تبلیغات

تبلیغات

خطر خرید کردن برروی توان تولید مثل مردان!

مجموعه : علمی
خطر خرید کردن برروی توان تولید مثل مردان!

خطر خرید کردن برروی توان تولید مثل مردان!
دانشمندان در یك تحقیق جدید اعلام كردند كه خرید كردن واقعا برای سلامت مردان مضر است و توان تولیدمثلی آنها را كاهش می‌دهد…
 
دانشمندان در یك تحقیق جدید اعلام كردند كه خرید كردن واقعا برای سلامت مردان مضر است و توان تولیدمثلی آنها را كاهش می‌دهد.
محققان دریافته‌اند: نوعی تركیب شیمیایی موجود در برخی از رسیدهای نقدی حاوی ماده خطرناكی موسوم به «بیسفنول آ» است كه هورمون‌های مردانه را در بدن سركوب می‌كند و می‌تواند مردان را به لحاظ جنسی ضعیف و ناتوان كند.
این تركیب كه برای مرئی كردن جوهر روی كاغذ حساس به حرارت استفاده می‌شود، وقتی مردان این كاغذ را در دست می‌گیرند و بعد دست خود را به دهان می‌برند و یا با همان دست غذا می‌خورند به بدنشان وارد شده و هضم می‌شود.
فرانك سومر متخصص اورولوژی در برلین در این باره تصریح كرد: این ماده درست روی هورمون‌های جنسی و مردانه تاثیر می‌گذارد.
روزنامه تلگراف در این باره نوشت: این ماده می‌تواند تعادل هورمون‌های مردانه را به سمت افزایش ترشح استروژن به هم بزند. این وضعیت به مرور زمان سبب كاهش توان تولیدمثلی مردان شده و همچنین به جای رشد ماهیچه‌های بدن سبب بزرگتر شدن شكم ‌می‌شود.
تحقیقات نشان می‌دهد كه «بیسفنول آ» با خطر بروز سرطان سینه، بیماری قلبی، چاقی، بیش فعالی و سایر اختلالات در ارتباط است و مصرف آن در كانادا و برخی از ایالت‌های آمریكایی ممنوع شده است.
 

تبلیغات