تبلیغات

تبلیغات

آمریکا فیلم جعلی علیه ایران می‌سازد

مجموعه : مجله خبری
این منبع که خواست نامش فاش نشود گفت كه تیمی متشکل از ماموران اطلاعاتی آمریکا و انگلیس مشغول ساخت فیلمی جعلی هستند که در آن نیروهای ایرانی در حال تحویل سلاح و مهمات به مخالفان دولت
 
افغانستان نشان داده می‌شوند.
یک منبع آگاه در ستاد نیروهای آمریکایی در بگرام از تلاش آمریکا و انگلیس برای ساخت فیلمی جعلی در زمینه دخالت ایران در درگیری‌های افغانستان خبر می‌دهد.
 
به گزارش ایسنا، شبكه خبری پرس‌تی وی گزارش داد: این منبع که خواست نامش فاش نشود گفت كه تیمی متشکل از ماموران اطلاعاتی آمریکا و انگلیس مشغول ساخت فیلمی جعلی هستند که در آن نیروهای ایرانی در حال تحویل سلاح و مهمات به مخالفان دولت افغانستان نشان داده می‌شوند.
 
بر پایه این گزارش این گروه اطلاعاتی یکی از تدوین‌گران برجسته و حرفه‌یی آمریکایی در زمینه مونتاژ و تدوین رایانه‌یی را برای این کار به مشاوره گرفته‌اند.
 
فن‌آوری رایانه‌یی به گونه‌ای در این فیلم به کار رفته است که در بیش‌تر بخش‌های فیلم وانمود شود که فیلم‌برداری به وسیله ماهواره یا هواپیمای جاسوسی انجام شده است.
 
به گفته این منبع خبری مراحل مربوط به فیلمبرداری و ساخت سکانس‌های این فیلم به اتمام رسیده است و هم‌اکنون دست اندرکاران مشغول تدوین آن هستند.
 
این خبر در حالی منتشر می‌شود که در ماه میلادی گذشته برای آمریکا و متحدانش پرتلفات‌ترین ماه از زمان تهاجم به افغانستان در سال 2001 بوده است.
 
به نظر می‌رسد دولت‌های آمریکا و انگلیس در تلاشند با متهم کردن ایران، فشار افکار عمومی ملت‌های خود و جهان را بر خود کاهش دهند و زمینه را برای فشار بیش‌تر به تهران فراهم کنند.
 
انگلیس و آمریکا در حالی در تلاشند که پای ایران را به مشکلات خود در افغانستان بکشانند که گزارش‌های مقامات افغانستان و هم‌چنین مراکز پژوهشی این دو کشور حکایت از ارتباط مخفیانه و تبانی طالبان با نظامیان انگلیسی و آمریکایی دارد.
 
بر پایه گزارش‌های متعدد برخی از فرماندهان طالبان و از جمله ملاعمر سرکرده این گروه در پاکستان حضور دارند.
 
بیش‌تر مردم انگلیس و آمریکا به علت تلفات و هزینه‌های سنگین به صورت روزافزون با حضور نظامی در افغانستان مخالفت نشان می‌دهند.
 
باراک اوباما ـ رییس‌جمهور آمریکا ـ به تازگی ژنرال استنلی مک‌کریستال، فرمانده نظامی این کشور در افغانستان را به دلیل مصاحبه جنجالی وی برکنار و دیوید پترائوس را جایگزین وی کرد.
 
مک‌کریستال در مصاحبه با مجله رولینگ استون ضمن انتقاد و تمسخر سیاست‌های کاخ سفید شکست آمریکا را در افغانستان پیش‌بینی کرده بود و کارل ایگنبری ـ سفیر واشنگتن در کابل ـ را به خیانت متهم کرده بود.
www.tabnak.ir
 

تبلیغات