تبلیغات

تبلیغات

چـرا مـردان پـس ازآمیزش تمایل به خوابیدن دارند

خواب آلودگی و سر درد پس از رابطه جنسی

 

یكی از گلایه های رایج زنان به خواب رفتن مردان بلافاصله پس از رابطه جنسی است.چندین فاكتور در میل به خواب رفـتـن متــعاقب رابطه جنسی دخیل میباشند كه همانا در مردان این فاكتورها قدرتمند تر عمل میكنند:

1- رابـطه جنـسی مـعمولاً عصر هنگام و یا در شب صورت می گیرد، یـعـنـی پس از بـازگشـت مـردان از سر كارشان. بنابراین خستگی مردان پیش از برقراری رابطه جنسی یكی از فاكتورها می باشد.
__________________

——————————————————————————–

2- ارگاسم (اوج لذت جنسی) در مردان با انزال توام است. مردان پیش از ارگاسم و انزال یك سطح بالای تنش را در بدن خود تجربه میكنند. سپس پس از انزال یك احساس رهایی و آزادسازی انرژی را تجربه میكنند كه باعث خستگی جسمی مردان میشود.

3- ارگاسم باعث آزادسازی هورمونهای آندورفین و اكسی توسین میشود. این مواد ایجاد نشاط، خوشی، آرمیدگی، تمدد اعصاب و خواب آلودگی میكنند. بنابراین مردان سست، بی حال و ریلكس شده و روند به خواب رفتن تسهیل میشود.

5- هنگام برقراری رابطه جنسی مردان انرژی زیادی مصرف میكنند كه باعث خستگی و خواب آلودگی میشود.

6- هجوم خون پس از ارگاسم عضلات را از گلیكوژن (ماده انرژی زا) تخلیه میكند و از آنجایی كه مردان از توده عضلانی بیشتری برخوردارند، بنابراین احساس خستگی بیشتری میكنند.

نكته: ارگاسم زنان عكس ارگاسم مردان بوده و باعث افزایش هوشیاری زنان میشود. به همین خاطر زنان پس از رسیدن به ارگاسم بیشتر برای تجربه ارگاسم های بعدی ابراز تمایل میكنند.

نكته:مردان پس از رسیدن به ارگاسم تمایل به خوابیدن داشته اما زنان نیاز به نوازش كردن پیدا میكنند

چگونه با خواب آلودگی مقابله كنیم:

1- برای افزایش انرژی قبل و پس از رابطه جنسی قهوه بنوشید.

4- مردان قبل و حین ارگاسم معمولا نفس خود را حبس میكنند، چراكه تصور میكنند این عمل باعث افزایش لذت جنسی در آنها میشود. نگهداشتن نفس موجب محرومیت مغز از اكسیژن میشود. همین امر باعث خواب آلودگی و خستگی میشود.

 

تبلیغات