تبلیغات

تبلیغات

برخورد با مزاحمان نوامیس و زنان خیابانی

مجموعه : جامعه و سیاست
برخورد با مزاحمان نوامیس و زنان خیابانی

 
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس سردار اسماعیل احمدی‌مقدم روز گذشته در حاشیه نخستین گردهمایی سراسری اساتید دانشگاهی همكار نیروی انتظامی در جمع خبرنگاران گفت: گام مهمی برای تبدیل شدن پلیس به یك سازمان دانش بنیان را آغاز و ساختارهای آن را فراهم كردیم.
وی اظهار داشت: در برنامه پنجم توسعه آموزش و حرفه‌گرایی مورد تأكید پلیس قرار گرفته و مأموران پلیس باید نیازمندی‌های حرفه‌ای لازم، تعامل اجتماعی، رفتار قانونی و …. كسب كنند.
سردار احمدی‌مقدم درباره خطای شلیك مأموران پلیس نیز گفت: اقدامات برای بهبود تیراندازی پلیس آغاز شده و نیروی پلیس نباید تیرش به خطا برود.
فرمانده ناجا اعلام كرد: در پنج سال گذشته میانگین نمره تیراندازی كاركنان 35 بود كه در حال حاضر به 60 رسیده است این نمره باید به بالای 80 برسد.

* برخورد با مزاحمان نوامیس و زنان خیابانی مورد انتظار مردم است

سردار احمدی‌ مقدم درباره برخورد با مروجان فساد گفت: آنهایی كه اقدام به سازماندهی، تدارك و اشاعه فساد در جامعه می‌كنند مروجان فساد هستند.
وی در ادامه افزود: افرادی كه پارتی برگزار می‌كنند، مجالس عیاشی و كارهای غیراخلاقی انجام می‌دهند مروج فساد هستند و اگر كسانی برای ادامه آن اصرار كنند نیز دستگیر و به دستگاه قضایی معرفی می‌شوند.
فرمانده نیروی انتظامی گفت: افرادی كه مدهای جدید را تولید و عده‌ای را اجیر می‌كنند تا این مد را ترویج كنند هدفشان اشاعه و طراحی فساد است.
سردار احمدی‌مقدم افزود: زنان خیابانی، مزاحمان نوامیس، افرادی كه با ظاهر تحریك كننده به خیابان می‌آیند در اولویت تذكر و اصلاح هستند و انتظار مردم برخورد با آنهاست.
فرمانده ناجا اعلام كرد: در حال حاضر 600 استاد دانشگاه در این همایش حضور یافته و در مجموع هزار و 500 استاد همكار علمی ناجا در سراسر كشور هستند.

* اجرای قانون جدید تخلفات رانندگی،تصادفات را كاهش می‌دهد

سردار احمدی‌مقدم در رابطه با افزایش آمار تلفات رانندگی اعلام كرد: طبیعتاً با افزایش سفر رانندگان و خودرو در كشور تلفات رانندگی نیز افزایش خواهد یافت.
وی اظهار داشت: اقدامات صرفاً پلیسی دیگر پاسخگوی این شرایط نیست و با اجرای قانون جدیدی كه در مجلس به تصویب رسیده روند تصادفات كاهش خواهد یافت.
سردار احمدی‌مقدم افزود: قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مدرن و كارآمد است و موجب بازدارندگی خواهد شد.
فرمانده نیروی انتظامی مراقبت‌های الكترونیكی برای كنترل جاده‌ها و رانندگان را از دیگر مسائل دخیل در كاهش تصادفات و تلفات اعلام كرد و افزود: ایمنی خودروها نیز در این بخش نقش مهمی دارد در حال حاضر برخی از خودروهای وارداتی به ازای هر 10 هزار تصادف یك كشته دارند.
سردار احمدی‌ مقدم خواستار ارتقا استانداردهای خودروها شد و گفت: اصلاح جاده‌ها و ارتقا فرهنگ ترافیك در قانون مورد توجه قرار گرفته و مجموع این عوامل می‌تواند در كاهش كشته‌ها و تصادفات نقش داشته باشد.

 

تبلیغات