تبلیغات

تبلیغات

تاسیس آژانس ازدواج در استان ها

تاسیس آژانس ازدواج در استان ها

تشکلهای غیردولتی برای راه اندازی این آژانسهای ازدواج مجوز میگیرند و با کمک سازمان ملی جوانان دفتری راه اندازی و از امکانات استانداریها و سایر تسهیلات دولتی استفاده کرده و خدماتی را به زوجهای جوان ارائه می کنند.

 

معاون برنامه ریزی و نظارت بر امور فرهنگی و آموزشی جوانان از راه اندازی آژانسهای ازدواج در تمامی استانهای کشور تا پایان امسال خبر داد و گفت: این آژانسها تسهیلاتی را از وزارتخانه ها دریافت و به زوجهای جوان با قیمتهای ارزان ارائه می کنند.

پرویز کرمی با بیان اینکه سازمان ملی جوانان به دنبال ارائه تسهیلات ازدواج آسان برای جوانان است افزود: در این طرح، سازمان از تشکلهای غیردولتی که فعالیتشان تسهیل در امر ازدواج است حمایت می کند. وی افزود: زوجهای جوان با مراجعه به یکی از این واحدها در استانهای مختلف می توانند از ۱۴ خدمت ارائه شده استفاده کنند.

کرمی با بیان اینکه هم اکنون در شهرهای کرمان، ایلام، کرمانشاه، آذربایجان غربی و شرقی، مشهد و تهران این آژانسهای ازدواج شکل گرفته اند افزود: اینها دفاتری هستند مانند آژانسهای هواپیمایی که روی تابلوی آنها نوشته شده مرکز تسهیلات ازدواج بطوری که زوجها با ارائه عقدنامه و مدارک لازم نوبتی را برای برپایی جشن ازدواج خود در نظر میگیرند و از زمانهای خالی تالارهای عروسی مانند روزهای بین هفته استفاده میکنند.

معاون برنامه ریزی و نظارت بر امور فرهنگی و آموزشی جوانان تصریح کرد: این آژانسها تسهیلاتی را از وزارتخانه ها دریافت و به زوجهای جوان با قیمتهای ارزان ارائه می کنند. به طور نمونه در شهر کرمان با هزینه ۵۵۰ هزار تومان برای ۱۰۰ نفر از میهمانان زوجهای جوان مراسم عروسی برگزار می شود که این هزینه بابت ۱۴ خدمت شامل کارت عروسی، غذا، لباس عروس و داماد، ماشین عروس و داماد، فیلمبرداری و عکاسی عروسی، مراسم عقدکنان و مولودی گرفته می شود.

وی تصریح کرد: هزینه دریافتی توسط این آژانسها در استانهای مختلف متغیر است و به طور نمونه در تهران بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان و در اصفهان بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان از زوجهای جوان دریافت می شود. کرمی با تاکید بر این که آژانسهای ازدواج کمک بسیار کمی از سوی سازمان ملی جوانان دریافت می کنند که در حد وام و کمک هزینه برای اجاره دفتر است، گفت: تشکلهای غیردولتی برای راه اندازی این آژانسهای ازدواج از سازمان مجوز می گیرند و با کمک سازمان ملی جوانان دفتری راه اندازی و از امکانات استانداریها و سایر تسهلات دولتی استفاده کرده و خدماتی را به زوجهای جوان ارائه می کنند.

وی با بیان اینکه این دفاتر به دنبال سود نیستند ولی درآمدی برای آنها در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: تلاش می کنیم تا پایان سال در تمامی استانها دفاتر آژانسهای ازدواج راه اندازی شود.

این مقام مسئول در سازمان ملی جوانان با بیان این که خدمات ارائه شده توسط دفاتر تسهیل ازدواج بنا بر سلیقه و انتخاب زوجها متفاوت است گفت: طبق عرف این دفاتر موظف هستند یک نمومه غذا به عنوان شام عروسی به صد نفر از میهمانان عروس و داماد ارایه کنند و مثلا اگر عروس و دامادی خواهان این باشند که غذایی بیش از یک نوع داشته باشند امکانپذیر است ولی باید هزینه اضافی آن را البته با در نظر گرفتن تخفیفهای ویژه پرداخت کنند. در مورد سایر خدمات نیز چنین قابلیتی وجود دارد و زوجها می توانند انتخابهای متفاوت داشته باشند.

 

خبرگزارى مهر

 

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

 

تبلیغات