تبلیغات

تبلیغات

مصاحبه با “شیدا خلیق”، مانلی فیلم “دختران”

مصاحبه با “شیدا خلیق”، مانلی فیلم “دختران”

 
شیدا خلیق ، متولد ۱۳۷۲ومشغول تحصیل در دبیرستان است. مادرش ناهید مسلمی از بازیگران تئاتر است واوازکودکی با تئاتر پا به عرصه بازیگری گذاشته ومی گوید درچند سریال تلویزیونی
 
نقش های کوچکی را بازی کرده است ولی آنقدر سن اش کم بوده که چیز زیادی یادش نمی آید.او در اولین کار سینمایی اش نقش"مانلی" را در فیلم سینمایی"دختران" بازی کرده است.
 
چه شد که برای بازی در این نقش انتخاب شدید؟
– من مشغول بازی در تئاتر "عید پاک" بودم که دستیارآقای جعفری من را دیدند وبا من صحبت کردند ابتدا فیلمنامه را خواندم ودر بین نقشها اپیزود "مانلی" توجه من را به خود جلب کردو من در نقش" مانلی" بازی کردم.
درباره مانلی بگویید؟
– مانلی دختری بود که از نظر اجتماعی در وضعیت جالبی نبود وخانواده ای مذهبی داشت که در فقر بسیار به سر می بردواز طریق مشکلاتی که داشت جامعه راههایی را برسرراهش قرار داد که راههای جالبی نبود.
با توجه به اینکه دختران هم سن وسال مانلی در اطراف شما زیاد است بازخوردهای این فیلم در بین همسن وسالهای شما چگونه بوده ؟
– با توجه به اینکه زمان زیادی ازاکران فیلم نمی گذرد خیلی ها هنوز فیلم را ندیده اند اما همان تعداد که فیلم را دیده اند بسیار احساس رضایت می کنند وخوشحالند که از طریق یک فیلم به مشکلات آنها پرداخته شده وبا دختران این فیلم همزادپنداری می کنند.
 
احساس می کنید چقدر این فیلم توانسته در انعکاس دغدغه های دختران جامعه موفق باشد؟
اگر ما توجه کنیم مشکلاتی که دختران جامعه ما با آن روبرو هستند فراتر از این موضوعاتی است که ما در این فیلم به آن پرداختیم اما درچارچوب سینما محدودیت هایی وجود دارد که در مورد خیلی از مسائل نمی شود صحبت کرد،اما در حد توانمان احساس می کنم موفق بودیم.
چقدر با شخصیت "مانلی" آشنا بودید؟آیا نمونه عینی آن را دراطرفیانتان داشته اید؟
بله درجامعه واطراف من،درمدرسه،مانلی ها ،شوکاها و یاسیها زیادند.من مانلی را می شناختم ودوست اش داشتم وبرای مانلی بارها گریه کردم چون دلم برایش می سوخت.
کار با آقای جعفری چطور بود؟
-من همیشه فیلم های آقای جعفری را می دیدم از سریال "مسافری از هند" گرفته تا اخرین فیلم های سینمایی اش.هیچ وقت تصوری نداشتم که با ایشان کار کنم.بعد از بازی در این فیلم فهمیدم ۱۸۰ درجه با تصورات من فرق می کردند.آقای جعفری کارگردانی حرفه ای ،جدی ومهربان هستند ودر کار بسیارمتواضع هستند وازنظرات دیگران استقبال می کنند.
چقدر در فیلم از ایده های شما استفاده شد؟
فیلمنامه را خانم پریسا شمس به نگارش در آورده بودند که بسیبار کار قوی وخوبی بود اما به دلیل اینکه تفاوت نسل بین ما ونسل خانم شمس واقای جعفری وجود داشت بعضی از جاها به سمت شعار زدگی می رفت وآقای جعفری به ما این آزادی را داده بود که نظر بدهیم وما بسیار خوشحال می شدیم وقتی از ایده های ما استفاده می شد .
آیا دوست دارید بازیگری را ادامه دهید؟
-من به دلیل شغل مادرم از بچگی عاشق تئاتر وسینما بودم وهستم واین کار را ادامه می دهم وترجیح می دهم به ندرت کار کنم وبه کیفیت کارها بیشتر اهمیت دهم.
فرهنگخانه
تگ های مطلب: مصاحبه , "شیدا , خلیق"، , مانلی , فیلم , "دختران" ,
 

تبلیغات