تبلیغات

تبلیغات

فاجعه ایرباس بزرگ‌ترین سند جنایت آمریكاست

مجموعه : مجله خبری
فاجعه ایرباس بزرگ‌ترین سند جنایت آمریكاست

به گزارش خبرگزاری فارس از شهركرد، آیت‌الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهركرد كه در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) این شهر برگزار شد، لذت زندگی را در شكرگذاری نعمت‌های خداوند و كسب رضای او دانست و اظهار داشت: هربنده‌ای كه شكرگذار نعمت‌های خداوند باشد و در رفتار و كردار خود به كسب رضای خدا توجه داشته باشد و ذكر و یاد خدا همواره همراه او باشد، زندگی لذت بخش و پایدارتری دارد.
وی به نامه‌امام علی (ع) خطاب به مالك اشتر در مورد چگونگی حكمرانی در جامعه اسلامی اشاره كرد و افزود: جلب اعتماد مردم و ایجاد ارتباط متقابل بین حكمران و مردم جامعه می‌تواند تاثیر زیادی در توفیق نظام اسلامی داشته باشد.
ناصری ادامه داد: حكمران علاوه ‌بر اینكه باید نسبت به مردم خوش‌بین باشد بلكه باید آنها را در كنار خود ببیند و به آنها عشق و علاقه داشته بورزد.
خطیب جمعه شهركرد، احسان و نیكی كردن به مردم را از سفارش‌های اساسی حضرت علی (ع) به مالك اشتر عنوان كرد و افزود: حكمران باید در فكر رشد و تعالی مردم باشد، نسبت به مشكلات آنها بی‌تفاوت نباشد، بار حكومت را به دوش آنها نگذارد و كارهایی كه مربوط به مردم نیست را به زور بر آنها تحمیل نكند كه در این صورت نوعی اعتماد متقابل بین مردم و حكمران برقرار می‌شود.
ناصری در بخش دیگری از خطبه‌ها، ضمن بزرگداشت سالروز فاجعه هواپیمای ایرباس كه در سال 67 مورد اصابت عمدی موشك ناو آمریكایی قرار گرفت، ادامه داد: بزرگ‌ترین سند جنایت آمریكا، شلیك به هواپیمای مسافربری خطوط هوایی ایران است و این امر در دنیا همانند یك نقطه سیاه، روی سردمداران آمریكایی را تا ابد نازیبا كرده است.
وی ضمن تسلیت به مناسبت شهادت آیت‌الله صدوقی، شهادت این مردم بزرگ را عامل سقوط دشمن و نابودی هرچه بیشتر منافقان دانست و گفت: آیت‌الله صدوقی انسانی شجاع بود كه زندگی خود را وقف دفاع از ارزش‌های اسلام و انقلاب كرد و با شهادت خود دشمن را به ورطه‌ نابودی كشاند.
ناصری همچنین به 14 تیرماه روز قلم اشاره و تصریح كرد: خداوند در قرآن به قلم و هرآنچه با آن نوشته می‌شود، قسم خورده كه این نشان از اهمیت بالای قلم و نگارش در راستای هدایت، تكامل و پیشرفت بشریت دارد.
امام جمعه شهركرد بر ضرورت استفاده صحیح از قلم تاكید كرد و افزود: چنانچه از قلم به شیوه صحیح و درستی استفاده شود مسیر روشنی را در راستای تكامل بشریت ایجاد می‌كند و چنانچه این قلم به دست نااهلان بیفتد موجبات نابودی و انحراف بشریت را فراهم می‌كند.
ناصری بر ضرورت همكاری و تعامل مردم با دولت در ادراه كشور تاكید كرد و گفت: همه مردم باید برای عمران و آبادانی كشور دست به دست هم بدهند و دولت را یاری كنند.
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری خاطرنشان كرد: پرداخت مالیات از جمله مهم‌ترین كمك‌های مردم به دولت در همین راستا است كه مردم استان باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشند.
ناصری در خطابی به والدین و مسئولان فرهنگی استان خواستار برنامه‌ریزی صحیح و درستی برای اوقات فراغت جوانان و نوجوانان شد.
وی بر ضرورت ایجاد تفریح‌های سالم و آموزنده در ایام فراغت جوانان تاكید كرد و افزود: با ایجاد تفریحات سالم و مفرح برای جوانان و نوجوانان و هدایت آنها به سمت مراكز دینی و قرآنی می‌توان از انحراف جوانان به سمت دوستان ناباب جلوگیری كرد.
 

بهترین مجله خبری

بیشتر بخوانید
a

تبلیغات