تبلیغات

تبلیغات

محصولات آرایشی تبلیغی در ماهواره قابل مصرف نیستند

محصولات آرایشی تبلیغی در ماهواره قابل مصرف نیستند

دبیر انجمن متخصصین پوست و موی ایران گفت: بیش از ۹۰ درصد محصولات آرایشی و بهداشتی که در شبکه های ماهواره ای تبلیغ می شود کیفیت لازم را ندارد و غیرقابل اطمینان هستند.

دکتر محمد گلشنی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: اغلب محصولات آرایشی و بهداشتی که در شبکه های ماهواره تبلیغ و در کشور توزیع می شود برچسب تائید وزارت بهداشت ندارند و از همین رو نمی توان با اطمینان از این محصولات استفاده کرد.

پیش از این نیز دکتر احمد شیبانی، معاون غذا و داروی وزارت بهداشت با اشاره به وجود محصولات بهداشتی و آرایشی تقلبی و غیرمجاز در بازار داخلی کشور گفته بود برخی از این محصولات تقلبی به قدری شبیه محصول مجاز ساخته و تهیه می شود که با مشاهده در کنار یکدیگر امکان تشخیص آنها وجود ندارد.

دبیر انجمن متخصصین پوست و موی ایران با بیان اینکه در سالهای گذشته اغلب مردم جذب تبلیغات دروغین محصولات بهداشتی و آرایشی غیرمجاز می شدند، افزود: خوشبختانه امروزه مردم کمتر تبلیغات ماهواره ای را باور می کنند و بیشتر محصولاتی را مصرف می کنند که مجوز و برچسب وزارت بهداشت دارد.

بر اساس اعلام یک موسسه آماری در اروپا، ۳۰ درصد مواد آرایشی منطقه خاورمیانه در ایران مصرف می شود و ایران هفتمین کشور پرمصرف مواد آرایشی در جهان است.

گلشنی با تاکید بر اینکه محصولات بهداشتی و آرایشی قاچاق و فاقد برچسب وزارت بهداشت فقط در برخی فروشگاهها و مغازه ها عرضه می شود، گفت: وزارت بهداشت نظارت جدی بر عرضه محصولات بهداشتی و آرایشی در داروخانه ها دارد و این مکانها به هیچ عنوان نمی توانند محصولات قاچاق و بدون برچسب وزارت بهداشت را عرضه کنند.

خبرگزارى مهر

 

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

 

تبلیغات