تبلیغات

تبلیغات

کاشیکاری سومین نقش دیواری لاله اسکندری

مجموعه : مجله خبری
کاشیکاری سومین نقش دیواری لاله اسکندری

مراحل کاشیکاری سومین نقش دیواری لاله اسکندری که قرار است در منطقه شش شهرداری نصب شود، از ۱۵ تیر آغاز می شود.

روزبه اسکندری، برادر لاله اسکندری و مدیرعامل شرکت اجراکننده این نقاشی ها در مورد اجرای سومین طرح خواهرش گفت: قرارداد با شهرداری منطقه شش منعقد شد و آنها همکاری خیلی خوبی داشته اند تاآنجا که قرار است سوله ای در پارک لاله برای انجام کارها در اختیار ما قرار دهند.

وی همچنین در مورد جزئیات این طرح توضیح داد: نقاشی دیواری قرار است در اتوبان مدرس زیرگذر رسالت نصب شود و به دلیل معارض هایی مانند تابلو، سیم های برق و..که در زیر پل وجود داشت، شهرداری ظرف روزهای اخیر مشغول پاکسازی محیط بود.

اسکندری افزود: از امروز تخریب کاشی کاری های قبلی انجام می شود و از فردا، ۱۵ تیر لاله به همراه گروهش کار ساخت کاشی ها و اجرای آنها را انجام می دهند.

وی با بیان اینکه مساحت سومین نقاشی دیواری لاله اسکندری ۶۸۰ مترمربع است و در دو طرف بزرگراه قرار دارد، عنوان کرد: در این طرح هم مثل برنامه های قبلی از عناصر ایرانی و ویژگی های اسلیمی، اسب های بالدار، سرو و نمادای دیگر فرهنگمان استفاده کردیم.

اسکندری درمورد دیگر خصوصیات طرح ابراز داشت: رنگ های تند انتخاب شده است تا در تضاد با بتن موجود در زیر پل یک نوع تضاد و زیبایی ایجاد کند. عناصر هم بزرگ طراحی شده اند تا ماشین هایی که با سرعت از بزرگاه رد می شوند به راحتی بتوانند بخش های مختلف نقاشی را تشخیص دهند. حتی با نگاه به یک بخش از نقاشی افراد می توانند تمام داستان آن را حدس بزنند.

اسکندری در مورد اتمام این طرح توضیح داد: فکر می کنم کار زیرسازی یک هفته به طول بینجامد و بعد از آن اجرا، شروع می شود که در نهایت کل پروژه ۴۵ روز زمان می برد.

دومین نقاشی دیواری لاله اسکندری اردیبهشت سال جاری در تقاطع بزرگراه شهید همت و ستاری رونمایی شد.

 

خبرگزاری مهر

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

بهترین مجله خبری

بیشتر بخوانید
a

تبلیغات