تبلیغات

تبلیغات

استفاده از عینك های محافظ چشم برای تمام كارگران ضروری است

مجموعه : پزشکی و سلامت

به گفته یك متخصص چشم پزشكی به منظور جلوگیری از آسیب ها و ضربه های چشمی استفاده از عینك برای تمامی كارگران ضروری است.
دكتر “علیرضا كشتكار جعفری” عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی تهران در حاشیه برپایی سیزدهمین سمینار چشم پزشكی فارابی در گفت و گو با ایرنا گفت به دلیل عدم رعایت بهداشتی اصول مراقبت از چشم ضربه های چشمی شایعترین ضایعه است كه روزانه صدها نفر دچار این مشكلات می شوند.

وی گفت مساله عینك زدن در جامعه ما به عنوان یك فرهنگ جا باز نكرده و بیشتر كارگران و افراد جامعه با وجود اشتغال در مشاغلی كه احتمال ضربه های چشمی و یا بروز اشعه های مضر وجود دارد امااز زدن عینك خودداری می كنند.

دكتر جعفری یادآور شد در همه جای دنیا عینك زدن در محیط كار الزامی است این در حالیست كه در كشور ما افراد در محیطهای كاری كه حتی احتمال ضربه های چشمی وجود دارد عینك نمی زنند.

به گفته این متخصص چشم كارگرانی كه با چكش كار می كنند هر لحظه احتمال اینكه ذره ای از آن شی به چشم وارد شود وجود دارد بنابراین استفاده از عینك تا حد زیادی از ورود این اجسام خارجی جلوگیری می كند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی تهران افزود همچنین افرادی كه با مواد شیمیایی سر و كار دارند با استفاده از عینك مناسب می توانند از بسیاری آسیب های وحشتناك چشم جلوگیری كنند.

وی گفت بیمارستان فارابی كه قدیمی ترین و بزرگترین بیمارستان تك تخصصی چشم است روزانه ‪ 500 نفر مراجعه كننده دارد كه دچار ضربه های چشمی شده اند.

دكتر جعفری گفت برخی از این بیماران در خانه، برخی بر اثر حوادث ناشی از تصادفات و برخی هم بر اثر آسیب های شغلی دچار ضربه های شدید چشمی می شوند.

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

تبلیغات