تبلیغات

تبلیغات

جنایت‌2 تن از ‌قوی‌ترین مردان ایران

مجموعه : جامعه و سیاست
جنایت‌2 تن از ‌قوی‌ترین مردان ایران
سرقت مرگباری كه توسط 2 نفر از قوی‌ترین مردان ایران در اسلامشهر به وقوع پیوست از جمله پرونده‌های جنجالی نخستین روزهای تیرماه 1380 بود. متهمان این پرونده كه اردیبهشت همان سال 2 مرد را از پا درآورده بودند، ابتدای تیرماه به دام افتادند.این پرونده از ساعت 12 ظهر یكشنبه
 

 

23 اردیبهشت ‌همان سال در‌پی كشف جسد مرد جوانی در حوالی شهرك كامیونداران جاده ساوه، به جریان افتاد. كارآگاهان در ابتدای تحقیقات با پی بردن به هویت مقتول كه مرد 30‌ساله‌ای به نام ایرج بود، دریافتند او چند روز قبل از كشف جنازه برای خرید یك دستگاه بولدوزر از شیراز به خانه یك فروشنده خودروهای سنگین كه مهدی نام دارد و در شهرك كامیونداران زندگی می‌كند، رفته و ساعت 30‌/‌11 همراه وی از خانه خارج شده است. به این ترتیب، مهدی كه به طرز مرموزی ناپدید شده بود، تحت تعقیب قرار گرفت تا این‌كه 6 ساعت بعد چند كارگر ساختمانی با دیدن جسدی زیر پل احمدآباد مستوفی، آن را به پلیس گزارش كردند. كارآگاهان وقتی به محل كشف جسد رفتند در بررسی‌های اولیه پی بردند وی همان مهدی است و مانند مهمانش با شلیك گلوله به قتل رسیده است.
 
ماموران پلیس ابتدا 20 مرد را كه می‌توانستند در این دو جنایت شركت داشته باشند، مورد تحقیق و بازجویی قرار داده‌اند اما بی‌گناهی آنان به اثبات رسید، سپس باتوجه به ردیابی گوشی تلفن همراه مقتولان، توانستند مردی را كه ساكن شهرك فردین بود، شناسایی و دستگیر كنند.
 
این مرد كه گوشی همراه مسروقه را به همراه داشت، وقتی پی برد این گوشی متعلق به یك مقتول است، ادعا كرد آن را از 2 نفر از دوستانش به نام‌های «ب» و «الف» خریده است، به این ترتیب «الف» در محل كارش در یكی از باشگاه‌های پرورش اندام دستگیر شد. او ابتدا هرگونه دخالت در دو جنایت را انكار كرد اما وقتی دید رازش فاش شده است، قتل دو مرد جوان را با همدستی دوستش «ب» گردن گرفت و اطلاعاتی را به پلیس داد كه به دستگیری دومین متهم پرونده منجر شد.این دو نفر در بازجویی‌ها اعتراف كردند، با تهیه یك كلت كمری به پرسه زدن در شهرك كامیونداران پرداختند و دو قربانی را در پوشش مسافركش سوار خودرویشان كردند. سپس آنان را به محله خلوتی كشاندند و ابتدا با شلیك 4 گلوله، مهدی را در داخل خودرو كشتند و سپس ایرج را كه از خودرو پیاده شده بود و قصد فرار داشت با 2 گلوله هدف قرار دادند.
 
2 متهم انگیزه خود را از این جنایت سرقت پول‌ها و اشیای قیمتی قربانیان اعلام كردند. این پرونده در زمان كشف جرم بازتاب گسترده‌ای داشت و هشدار می‌داد كه آیا در باشگاه‌های ورزشی اخلاق رعایت می‌شود و نوجوانان و جوانانی كه به آنجا می‌روند، آیا تحت تعالیم درست قرار می‌گیرند یا خیر؟
 
 
 

تبلیغات