تبلیغات

تبلیغات

چگونه خانه خود را بزرگ‌تر كنیم

بسیاری از ما از كوچكی خانه‌هایی كه داریم و آن را مشكلی حل‌نشدنی می‌دانیم، گله‌مندیم اما باید دانست كه راه‌هایی وجود دارد كه با به كاربردنشان می‌توان تا حدی از كوچكی خانه كاست. افرادی كه خانه‌هایی به اندازه كوچك یا متوسط دارند، بیشتر سعی می‌كنند از هر سانتی‌متر فضای خانه بیشترین استفاده را بكنند، ولی باید تلاش كرد كه این استفاده كاملاً مفید و صحیح باشد. در واقع، به قول یكی از كارشناسان دكوراسیون داخلی منزل، یكی از مزیت‌های خانه‌های كوچك این است كه ما مجبور می‌شویم درباره طراحی داخل منزل خود بیندیشیم و روش‌های خلاقانه‌ای به كار ببریم.

1 – در خانه‌های كوچك بهتر است به جای اسباب و اثاثیه عریض از انواع بلند آن استفاده كرد.
2 – در بسیاری از موارد می‌توان به جای استفاده از كمد یا بوفه، قفسه‌هایی را روی دیوار نصب كرد و ظرف‌ها و كتاب‌ها را درون آنها قرار داد.
3 – اگر می‌خواهید برای خانه خود وسایلی نظیر بوفه، كتابخانه، میز تلویزیون و… بخرید بهتر است انواع چندكاره آنها را انتخاب كنید.
4 – اگر خانه شما كوچك است دلیلی ندارد از سرویس‌های مبلمان بزرگ و جاگیر نظیر مبلمان استیل استفاده كنید.
5 – وسایل غیرضروری را داخل چند كارتن مقوایی قرار دهید و‌ آنها را در جایی پنهان كنید.
6 – معمولاً خانه‌های كوچك، اتاق خواب‌هایی بسیار كوچك دارند و همانطور كه می‌دانید تختخواب یكی از جاگیرترین وسایل خانه است. شما می‌توانید با یك تیر دو نشان بزنید و مبل‌هایی بخرید كه تبدیل به تخت می‌شوند و آنها را در اتاق نشیمن قرار دهید.
7 – برای اتاق كودك نیز حتی‌الامكان از وسایلی كوچك ولی جادار استفاده كنید.
8 – از آنجا كه در خانه‌های كوچك هنگام رسیدن چند مهمان باید مدام وسایل را جابه‌جا كرد در زمان خرید اثاثیه منزل انواع چرخدار آنها را انتخاب كنید.
9 – شاید شما از اینكه نمی‌توانید از انواع و اقسام وسایل تزئینی مانند آباژور و گلدان‌ها و مجسمه‌های بزرگ استفاده كنید، ناراحت باشید، با نصب چندتابلوی زیبا به دیوارها، خانه را بیارایید و مطمئن باشید تاثیر این كار كمتر از به كارگیری انواع و اقسام وسایل دكوری جاگیر نیست.
10 – نكته آخر را حتماً می‌دانید نصب آینه‌ای بزرگ بر روی دیوار، خانه را بزرگ‌تر و زیباتر جلوه می‌ دهد.

 

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

تبلیغات