تبلیغات

تبلیغات

مرد می گوید، زن می گوید(تجربه های یک زن و شوهر در مورد ارتباط زناشویی)

این مقاله جالب درباره پاسخگویی به سوالات خانمها در مورد چاقی ، مشکلات ارتباط با اقوام شوهر و دوستان و تجربه های آنها در این زمینه است
 
مرد می‌گوید، زن می‌گوید ؛ پاسخگویی به سوالات خانمها در مورد چاقی ، مشکلات ارتباط با اقوام شوهر و دوستان

نصایح یک زن و شوهر در مورد یک ارتباط زناشویی موفق

دیروز همسرم از من سوال کرد که آیا او چاق به نظر می‌رسد؟ من گفتم بله ؛  او حدود 9 کیلو  وزن اضافه کرده است و من صادقانه اعتقادم را به او گفتم. حال او از من رنجیده شده و اخمهایش در هم رفته ؛ به من می‌گوید تو خیلی رک و سنگدل هستی.

آهای مردم….او خودش از من سوال کرد. چرا این زنها تحمل شنیدن حقیقت را ندارند؟

زن می‌گوید: 
حالا مگر چطور می‌شود گاهی اوقات برای ناراحت نکردن من نقش بازی کنی. چطور نمی‌فهمی وقتی از تو می‌پرسم با این لباس چاق بنظر می‌رسم ، باید جواب بدهی نه اصلا". از من نخواه علتش را برایت توضیح بدهم. مسلما" یک زن چاق خودش بهتر از هر کسی می‌داند که چقدر چاق شده است و حتما" برای این چاقی فکری خواهد کرد. جواب‌های تند و آزار دهند? تو فقط کار را خراب تر می‌کند. پس تا وقتی که تلاش خودم نتیجه بدهد لطف کن و ساکت باش. اینطوری از زندگی ات هم لذت بیشتری خواهی برد.
 
مرد می‌گوید:
ای مردانی که جان و اعصاب و زندگی خود را دوست دارید، شما را به خدا هر وقت همسرتان راجع به تناسب اندام و چاقی احتمالی اش از شما نظر خواهی کرد، با دقت کافی و زیرکانه جواب بدهید ( البته اگر تصمیم ندارید صاف صاف دروغ بگویید). به جای مراجعه به مغز درمانده اتان، او را به هر زن خوش اندام و زیبا رو که می‌شناسید تشبیه کنید. بگویید آنها مرا یاد تو می‌اندازند. اگر موثر نبود، سریع بروید و موهایتان را بتراشید تا دانه دانه آنها را نکنده است.این تنها چار? کار است.
 
زنان در مواجهه با اقوام شوهرشان

وقتی هم فامیل دور هم جمع می‌شوند خواهر زاد شوهرم که هنوز یک نوجوان است مثل یک گرب وحشی با من رفتار می‌کند. شوهرم نه تنها از من حمایت نمی‌کند، بلکه با من تندی هم می‌کند. چرا؟!  چون من گفته ام تا وقتی خواهر زاده اش رسما" از من معذرت خواهی نکند با او حرف نخواهم زد.

 

زن می‌گوید :
سر حرف خود بمانید. آدم پر رو و بی ادب را باید سر جایش نشاند. پافشاری کنید تا از شما معذرت خواهی کنند. ( باید به آنها بفهمانید چه چیزی شما را عصبی و ناراحت می‌کند. شما که بی ادبی نکرده اید، فقط با او حرف نمی‌زنید…این کمترین و بهترین واکنش است). بچه ای که آنقدر گستاخ است که به خود اجازه می‌دهد رو در روی شما قرار گیرد مقصر نیست. مقصر والدین او هستند که زحمت تربیت او را به خودشان نداده اند. اگر با این کار شما را آدم بداخلاق و بدی خواهند خواند…حداقل بداخلاقی کنید که دلتان نسوزد. طولی نخواهد کشید که بالاخره متوجه می‌شود یک نفر به او خدمت کرده و به او یاد داده که مثل آدمهای متمدن رفتار کند.
 
مرد می‌گوید :
می دانید موضوع چیست؟ او به سرعت تصمیم می‌گیرد جواب دندان شکنی به یک دختر بچه بدهد. آنوقت توقع دارید شوهرتان هم از شما حمایت کند و به کل خانواده اش حمله کند، واکنش آنها هم اصلا" مهم نیست چه باشد فقط شوهر باید از زن طرفداری کند، همین.
شما هم برای حل این مشکل یک شیپور بردارید وهمه جا جار بزنید که تا وقتی که اون خانمی که توی مهمونی مامانت اینا دامن مشکی پوشیده بود و موهاش رو طلایی کرده بود از من معذرت خواهی نکنه دیگر هرگز پامو تو خون? مامانت نمی‌گذارم. این هم یک راهشه!
 

جانبداری

من و همسرم سالها بود که با یک زن و شوهر که از دوستانمان هستند رفت و آمد داشتیم. حالا آنها از هم جدا شده اند. من دوست دارم رابطه ام را با اون خانم حفظ کنم اما شوهرم می‌گوید باید با هر دوی آنها قطع رابطه کنیم. او از دست من عصبانی است. 

زن می‌گوید:
تو حق نداری من را مجبور به کاری بکنی. همیشه از اینکه مردها، زنان را به موذی گری و ریاکاری متهم می‌کنند ناراحت می‌شده ام. حالا که ما صادقانه مثل دو دوست می‌خواهیم روابطمان را حفظ کنیم به ما برچسب ضد _ مرد می زنند. به شما توصیه می‌کنم در چنین مواردی به شوهرتان بگویید روابط خصوصی دوستتان به شما مربوط نیست. ارتباط و عواطف شما نسبت به دوستتان امری است جدا. گذشته از آن با حفظ روابط خود با او علاوه بر آنکه کمک می‌کنید دوران بحران بعد از طلاق را پشت سر بگذارد ، شاید بتوانید او را متقاعد کنید که به زندگی خود برگردد.
 
 
مرد می‌گوید:  
من توقع دارم همسرم به خواست، من احترام بگذارد. اگر با آن خانم ارتباط داشته باشد شوهرش فکر می‌کند که ما جانب او را گرفته ایم. حالا از این هم که بگذریم، چرا می‌خواهی مدام بنشینی و حرفهای مایوسان? او را در مورد زندگی ناموفق و خسته کننده اش بشنوی؟ منفی بافی‌ها و تجرب? ناموفق او روی همسر من نیز تاثیر خواهد گذاشت. مسلما" به او خواهد گفت که مردها چنین و چنان اند. اگر خیلی به موضوع طلاق علاقه داری به جای درگیر کردن خودت با یک مورد این چنینی، بنشین و یکی از دادگاه‌های طلاق را از تلویزیون از اول تا آخرش ببین.
 
نظر شما چیست؟
فکر می‌کنیم با خواند صحبتهای دو طرف به این نتیجه رسیدید که برای رفع مشکلات زناشویی بهتر است که زن و مرد بدون اینکه بخواهند خود را بی تقصیر جلوه دهند با هم به گفتگو بنشینند و تحلیل‌های خود را از رفتار خود و طرف مقابل بازگو کنند و به نتایج شگفت انگیزی در روابط شان برسند.
 

 

تبلیغات