تبلیغات

تبلیغات

تحلیلی بر مسئله خودارضایی در جوانان

خود ارضائی چیست ؟


خود ارضائی یا به اصطلاح علمی مستوریشن، به انجام عملی كه توسط خود فرد در جهت رسیدن به ارگاسم یا اوج لذت جنسی صورت میگیرد اطلاق میشود ، اما این تعریف در بعضی حالات كامل نیست و معنای دیگر پیدا میكند مثلا در مواردی كه شریك جنسی فرد این عمل را برای فرد انجام میدهد و …..


قابل ذكر است كه مستوریشن یا خودارضائی در متون مذهبی اغلب به امری اطلاق میشود كه منجر به انزال منی میشود و این را میتوان از خود اسطلاح استمنا كه مصدر باب استفعال منی است را مشاهده نمود كه در زبان عربی به معنی طلب منی میباشد درحالیكه در متون علمی به هرگونه فعالیتی كه توسط خود فرد برای رسیدن به لذت جنسی صورت میگیرد اطلاق میشود .


تاریخچه خودارضائی


آمار و اطلاعات درستی در دست نیست كه اولین بار چه كسانی خودارضائی را باب كرده اند ، لیكن از نقاشی های بدست آمده در چین و هند در معابد كلئوپاترا و كتب جنسی قدیمی ، میتوان حدس زد كه این امر از گذشته های بسیار دور در بین مردم شایع بوده و رواج داشته است .


بر اساس مستندات فقهی و روایاتی كه به امام ششم شیعیان ، حضرت جعفر صادق ( ع ) منسوب اند میتوان نتیجه گیری كرد كه این امر در صدر اسلام و جوامع اسلامی هم شیوع داشته است ، همچنین بیرون ریختن منی در محیطی بجز رحم زنان از گذشته های دور در مذهب یهودیت امری مطرود بوده كه خود این نشانی از قدمت این امر دارد .


خودارضائی تا اواخر ده شصت قرن بیستم میلادی از جمله اعمال مضر و مترود در جامعه پزشكی شناخته میشد ، لیكن با توجه به توسعه و گسترش علوم مختلف ازجمله پزشكی ، روانشناسی و ….. این تصور كه خودارضائی دارای مضرات بسیاری است كم كم رنگ باخت و جای خود را به یك واقع گرایی داد كه بر مبنای مستندات علمی ایجاد شد و بر اساس آن خود ارضائی جزئی از رفلكسهای طبیعی بدن شناخته شد و مضراتی كه برای آن برشمرده میشد با آزمایشات و تحقیقات بیشتر علمی رد شدند و توجیه علمی نیافتند .


امروزه در بیشتر كشورهای توسعه یافته و جوامع پزشكی و روانشناسی جهان ، خودارضائی به عنوان یك رفلكس طبیعی بدن در پاسخ به نیازهای جنسی شناخته میشود و كسانی كه خودارضائی میكنند بیمار شناخته نمیشوند . (+)


با توجه به آمارهایی كه از كشورهای توسعه یافته بدست آمده است ( مطالعات جانوس و كینزی در ایلات متحده آمریكا ) بیش از ۹۰% مردان و ۸۰% زنان حداقل یك بار در طول عمرشان خودارضائی كرده اند ، متاسفانه آماری در این زمینه در مورد كشور ایران موجود نیست اما میتوان پیش بینی نمود كه با توجه به وضعیت جنسی كشور و بالا بودن سن ازدواج و رابطه جنسی در ایران ، این امار در ایران نیز صادق است و شاید هم از این حد هم شایع تر باشد .


آیا خودارضائی عوارض دارد یا نه ؟


این سوالی است كه بیشتر جوانان بعد از انجام خود ارضائی از خود میپرسند كه در آینده چه بلایی قرار است برسرشان بی آید ! دلیل وقوع چنین حالتی از یك طرف برمیگردد به شایعات زیادی كه در مورد خودارضائی نقل شده و همچنین یك رفلكس روانی معمول كه همیشه پس از انجام عمل جنسی بر روی روان افراد انجام میگیرد و افراد را وادار به پرسش این سوال از خودشان میكند ! ( متاسفانه در این مقاله قصد برسی این پدیده را نداریم اما حتما در آینده در باره آن بحث مفصلی خواهیم كرد ) .


معمولا عوارض زیر را به خودارضائی نسبت میدهند :


سیاهی دور چشم
بچه دار نشدن
خمودگی كمر
ضعف بینایی
رعشه دست
عدم اطمینان به نفس و اضطراب
پاره گی پرده بكارت
زود انزالی و ارضائی
كاهش قوای جسمانی
كوچك شدن بیضه ها
و ……. هزاران باور غلط دیگر ……

كه بر اساس مطالعات انجام شده مشخص شده كه خود ارضائی عامل هیچ یك از این عوارض نبوده و یا حد اقل عامل اصلی بروز انها نمیباشد ، بر فرض مثال در زیر به چند مورد كه شایع ترینها میباشند اشاره میكنم و از ذكر موارد بیشتر خودداری میكنم : ( به علت جلوگیری از طولانی شدن مقاله )


سیاهی دور چشم : معمولا به دلیل فقر غذایی و كمبود آهن صورت میگیرد و عوامل ارثی نیز در بروز آن موثرند .


عقیم شدن : معمولا یا ارثی است و یا برساس عوامل محیطی و بیماریهای مختلف ایجاد میشود و خودارضائی هیچ تاثیری بر روی بروز ان ندارد .


پاره گی پرده بكارت : در اثر دخول آلت یا اشیا بزرگ به درون واژن یا سوانح شدید در ناحیه لگن ایجاد میشود و معمولا ورود دست در حین خودارضائی باعث آن نمیشود مگر اینكه دست شدیدا وارد واژن شود و خارج شود ! (+)


زود انزالی یا ارضائی : معمولا زود انزالی زمانی معنا پیدا میكند كه فرد متاهل باشد و زمانی كه فرد مجرد است و خودارضائی میكند واژه انزال زود رس معنایی پیدا نمیكند ، اما اینكه آیا خودارضائی عامل زودانزالی است ، شاید بتوان گفت كه اگر زودانزالی ۱۰۰ دلیل داشته باشد خود ارضائی زیاد یك دلیل از ۱۰۰ دلیل آن میتواند باشد و جالب است بدانید كه یكی از روشهای درمان انزال زودرس نوعی خودارضائی است كه در این صورت مشخص میشود خودارضائی قبل از انجام عمل جنسی خودش نوعی كمك كننده به درمان انزال زود رس است تا عامل بروز ان و همچنین در زنانی كه خودارضائی كرده اند ، خود ارضائی بهترین شیوه برای درك ارگاسم ( نقطه اوج لذت جنسی ) است و زنانی كه در گذشته جنسی شان خودارضائی نكرده اند معمولا در درك معنای لذت جنسی دچار مشكل اند و در روابط جنسی شان دچار مشكلات زیاد میشوند ، درنتیجه در زنان نیز خودارضائی عاملی برای زودارضائی نیست بلكه كمك كننده ارضای جنسی است .


كوچك شدن بیضه ها : این امر كه برخی هنگام مشاهده میشود كه بیضه ها كوچك میشوند به دلیل خودارضائی نیست بلكه به این دلیل است كه بیضه ها در فرایند تولید اسپرم مداوم در حال تغیر وضعیت برای رسیدن به دمای مطلوب برای ساخت اسپرم اند ، در نتیجه گاها به درون بدن كشیده میشوند و جمع میشوند كه به غلط كوچك شدن بیضه ها دانسته میشوند .


همان طور كه در بالا مشاهده نمودید خودارضائی ، معمولا با بیماریها و مشكلات جنسی دیگر به اشتباه مرتبط تلقی میشود و این به آن دلیل است كه با رواج شیوع این باورها در سنین پایین ، هنگامی كه فرد پا به سن های بالاتری میگذارد وقتیكه دچار هر مشكلات جنسی میشود در قدم اول میرود سراغ خودارضائی كه به نظر من شاید طبیعی باشد زمانیكه فرد اطلاعات علمی كاملی در این موارد ندارد این تصور را داشته باشد .


اما اینكه چرا خودارضائی این قدر قبح وانمود داده میشود ، به این مسئله برمیگردد كه اخلاقیونی كه مخالف خودارضائی بودند ، در گذشته ، سعی میكردند با سیاهنمایی در این مورد ، جوانان را از انجام این عمل بترسانند و به ازدواج تشویق كنند ( تئوری چماق و هویج ) ، درنتیجه با بزرگنمایی كذب و ساختن شایعاتی بی پایه و اساس سعی بر ایجاد رعب وحشت در میان آنها میكرند تا با استفاده از این خاصیت فطری ( ترس ) از انجام این عمل جلوگیری كنند ، در نتیجه سیاهه نمایی هایی كه انجام داده اند با پیشرفت دانش بشری و افزایش آگاهی فردی و اجتماعی مورد رد قرار گرفتند و مترود شده اند ، امروزه دیگر در هیچ كجای دنیا جز جاهایی كه تعصبات مذهبی و ….. رواج دارد ، این باورها از نظر علمی پذیرفته نیستند و مترود اند .


مشخصا هرچه قدر كه دانش یك فرد بیشتر باشد ، كمتر این باورهای غلط بروی احساساتش حاكم است و میتواند تصمیم گیری بهتری انجام دهد و هدف من هم از نوشتن این مقاله همین است ، پس ادامه مقاله را مطالعه بفرمایید .


خودارضائی از نظر مذهبی چه حكمی دارد ؟


همان طور كه در ابتدای مطلب متذكر شدم ، خودارضائی از نظر متون مذهبی استمنا خوانده میشود و با یك نگاه دقیق به معنوی لغوی خود واژه استمنا و متون مذهبی میتوان دریافت كه از نظر اسلام استمنا بدان معنا است كه اگر فردی با خود كاری كند كه از او منی خارج شود ، استمنا كرده است و این امر موجب ابطال روزه از احكام مذهبی مسلمانان است ، كه خود این نتیجه گیری نشان از آن دارد كه خودارضائی به معنای واقعی ان از نظر علمی كه هرگونه فعالیتی كه برای ارضاء فرد توسط خودش برای رسیدن به نقطه اوج لذت جنسی است ، در اسلام مد نظر نمیباشد و اسلام صرفا خودارضائی را فقط با بیرون ریختن مایع منی تعریف میكند ( آن هم در مورد ابطال روزه ) ، لذا در اینجا میتوان به این نتیجه ثانوی هم رسید كه از نظر مذهبی ( اسلامی ) خودارضائی زنان كه در آن مایع منی در كار نیست هم ، اصولا امری ممنوع قلمداد نمیشود ، چون در هیچ رساله علمیه ای توسط هیچ فقیه طراز اولی نامی از حرام بودن خودارضائی برای زنان به میان نیامده است و فقط تنها و تنها اشاره به همان بیرون ریختن منی توسط خود فرد در زمان روزه بودن شده است .


اما با همه این تفاسیر خود ، حرام بودن عمل استمنا كه یك نمونه خودارضائی قلمداد میشود ( چون خودارضائی معنای وسیعی را شامل میشود كه استمناء یكی از آنهاست ) نیز جای بحث بسیار دارد ، زیرا حرام بودن عمل خودارضائی جزء احكام اولیه اسلام نیست ، یعنی اینكه هیچ سند مستندی در قرآن و سنت در مورد حرام بودن خودارضائی در دست نیست و فقط از آن به موردی ابطال كننده برای روزه یاد شده مانند جماع ، قی كردن و …… و تمامی تفاسیری هم كه رای بر حرام بودن عمل استمناء میدهند فقط و فقط به چند روایت از بعضی بزرگان مذهب شیعه تكیه دارند كه خود این هم علی رغم صحت و سقم روایات وارده ، جای بسیاری برای بحث دارد ، زیرا كه اسلام هیچ گاه دینی تك بعدی نبوده و احكام اسلامی همیشه با توجه به شرایط زمان و مكان قابلیت بروزرسانی را دارا میباشند .


كلا جدا از همه مسائل دینی مطرحه در مورد خودارضائی ، در حال حاضر چندین نظریه در مورد این امر رایج است كه در دسته های زیر قابل تقسیم بندی اند :


نظریه ای كه بر طبق آن خودارضائی مضر و دارای عوارض شدید قلمداد میشود .
نظریه ای كه بر طبق آن خود ارضائی یك رفلكس كاملا طبیعی محسوب میشود و هیچ گونه محدودیتی در انجام آن در نظر گرفته نمیشود .
نظریه ای كه خود ارضائی را یك امر طبیعی می داند اما انجام آن را مشروط و وابسطه به زمان و مكان میداند .
نظریه ای كه خود ارضائی را مضر میداند ولی تجویز آن را در زمان های خاص نفی مجاز میداند .

در این بین افرادی كه با خود ارضائی مشروط موافقند ، معتقدند كه باید حد و مرزی برای انجام این عمل در نظر گرفته شود و انجام آن را به صورت مشروط در آورد تا از عوارض افراط در مبادرت به آن جلوگیری نمود ، این دسته از سكسولوژیست ها ، معتقدند كه خودارضائی زمانیكه با یك احساس تنش همراه شود ، یا به این معنا كه فرد به مرحله ای برسد كه اگر خودارضائی نكند دچار تنش روحی شود و همچنین در زمانیكه دارای شریك جنسی است و به اصطلاح میتواند از راه سكس نیاز جنسی اش را پاسخ بدهد و یك سری زمانهای دیگری ، نشانه بیماری و مشكلات جنسی است ، لیكن این افراد معتقدند كه باید با مشروط كردن خودارضائی از بروز چنین بیماریهایی جلوگیری كرد .


در مقابل ، افرادی هم كه اصولا خود ارضائی را مضر میدانند ولی در شرایط خاص مانند عدم دسترسی به شریك جنسی ، احتمال گرفتار شدن در دام گناه و احتمال ابتلا به ایدز و ……. آن را مجاز میدانند و خودارضائی را به معنای ابزاری پیش گیرنده برای جلوگیری از گناهان و مشكلات بزرگتر قبول دارند .


با توجه به این تعاریف و همچنین احادیث منسوب به بزرگان شیعه كه بیشترین عامل اصلی حرام بودن استمنا را اثر سوء ان بر جوانان در تمایل به ازدواج میدانند ، میتوان به این نتیجه رسید كه استمنا میتواند در احكام دینی نیز ابعاد دیگر خود را بگیرد و به صورت مشروط حرام یا مباح یا مكروه شود ، چون جزء احكام ثانویه است و پایه و اساس قوی برای حرام بودن كلی آن موجود نمی باشد .


به نظر شخصی اینجانب و باز هم میگویم اینجانب ، نه یك فقیه یا مرجع تقلید چون من نه فقیه ام و نه مرجع تقلید ، استمنا در موارد زیر حرام است :


متاهل بودن و دسترسی به شریك جنسی
امكان ازدواج داشتن
به قصد گناه انجام دادن

و در شرایط زیر مكروه و مباح است :


عدم دسترسی به شریك جنسی و ترس از به دام گناه افتادن
عدم امكان ازدواج و صبر پیشه كردن جنسی
سنین پایین جنسی به دلیل اینكه افراد نه درك و شناخت درستی از روابطشان دارند و نه به بلوغ كاملی رسیدند .
زنان و دختران جوانی كه هیچ گونه آشنایی با احساسات جنسی شان ندارند .

لیكن این فقط برداشت من ، به عنوان یك فرد مذهبی علاقه مند به فقه است و هیچ پایه واساس دیگری ندارد ، لذا از همه شما دوستان عزیز خواهشمندم تا با مراجعه به مراجع تقلیدتان و آیات اعظام رای اصلی را از حضرات دریافت كنید و نظر شخصی من را فقط نظر شخصی خودم بدانید نه نظر اسلام ! و در صورت كسب رای از حضرات با پایمردی بر اعتقاداتتان از خطوط قرمزتان رد نشوید كه در این صورت میتوانید راه های ترك استمنا را از این لینك بخوانید .


من به دلیل اینكه معتقدم اسلام دینی چند بعدی و كامل است و همچنین استمنا جزء احكام ثانویه است قائل به این هستم كه با توجه به زمان و مكان میتوان احكام را به هم تبدیل كردم و حرام را به حلال و حلال را به حرام تبدیل نمود ( البته در این مورد و موارد مشابه دیگر كه جزء احكام ثانویه اند و نه در مورد احكام اولیه و مواردی مانند شرب مشروبات الكلی ، زنا و ….. ) ، دلایل این هم كه در ۳ مورد استمنا را حرام میدانم این است كه در این سه مورد آثار روانی و اجتماعی این عمل به ضرر فرد و زندگی فردی و اجتماعی اوست و لذا چون اسلام ضرر به خود و جامعه را حرام میداند در این سه مورد استمنا حرام است و در موارد دیگر با توجه به شرایط زمان و مكان میتواند مجاز باشد ، البته این را هم فراموش نكنید كه شرایط را باید خود فرد ، شخصا درك كند و در آن موقع با توجه به دركش و قدرت اختیارش راه درست را انجام دهد ، بدیهی است زمانیكه فرد میداند كارش خطاست نباید با كلاه شرعی درست كردن عمل خودش را توجیح كند و زمانیكه می داند خطایی نكرده نباید با آسمان ریسمان بافتن خودش را ملامت كند و با ایجاد احساس اظراب و افسرده گی روان خود را پریشان سازد .


روش های انجام خود ارضائی :


خودارضائی روشهای زیادی دارد ، كه از رایج ترین آنها میتوان به قراردادن آلت تناسلی در بین دو انگشت شصت و اشاره تا تمام كف دست اشاره كرد كه در اصطلاح عامه به شصتی و جلق زدن معروف اند و همچنین در خانمها نیز مالش كلیتوریس رایج ترین راه خود ارضائی است . (خودارضائی در مردان بیشتر آلت محور است و در زنان با احساسات و تصور حالات عاشقانه و ماساژ كلیتوریس همراه است )


اما گاها روشهای دیگری نیز توسط افراد مختلف استفاده میشوند كه از جمله میتوان به روشهای زیر اشاره كرد :


ورود اجسام خارجی به داخل واژن و یا استفاده از اجسام حلقه مانند برای رد كردن آلت تناسلی از آن و تحریك آلت تناسلی مردانه !
وارد كردن آلت تناسلی به اشیای سوراخ دار و شكل پذیر مانند لوله های فاضلاب ، میوه جات و ……
استفاده از معشوقه های مصنوعی در حال تفكر به احساسات عاشقانه مانند بالشتك ها و ….
و …… هزار راه دیگر كه خوشبختانه جوانان ما در ابتكار اینچنین راه هایی استعداد های والایی دارند …… !!!!!!!!!!

ولی آیا این راه ها بهترین راه ها و مطمئن ترین و امن ترین راه های خود ارضائی است ؟


مشخصا كه هر كاری را باید به روشی انجام داد كه كمترین عارضه را ایجاد كند و بیشترین كاریی را داشته باشد ، در مورد خود ارضائی هم این امر صادق است .


در زیر چند راه را برای بهبود كیفیت خودارضائی به شما پیشنهاد میكنم :


استفاده از روش هانگینگ مستوریش : بهترین روش خود ارضائی ، به صورتی است كه فرد به حالت داز كشیده اقدام به این امر كند ، دلیل این امر آن است كه در حالت دراز كشیده اكسیژن كافی به مغز میرسد و ضمن افزایش لذت جنسی از خطرات ثانویه جلوگیری به عمل می آید ، چونكه در حالت ایستاده و حالاتی كه خون به اندازه كافی به مغز نمیرسد و فرد دچار كاهش اكسیژن میشود و احتمال سكته مغزی در او بسیار بالاست ، لذا سعی كنید هیچ وقت به صورت ایستاده نه سكس بكنید و نه خود ارضائی .

استفاده از كاندوم : مورد دیگری كه در بهبود كیفیت خودارضائی كمك كننده است ، این است كه مردان به دلیل انزال منی در هنگام رسیدن به نقطه اوج لذت جنسی ، از كاندوم استفاده كنند تا در محیطی كه خود ارضائی میكنند لباسها و ….. را كثیف نكنند .

استفاده از مواد لیز كننده : بهتر است برای انجام عمل خود ارضائی از مواد لیز كننده مانند وازلین ، ژل های مرطوب كننده و كرم های پوستی معمولی و …. استفاده كنید تا پوست آلت تناسلی تان را همیشه شاداب نگه دارید و از آسیب زدن به آن در اثر مالش زیاد جلوگیری كنید ، همچنین از مواد شوینده استفاده نكنید چون این مواد باعث سوزش و آسیب به آلت تناسلی میشوند .

استفاده از روش ساكسونی : افرادی كه مایل نیستند كه منی از بدنشان خارج شود میتوانند از متد ساكسونی برای خودارضائی استفاده كنند ، به این صورتكه در هنگام نزدیك شدن به اوج نقطه لذت جنسی و انزال ، با فشار دادن ناحیه ای ۳ تا ۵ سانتی متر زیر بیضه ها كه محل خروج مجاری منی بر از بیضه ها هستند ، مانع حركت منی از بیضه به پیشابراه شوند ، قابل ذكر است كه این روش بسیار حساس است و نیاز به مهارت دارد چون درصورتیكه به جای مكان مورد نظر بیضه ها فشار داده شوند ، فرد ممكن است دچار عارضه شود و همین طور در زمانیكه منی حركت كرده باشد و فرد اقدام به این كار كند ممكن است منی به خوبی تخلیه نشود و در این حالت احتمال ورود منی به مثانه و عفونهای ثانویه زیاد است ، لذا توجه كنید كه حتما قبل از رسیدن به مرحله انزال و اوج نقطه لذت جنسی ناحیه مذكور را به آرامی فشار دهید و چند ثانیه این فشار را ادامه دهید تا وضعیت بدن به حالت طبیعی برسد و بعد از این حالت چند دقیقه به پشت دارز بكشید تا كاملا به حالت طبیعی برسید ، باز هم جادارد كه ذكر كنم كه این روش را در حالت دارز كشیده و در این مورد به شكم در ابتدا و در انتها به پشت انجام دهید . ( این روش بیشتر در آمریكا برای جلوگیری از آبستنی رایج بوده است و معمولا توسط شریك جنسی اعمال میشود اما در خودارضائی نیز كاربرد دارد ، قابل توجه است كه انزال منی به صورت هفتگی از جمله عوامل سلامتی در مردان است و به همه مردان توصیه میشود كه هفته ای یك یا چند بار انزال منی داشته باشند تا سلامت بیضه ها و اندامهای تناسلی شان تضمین شود )

استفاده از متد مستر جانسون : این متد معمولا در درمان انزال زود رس استفاده میشود اما میتوان از تركیب آن با متد ساكسونی و یا متدخود ارضائی منقطع ، در خودارضائی و افزایش لذت جنسی نیز از آن استفاده كرد كه هم اثر درمانی برای بالابرد مدت انزال و ارضاء دارد و هم لذت خودارضائی را افزایش میدهد ، بر طبق آن فرد باید با نزدیك شدن به نقطه اوج لذت جنسی از خود ارضائی دست بردارد و زمانیكه احساساتش فروكش كرد دوباره اقدام به تحریك و خودارضائی كند ، در این هنگام با بالارفتن زمان انزال فرد در بلند مدت مشكلات خودارضائیهای متعدد روزانه و هفتگی فرد رفع خواهد شد چون فرد كاملا ارضاء خواهد شد و دیگر نیازی به خودارضائیهای تكراری و پشت سر هم ندارد . ( این روش به آقایان اختصاص دارد )

خودارضائی كردن در مكان های مطمئن : هر انسانی یك حریم خصوصی دارد ، از بچه گرفته تا پیرمرد ، نباید به حریم خصوصی همدیگر تجاوز كنیم ، نباید حد و مرزها را نادیده بگیریم ، حتی اگر پدر و یا فرزند و یا برادر و خواهر همدیگر باشیم ، فرزندان نباید وقتیكه به سن بلوغ میرسند به حریم خصوصی والدینشان تجاوز كنند و والیدنشان نیز به همین صورت ، این دستور مستقیم قرآن است ، لذا در حین خودارضائی یا سكس مطمئن باشید كه حریم خصوصی تان حفظ خواهد شد ، برای اینكار همیشه سعی كنید كه در اتاقتان را قفل كنید تا در هنگامی خودارضائی می كنید كه كسی مزاحمتان نشود و والدین محترم هم باید اگر زمانی وارد اتاق شدند و دیدند كه فرزندشان در حال خودارضائی است با متانت و سعه صدر از اتاق خارج شوند و تا چندین روز اصلن به روی خودشان نیاورند و بعد از چند روز كه اوضاع روحی فرزندشان عادی شد با ایشان درمورد مسائل جنسی اش گفتمان كنند و آموزشهای لازم را به فرزندشان بدهند و نه اینكه اورا تنبیه كنند و اورا وادار به ترك عملی بكنند كه هرگز تا نتواند شریك جنسی بگیرد قابل ترك نخواهد بود .


در پایان این مبحث جادارد توصیه كنم هرگز در موارد زیر خودارضائی نكنید چون منجر به عارضه و صدمه زدن به بدن ، روان و زندگیتان خواهند شد و در بلند مدت موجب بروز بیماریهای زیادی نیز میشوند :


استفاده از اشیای خارجی برای تحریك آلت جنسی درمردان : به این دلیل كه ممكن است آلت تناسلی در اجسام فوق گیر كند و این عامل ایجاد خونمردگی در آلت و عفونت آلت شود ( قابل ذكر است كه اگر آلت در حالت نعوظ در بین حلقه های پلاستیكی و …. گیر كند به دلیل وجود مانع برای تخلیه خون وارده در مجرا اصلا كوچك نمیشود و احتمال خون مردگی و نكروزه شدن و قطع آلت در صورت عدم درمان و مراجعه به اروژانس بسیار بالاست )
استفاده از اشیای خارجی جهت ورود به واژن در زنان : به این دلیل كه در دختران موجب اذاله بكارت و ایجاد مشكلات ثانویه در زندگی اجتماعی شان خواهد شد و در كلیه زنان به دلیل ورود اجسام آلوده و خطرناك موجب پاره گی و زخم شدن مهبل و یا عفونت مهبل خواهد شد .
وارد كردن آلت تناسلی به درون اجسام شكل پذیر برای تحریك پذیری : به این دلیل كه ممكن است بافت نرم شی مورد نظر وارد مجاری تناسلی ادراری شود و ایجاد عفونت كند و همچنین مشكلات مورد اول را نیز ایجاد كند .
خود ارضائی زیاد به حالتیكه فرد به مرحله ای جنون آمیز برسد كه تا خودارضائی نكند دچار تنش روحی و روانی شود .
استفاده از مواد شوینده برای لیز كردن آلت تناسلی : به این دلیل كه مواد شوینده باعث آسیب زدن به پوست آلت تناسلی خواهند شد .
قرار گرفتن در حالتهایی كه عمل خونرسانی به مغز را مختل كند مانند وضعیت ایستاده : به این دلیل كه خون كافی به مغز نمیرسد و احتمال سكته مغزی را زیاد میكند .
خود ارضائی در صورت متاهل بودن : به این دلیل كه خانمها معمولا خودارضائی آقایان را یك توهین به خود قلمداد میكنند و این عمل موجب آن میشود كه احساس كنند كه ارزش كافی را در زندگی زناشویی ندارند ، لذا این عمل در بلند مدت به نفع زندگی زناشیویی طرفین نیست . ( قابل توجه است كه خیلی از آقایان از خودارضائی خانمها خوششان می آید و این عمل برایشان یك تحریك كننده است و همچنین خودارضائی خ

تبلیغات