تبلیغات

تبلیغات

ابتکار ایتالیایی ها برای مقابله با چاقی

ابتکار ایتالیایی ها برای مقابله با چاقی

تحقیقی که به تازگی در انگلیس انجام شد نشان داد ، 20 درصد از کودکان این کشور دچار چاقی مفرط هستند.
واحد مرکزی خبر: ایتالیایی ها برای مقابله با چاقی مفرط کودکان ، زمین بازی خاصی را طراحی و راه اندازی کردند.

ایتالیا یکی از کشورهای اروپایی است که میزان چاقی مفرط میان کودکان آن در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بسیار بالاست به همین علت مقامات ایتالیایی در شهر "تروویزا" در شمال این کشور زمین بازی ویژه ای را طراحی و ساخته اند که کودکان از سن یک سال به بالا می توانند با حضور دراین زمین بازی و فعالیت های هدفمند دچار چاقی مفرط نشوند.

براساس گزارش بی بی سی ، تحقیقی که به تازگی در انگلیس انجام شد نشان داد ، 20 درصد از کودکان این کشور دچار چاقی مفرط هستند.

در همین راستا محل بازی که در یکی از شهرهای ایتالیا ساخته شده است تقریبا مشابه محل بازی عادی بچه هاست اما دانشمندان با طراحی بازی های خاصی در این مکان تلاش کرده اند هر حرکت و بازی کودکان هدفمند باشد.

کودکان در این محل بازی با استفاده از تجهیزات آن توانایی هایی خود را در بخش های کشش ، توازن ، توان حرکت و هماهنگی میان اعضای بدن خود را تقویت می کنند.

خبرنگار بی بی سی گفت : همه این فعالیت ها را کودکان در این محل بازی در یک برنامه نظام مند انجام می دهند. طراحان این محل بازی بچه معتقدند هیچ سنی برای شروع فعالیت های بدنی کودکان زود نیست.

"انریکو کاسترینو" از طراحان این محل بازی بچه ها در مصاحبه با بی بی سی گفت: بچه ها از زمانی که متولد می شوند نیاز دارند که در مسیر درستی حرکت کنند بنابراین بسیار مهم است که حرکت های درستی را برای انها از سنین پایین طراحی کنیم.

خبرنگار بی بی سی در پایان گزارش خود گفت : آمار کودکان مبتلا به چاقی مفرط در کشورهای مختلف بسیار بالا است.

ایتالیا یکی از کشورهایی است که 33 درصد کودکان پسر و 34 درصد کودکان دختر این کشور دچار چاقی مفرط هستند.

در امریکا هم 35 درصد کودکان پسر و 36 درصد کودکان دختر دچار چاقی افراطی هستند.

 

تبلیغات