکاسی، سینما و خیلی چیز‌های دیگر به‌روز نگاه دارم.

* خیلی زیاد پیگیر فوتبال هستم. خیلی کامل در جریان بازی‌ها هستم. هم فوتبال ایران و هم فوتبال جهان. چون فوتبال را دوست دارم… یکی از چیزهایی است که برایم مهم است.


* به بعضی از تیم‌ها واقعاً علاقه دارم؛ مثل منچستر یونایتد، چلسی، رئال مادرید و بارسلونا. یعنی بازی‌های این چهار تیم را حتماً پی‌گیری می‌کنم.

* وقتی رونالدو در رئال باشد و مسی هم در بارسلونا، کاری نمی‌شود کرد جز این‌که طرفدار هر دو تیم بود.


* بارها شده که سر کار بودم و همه‌ی تهیه‌کننده‌ها می‌دانستند که باید یک تلویزیون برای دیدن فوتبال باشد (البته نه فقط برای من؛ همیشه بیشتر بچه‌های گروه می‌خواهند که فوتبال را ببینند). خاطره‌های بامزه‌ای هم از دیدن فوتبال دارم. سر فیلم دو خواهر بودیم که فینال بازی پرسپولیس و سپاهان بود. در اصفهان بودیم. گروه همه می‌خواستند بازی را ببینند و کار متوقف شد و بازی را دیدیم.
 

* چند وقت پیش آقای کیارستمی به من گفت: «اگر می‌خواهی فیلم بسازی، من یک ایده دارم درباره‌ی فوتبال» و طرح را توضیح داد. اما با کمی مشورت به این نتیجه رسیدیم که آن‌قدر همه فوتبال را می‌بینند که تماشای یک فیلم راجع به فوتبال برایشان هیجانی ندارد. به‌تازگی فیلمی دیدم که خیلی برایم جالب بود؛ راجع به دو مربی فوتبال است. برای جذاب‌کردن فیلم فوتبالی باید به‌دنبال چیزی رفت که راجع به این ورزش باشد؛ مثل همین تلاش‌هایی که دو مربی می‌کردند. در جست‌وجوی اریک هم یکی از آن فیلم‌های بسیار خوبی است که در این زمینه ساخته شده که خود کانتونا هم تهیه‌کننده‌ی آن است.

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

 

تبلیغات