تبلیغات

تبلیغات

10 علت اینکه ابرو های شما می ریزد

10 علت اینکه ابرو های شما می ریزد
اینکه ابروهای شما بریزد بسیار ناراحت‌کننده است؛ چون ابرو یکی از اجزای صورت است که برای شکل دادن صورت لازم و ضروری است…. چهره کلی یک فرد در صورت ریزش ابرو دچار تغییر عمده می‌شود. در قدم اول باید علل این مشکل را بهتر بشناسید:1 بیماری‌های غدد درون‌ریز یا تغییرات هورمونی:
 
عواملی که بر تعادل هورمونی فرد تاثیر بگذارد، می‌تواند موجب ریزش ابرو شود. این تغییرات هورمونی شامل بارداری، بیماری‌های تیروییدی و مصرف قرص‌های پیشگیری از بارداری است که خوشبختانه پس از قطع آن رویش مجدد رخ خواهد داد.
 
2 شیمی‌درمانی: البته چگونگی اثر شیمی‌‌درمانی کاملا مشخص نیست اما شیمی‌درمانی نیز بر فعالیت بسیاری از سلو‌ل‌ها تاثیر می‌گذارد و این موجب ریزش موقت می‌شود.
3 عفونت‌ها: شایع‌ترین عفونت‌هایی که مستقیما بر فولیکول مو یا ساقه مو اثر می‌کنند، عبارت‌اند از:• عفونت قارچی: که بیشتر پوست سر را درگیر می‌کند می‌تواند موجب ریزش موی موقت شود.• شپش: خارش و خراشیدن ابرو و مژه موجب کندن آن می‌شود.• بیماری‌ هانسن: موجب نازک شدن موی ابرو ‌می‌شود.• سیفیلیس: موجب ریزش موی «بیدخورده» می‌شود که بیشتر در داخل پیشرفته می‌شود.
 
4 بیماری‌های خودایمنی: از مهم‌ترین این بیماری‌‌ها می‌توان به لوپوس اریتماتو، آلوپسی آره‌آتا و ویتیلیگو اشاره کرد.
 
5 التهابات پوستی: التهابات ناشی از بیماری‌های پوستی مانند سبوره، پسوریازیس، اگزما و درماتیت تماسی می‌تواند در اثر خارش و خراشیدن به ریزش مو و ابرو منجر شود.
 
6 تومورهای پوستی: این تومورها به سرعت روی پوست رشد می‌کنند و از آنها می‌توان به زگیل و همانژیوم اشاره کرد.
 
7 داروها: موی ابرو نیز مانند سایر موها تحت تاثیر بعضی داروها ریزش پیدا می‌کند. از جمله این داروها می‌توان به داروهای ضدفشارخون، داروهای روان‌پزشکی و ضدتشنج اشاره کرد.
 
8ویتامین‌ها و مواد معدنی: مصرف بیش از حد این مواد، مثلا مصرف افراطی ویتامین B و مشتقات ویتامین A می‌تواند به این مشکل منجر شود.
 
9 عوامل متفرقه: گاز بوتان در بی‌هوشی عمومی، افزایش چربی خون، مصرف موضعی قطره‌های بتابلوکرهای چشمی موجب ریزش ابرو و مژه می‌شود که البته قابل برگشت است.
 
10 تریکوتیلومانیا: این، یک عادت رفتاری غلط است که با کندن مو همراه است. انجام مکرر آن موجب ریزش دایمی می‌شود. فولیکول موی ابرو بسیار حساس است و بنابراین بهتر است فرم دلخواه ابروی‌تان را در نظر بگیرید و از تغییر مداوم آن خودداری کنید.
 

تبلیغات