تبلیغات

تبلیغات

شرایط وزارت ارشاد برای ورود خوانندگان لس آنجلسی

مجموعه : مجله خبری
شرایط وزارت ارشاد برای ورود خوانندگان لس آنجلسی

وزیر ارشاد حضور خواننده های رژیم گذشته در کشور را منوط به عدم اجرای کنسرت در رژیم صهیونیستی دانست و در عین حال یادآور شد که آنها باید درخواست دهند تا مورد بررسی قرار گیرد و به کشور بازگردند.
 
به گزارش سرویس اجتماعی«فردا» در ادامه اظهار نظرهای مسئولان درخصوص ورود خوانندگان لس آنجلسی به کشور سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم توضیحاتی را در این خصوص داده است. چند روز بعد از اینکه حسینی توضیحات خود درباره شرایط ورود خوانندگان لس آنجلسی به ایران را در حاشیه جلسه هیات دولت به خبرنگار روزنامه تهرارن امروز داد، حبیب محبیان یکی از همین خوانندگان حاضر در کشور برای اولین بار گفتگوی مفصلی کردبا یکی ازروزنامه ها.
 
گفتگو با وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی درباره موضوع خوانندگان لس آنجلسی و شرایط ورود آنها به کشور را در زیر بخوانید
 
چندی است كه تعدادی از خوانندگان زمان ر‍ژیم گذشته در كشور حضور یافتند. آیا اطلاع دارید و واكنش شما به این حضور چیست؟
 
به هرحال این رفت و آمدها روال خود را دارد. آنهایی كه مسئله خاصی نداشته باشند می‌توانند درخواست دهند و به كشور بازگردند اما باید به‌صورت موردی این موارد را بررسی كرد و امكان بررسی كلی در مورد ورود آنها وجود ندارد.
 
پس راه ورود خوانندگان زمان طاغوت به كشور باز است؟
 
كسانی كه سوابق نامناسبی نداشته اند، احتمالا مشكلی برای ورود به ایران ندارند اما آنهایی كه دارای جرم هستند نباید توقع بازگشت به ایران را داشته باشند.
 
چه اقداماتی از سوی ایران جرم تلقی می‌شود كه شاید مانع ورود برخی خوانندگان به كشور شود؟ خوانندگی در كشورهای دیگر جرم است؟
 
موارد زیاد است و به عنوان نمونه برخی از آنها در رژیم صهیونیستی حضور یافتند و كنسرت اجرا كردند و انتظار دارند هر وقت خواستند به كشور بازگردند. باید بدانید كسانی كه با رژیم صهیونیستی مراوده دارند و در كشتار مردم بی‌گناه فلسطین نقش داشتند و همكاری كردند نباید توقع داشته باشند كه در ایران برای آنها فرش قرمز پهن كنند تا بازگردند.
 
و سایرین چه حكمی برای ورود به كشور دارند؟
 
كسانی كه مسئله خاصی در گذشته نداشتند می توانند مانند هر شهروند ایرانی به وطن بازگردند. ما ایرانیان زیادی در خارج كشور داریم كه ورودشان به ایران آزاد است و با مانعی روبه‌رو نمی‌شوند. دستگاه‌های امنیتی وظیفه بررسی آنها را دارند.
 
یعنی خوانندگانی كه به كشور بازمی‌گردند، اجازه برگزاری كنسرت را خواهند داشت؟
 
اینها می‌توانند موردی بیایند و درخواست بدهند تا سوابق و موضع گیری‌های آنها بررسی شود.
 
پس فردی مانند حبیب كه اكنون در ایران است، می‌تواند درخواست مجوز دهد؟
 
اینها تك تك به ایران می‌ایند و هر كدام پرونده جداگانه دارند و پس از بررسی این پرونده‌ها می توان در مورد آنها تصمیم‌گیری كرد.
 
از بحث خوانندگان بگذریم. اظهارات اخیر رئیس‌جمهور درباره حجاب چه تاثیری بر وزارت ارشاد داشت ؟
 
مسئولیت وزارت ارشاد را افزایش داد چرا كه در حیطه وظایف ما امور فرهنگی تاثیرگذارتر است لذا ما از تمام ابزارها استفاده می‌كنیم. دستگاه‌های دیگر هم در ‌این زمینه دخیل هستند و باید به وظایف خود عمل كنند.
 
نظر شخصی شما در مورد آن موضع گیری چیست؟ با توجه به حجم گسترده انتقادات به آن، آیا شما موافق معنای موضع گیری‌های آقای رئیس‌جمهور بودید؟
 
باید بگویم كه در دولت انسجام و هماهنگی در تمام زمینه‌ها وجود دارد.
 

بهترین مجله خبری

بیشتر بخوانید
a

تبلیغات